• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nevyplacená mateřská za měsíc. Kam se mám obrátit?

6. února 2009 
Prosím o pomoc, zaměstnavatel mi nevyplatil celou mateřskou za prosinec r. 2008. Na začátku ledna jsem obdržela zálohu 8tis., výplatní termín je 11. ledna a do dnešního dne tj. 5. února mi peníze asi 5tis. nebyly odeslány. Potkala jsem svou kolegyni, která je na mateřské, ale externě pro firmu pracuje a mateřskou dostala minulý týden. Dle toho co mi kolegyně řekla, firma nemá peníze, budou posílat prý peníze postupně a tato situace se bude opakovat i v dalších měsících. Prosím poraďte mi, co dělat, kam se obrátit? Napsat oficiální dotaz na zaměstnavatele, proč není mateřská na účtě? Je to protiprávní? Nemám v úmyslu se do firmy už vracet, tak že by mi nevydilo podat i výpověď. Předem moc děkuji za pomoc.
5. únor 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
theresa: Ale však teď už tě má platit sociálka ne? A mateřská byla jen půl roku a teď bys měla dostávat rodičovskou. No nevím, snad někdo poradí.
5. únor 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lukin, mateřská mi končila 24. ledna. Nemyslíš, že mám nějaké IQ, abych věděla, kdo mi má vyplácet peníze.
5. únor 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak to mám vědět, že ti končila až teď?
5. únor 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak teď už víš. Asi proto jsem tu zadala svůj dotaz, kdyby mi měla vyplácet rodičák OSSZ, tak sem ani nepíšu a hlavně nedávám do nadpisu slovo mateřská.
5. únor 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim, ze kdyz das ted vypoved, tak se na tebe uplne firma vykasle a uz ti neposle ani zbytek tech penez :frowning2:
btw: rodicovskou uz neposila OSSZ, pozor!
6. únor 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
theresa, ty jsi trochu nervní, ne?
6. únor 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak radím písemný dotaz zaměstnavateli, kde požádáš o vysvětlení a zaslání peněz do určitého data. Samozřejmě je to protiprávní a pokud bys peníze v dohodnutém termínu nedostala, můžeš věc klidně řešit právní cestou.
6. únor 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek