Neschopenka v těhotenství. Dá ji gynekolog či obvoďák?

annynka
15. lis 2007

Ahoj holky,

chtela bych se zeptat na neschopenku. Kdo vam ji dal?

Kdyz jsem se ptala sveho gyndare na nemocenskou, tak se jen zeptal , na co by mi ji jako mel napsat, tak jsem mu rekla, ze netusim asi, ze me boli zada a jakoze fakt dost a on, at si zajdu k obvodnimu, ze tady nejsou od zad. No, zapomnela jsem mu asi rict, ze pracuju v dost stresovem prostredi a dojizdim hodku do prace a hodku z prace.. Kazdopadne v pondeli jdu k obvodni, tak doufam, ze bude svolnejsi a ze mi to napise, protoze uz to vazne v praci nedavam..

jmisa
15. lis 2007

Anny, jj, náš praktik by za pěťo napsal neschopenku na měsíce a i s vycházkama, ale mně se to taky nelíbí.

annynka
autor
15. lis 2007

nejak si nedokazu predstavit, jak vlezu do ordinace, vytahnu treba flasku a pani dr. prosim date mi nemocenskou...no, to proste nejde..

vendy01
15. lis 2007

Anny, vždyť už jsi ve 28tt, tak by ti to snad doktorka měla napsat ne?? Já taky chodim takhle nerada k doktorovi, ale když si představim ty simulanty, kteří chodí k doktorovi s každou hovadinou,tak v těhotenství mi to trapný nepřipadá 🙂

mkr
15. lis 2007

anny:tak až půjdeš ke gyn. tak si něco vymysli,třeba, že ti je na omdlení a tak a to už tě asi nechá doma za ten risk by mu to nestálo

dibla
17. lis 2007

Ahoj holky,
já mám nemocenskou od 4.9.2007. prvně to byla viroza, pak hnisavá angína s horečkami a nyní jen chřipka. U obvoďačky jsem byla do 23.10. a vycházky od 11-19,00. Pak mě předala pod gynekologa, doktor řekl, že on vycházky neřeší ať se domluvím ze sestřičkou, takže mi je takhle ponechala, dost mi vyhovují. Jinou dobu v tomhle počasí nepotřebuji.

























😵 😵 😵 🙂

lauranavratilova
23. črc 2013

Zdravím. Potřebuji radu. Napíše mi doktor neschopenku ,když pracuji jako barmanka v herně...kde se kouří, nosím těžké přepravky,nemohu sedět, nemám čas na jídlo a dělám 12ti hodinové směny celý týden v kuse,následně týden volna. Jsem z toho unavená a mám strach o vývoj plodu v mých podmínkách. Děkuji za vaše odpovědi

inkognita
5. led 2015

Ahoj holky, byla jsem dnes u MUDr. a taky jí prosila z důvodu rizikového povolání o napsání neschopenky ☹ jsem 9tt+5 a řekla mi, že si nemyslí, že to potřebuji, že už nejsem v rizikovém období a že mi to nenapíše.. docela mě vytočila, holky, které pracují se mnou ji automaticky po otěhotnění dostaly, aby se nic nemohlo stát, dělám s infekčním materiálem, ve stresujícím prostředí.. nechápu co mám dělat teď? Mám strach do te práce chodit.. :( Navíc si nemyslím, že jsem mimo riziko, v takovém prostředí jsem v riziku stále...

loilla
5. led 2015

@inkognita Ahoj, ono je to hodně na dohodě s Dr., na tom jakého máš. Někdo napíše každé, někdo jen té, kde vidí opravdu nějaký hodně závažný problém nebo hodně rizikovou práci. Někdo se tomu uplně vyhýbá. Pokud Ti nechce napsat, nic s tím neuděláš. Můžeš ale poprosit, aby Tě na PN hodil (samozřejmě z jiného důvodu) obvoďák..

saurauia
5. led 2015

@inkognita pokud máš nevhodnou práci pro těhotné tak se to má správně řešit přes zaměstnavatele a né přes neschopenku. To že se to v dnešní době dělá přes neschopenku je věc jiná....

j.a.n.i
5. led 2015

@inkognita Je to přesně tak jak píše @saurauia máš to řešit se zaměstnavatelem, pokud děláš práci, která je těhotným zakázaná, tak je jeho povinností tě přeřadit na bezpečnou a pokud takovou nemá, tak je to překážka na jeho straně a má tě nechat doma za plný plat.

inkognita
6. led 2015

Děkuji 🙂 zjistím...

mishell56
13. led 2015

Já jsem na neschopence u obvoďáka, ale jelikož jsem v minulosti měla nějaké zdravotní problémy, chce si mě u sebe nechat do 7 měsíce a pak mě předá na gynekologii 🙂

console
17. črc 2019

Ahoj. Obnovuji tema. Jak je to tedy dnes? Muze obvodak napsat rizikove nebo proste dlouhod.neschopenku a vychazly jsou dnes max 6 hod? Diky

sudylichozrout
17. črc 2019

@console neschopenku v tehotenstvi by ti lekar mel napisat pouze tehdy, pokud je k pracovni neschopnosti nejaky zdravotni duvod. Ven muzes akorat o vychazkach. Pokud delas rizikovou praci, nech se preradit na jine misto, pripadne at te necha zamestnavatel doma za plnou mzdu.

drakenn
17. črc 2019

Obvodak ti "rizikové" nenapíše, to musí gynekolog. A hlavně, musí být diagnóza! Vycházky jsou až 6 hodin, o délce vycházek rozhoduje lékař. Taky můžeš sedět doma a mít 2 hodiny vycházek denně až do porodu.

drep
17. črc 2019

@console praktický lékař by mohl napsat pracovní neschopnost na jinou diagnozu, krerá se v těhotenství zhoršila. Třeba zhoršení dušnosti u letité astmatičky, které už velký plod tlačí na bránici nebo podobně.