Neschopenka v těhotenství. Dá ji gynekolog či obvoďák?

annynka
15. lis 2007

Ahoj holky,

chtela bych se zeptat na neschopenku. Kdo vam ji dal?

Kdyz jsem se ptala sveho gyndare na nemocenskou, tak se jen zeptal , na co by mi ji jako mel napsat, tak jsem mu rekla, ze netusim asi, ze me boli zada a jakoze fakt dost a on, at si zajdu k obvodnimu, ze tady nejsou od zad. No, zapomnela jsem mu asi rict, ze pracuju v dost stresovem prostredi a dojizdim hodku do prace a hodku z prace.. Kazdopadne v pondeli jdu k obvodni, tak doufam, ze bude svolnejsi a ze mi to napise, protoze uz to vazne v praci nedavam..

many
15. lis 2007

mně dala neschopenku gynekoložka - dělám se dřevem,je to těžký,prách,hluk a vycházky mám od 7.00 do 20.00,pokud tě bolívají záda,.... tak tě určitě nechá doma 😉

holidayinn
15. lis 2007

annynko...je to podle me na uvazeni lekare. Ja zase prosim at me pusti do prace. Apropo - vite otom , ze v zakone je, ze vas zamestnavatel musi preradit na jinou praci. Takze se zbytecne nevzdavejte sveho platu a nenechte se zavrit do domaciho vezeni. Podle nemocenske nemuzete nikam na delsi dobu mimo sve bydliste. 😔

adriana1
15. lis 2007

annymka Já mam od gyn a rozhodně bych změnila lékaře. On si nesmí dovolit to aby ti nedal neschopenku. A hlavně neznala sem gyn kterej by si vzal na triko že nákou těhuli bolí záda. Co kdy se jim něco stalo vždycky doktor napsal neschopenku a pak ryzikáč

annynka
autor
15. lis 2007

Ach jo, ach jo...ja jsem ho rave zmenila, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna..byl docela v poho, ale tim me celkem nastval, ja uz to mam za par, za 6 tydnu nastupuju na materskou a chtela jsem uz tedka, kdyz je venku zima byt doma, obchodit obchudky s mimi vecma, zaridit se na vanoce..je to lepsi byt doma, nez jet do prace za tmy a domu zase za tmy..

krista
15. lis 2007

Ahojky, taky mám neschopenku od gynekologožky, nic jiného jí ani nezbylo, na začátku těhu jsem špinila a lítala po nemocnici a na zprávě bylo uvedeno ať mi jí vystaví 😉 Moc se jí nechtělo, ale kdyby mi jí nedala, tak jdu za obv., navíc jsem taky dělala 12tky, stresové prostředí ap. 😉

adriana1
15. lis 2007

Já sem teda na neschopence a mám 2h dopoledne a 2h odpoledne. Nechce mi dát rizikáč to bych měla neomezené vycházky. Co jsi řekla u tech zad? Že tě bolí záda nebo že tě to i vystřeluje do nohy

lenkazdenek
15. lis 2007

Holky tak mě neschopenku vypsal gynekolog a z neomezenýma vycházkama 😉 v práci mi jiný místo nenabídly a ani nemohly,jelikož bych tak jako tak musela tahat těžký věci . Co se týče platu tak nevím jak je to možný,ale pohoršila jsem si o necelé dva tisíce,což když jsem si spočítala kolik bych dala za dopravu není zas tak hrozný

annynka
autor
15. lis 2007

No, rekla jsem mu, ze uz me pobolivaji zada, protoze cely den sedim u compu a cumim do nej, takze z toho me boli kostrc a kdyz jedu v mhd, tak me zase boli od kycle ke kycli, proste bolest pres celou cast spodnich zad..

krista
15. lis 2007

Adriana já mám na PN diagnozu Dohled nad vysoce rizikovým těhotenstvím a neomezený vycházky nemám, naopak prvních 14 dní jsem neměla žádný a pak mi dala od 10-12 a od 14-16 ... myslím, že každý gynekolog to píše jak chce 🙄 a taky jich hodně tvrdí, že neomezený může dát jen obv. 😒

Leni já jsem si pohoršila cca o 500,- člověku se vůbec nevyplatí se tam stresovat 😉

kacamar
15. lis 2007

Zalezi na doktorovi. Mě vypsala neschopenku obvoďačka, protože jsem začla marodit s virozou. Měla jsem vycházky nejdřív 2h, pak 4h. Když mě uzdravila, řekla, že do práce už mě nepustí (ze to nedoporučuje) a předala neschopenku gyndařce, která mi sama nabídla neomezené vycházky. A rizikové nemám. Prostě moje doktorka jaksi chápe, že jsem těhotná ne nemocná a potřebuju taky chodit ven.

adriana1
15. lis 2007

V tom asi budeš mít pravda. Kámoška měla rizikáč a neomezené vycházky. Jinak já sem si pohoršila o 6tisíc

kacamar
15. lis 2007

krista, mě zase obvodacka tvrdila, že neomezený mi dát nemuze.

blacklucka
15. lis 2007

ahoj holky, když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem si nechala napsat neschopenku hned od začátku, chtěla jsem si to užít doma a ne mezi drbnama v práci, doktorka mi řekla, že každé těhuli píše vycházky neomezeně, že nevidí důvod, proč by je měla omezovat a držet doma.

lenkazdenek
15. lis 2007

Kris,to máš pravdu pokud je to takováhle částka tak fakt nemá cenu se strasovat a ohrožovat mimčo.
Někdo zas tvrdí,že neomezené vycházky nejsou 😕 ale mě teda nepřišla za celých 6 měsíců kontrola

krista
15. lis 2007

Adriana to je docela darda 😲 No ono záleží kolik vyděláváš a já jsem neměla vysoký plat, tak mě to tak nebolí 🙂

Leni já musím zaťukat, že kontrola tu taky ještě nebyla, ale jsem většinou doma, hlavně když venku sněží 😀

adriana1
15. lis 2007

Já sem od 19.9 doma taky na mě nikdo nepřišel. Slyšela sem že když máš v diagnoze napsáno těhotenství tak na tebe nikdo nepřijde ale nevím co je na tom pavda

lucinecka
15. lis 2007

Holky, je to fakt doktor od doktora. Moje gyndr by mi taky neschopenku jen tak nenapsala, ale jelikož jsem dělala v rizikové práci a neměli mě kam přeřadit, tak mi ji napsala. Ovšem zatím úplně bez vycházek až do další kontroly (3 týdny) 😝 Pak mi nějaký napíše, ale neomezený určitě ne, prý nechce mít problémy. Je to pěkně naprd určovat těhotným kdy mají chodit ven 😒

radakr
15. lis 2007

Ahoj, ja jsem dostala neschopenku od gynekolozky. Obvodak ti ji pry napsat nemuze. Jedine gynekolog!!!

krista
15. lis 2007

Adriana tak já třeba vím z jiných témat že na ně holky přišly a třeba i o víkendu, což je fakt síla 😕 Ale těžko říct, jestli to nebylo na udání - to potom chodí 😉

Luci taky jsem byla naštvaná, protože když mi bylo prvních 5 měsíců blbě a udělalo se mi líp mimo vycházky (to jsem se ještě bála chodit ven mimo ně, teď občas zhřešim 😅 ) tak jsem měla smůlu, seděla jsem doma jako pecka - venku sluníčko ... 😠

Radakr to neni pravda, hodně holek má PN od obv. třeba na nevolnosti 😉

krista
15. lis 2007

Jsem napsala tu první větu blbě, prostě že na holky kontrola přišla 😉

lucinecka
15. lis 2007

Kristo, to tě úplně chápu, taky bych později asi hřešila, teď se ještě bojím. Stejně je naštěstí venku hnusně a zima, ale sluníčku a teploučku bych hůř odolávala 🙂

krista
15. lis 2007

Luci to jo, počkej až se otrkáš 😀 navíc jsem si říkala, že jsem sice těhotná na rizikovým, ale pořád žencká a i kdybych musela jen na nákup, tak prostě musím a bez vycházek je to nemožný 😖

annynka
autor
15. lis 2007

no, al eme gynekolog rekl, ze si mam zajit k obvodacce...takze jsem asi v pasti a stravim Vanoce v praci...

krista
15. lis 2007

Annynka no tak tam jdi, určitě ti tu PN napíše, napsal by ji podle mě i jinému člověkovi, kdyby mu tam přišel s tím že ho bolí záda a v práci celý den sedí u PC a kroutí se tam a ty jsi navíc těhotná, já bych v tom problém neviděla 😉 Aspoň teda co jsem viděla, tak můj obv. dá PN i člověkovi, kterýmu nic neni 😀 Zatím to nemám vyzkoušený na vlastní kůži, ale když vidím, že tam jde "strašně nemocnej" člověk a zpátky jde usměvavej a s PN v ruce, tak je mi to jasný 😀

acornika
15. lis 2007

annynko : zajdi k obvodačce a řekni jí, že máš stresovou práci, jak dlouho dojíždíš, že ti to dojíždění nedělá dobře, že ti je na zvracení atd... a že tě z práce bolí záda a podbřišek, to by mělo zabrat a když ti řekne že ti jí napsat nemůže, tak tohle řekni gynekologovi a když ani ten ne ( to jsou závažné důvodu pro neschopenku bolesti a zvracení ) tak přejdi nikam jinam.

annynka
autor
15. lis 2007

Kristo: Tak to jo,...ja mam jeste takovou starou komunistickou obvodacku...no, snad bude normalni..ja myslim, ze jo, jen si budu muset rict o vychazky, ale kdyby nedala, tak se nic nedeje..to zvladnu i bez z nich 😉

jmisa
15. lis 2007

Annynka, tak řekni, že Tě pobolívá podbřišek a s tím Tě gyndař nepošle k obvoďačce a jinak je to tedy pěknej zmetek.

krista
15. lis 2007

Annynka a má třeba hodnou sestřičku? Viděla jsem že u nás tam lidem dopisovala vycházky sestřička a můžu ti říct, že lituju že nemám PN taky od obv., protože tam dávala paní od 8 do 20ti hodin 😖

annynka
autor
15. lis 2007

krista: no, myslim, ze ani ne..je takova spis normalni, ani hodna, ale ani moc prisna...proste takova neutral, no vim, ze na nasi dr. plati darecky a podplaceni, ale tohle zrovna mne jde proti srsti, nevim, jak bych to zvladla..

krista
15. lis 2007

Aha tak to je dobrá Dr. 😖 No uvidíš jak se k tobě postaví když tam přijdeš bez dárečku 😀