Nevyplacená neschopenka. Jak dlouho se čeká?

sekacka
10. bře 2009

Ahoj,
prosím o radu.
Od 8.12.08 jsem na neschopence z důvodu těhotenství,
Dnes máme 10.3.09 zatím mě vůbec nepřišly peníze ze sociálky.Lístky na peníze samozř.nosím každý měsíc.V únoru jsem volala naší firemní účetní,ta mě tvrdí,že je normální tak dlouho čekat,že mě peníze přijdou v březnu.Mě se to zdá dlouhá doba,kdybych byla samoživitelka ,jako že nejsem,neměla bych vůbec z čeho žít.
Prosím poraďte a napište jak jste dlouho čekaly vy.Díky.

ferinka
10. bře 2009

Já jsem jsem takhle byla od 15.12. a peníze mi přišly před cca 14 dnama,takže taky hezké 😖 a ne ještě všechny tak jsem zvědavá kdy přijde mateřská,asi až budeme slavit 10 narozeniny... 😠 😀 😀 😀
Pokus se dovolat na vaší sociálku,tam to podle jména a RČ řeknou kde je chyba 😉

sekacka
autor
10. bře 2009

Díky za pomoc,to se samozřejmě chystám,hned zítra volám,ona mě ještě účetní říkala,
že od nového roku je prý vyplácení ještě posunuto o 14 dní.Tak fakt nechápu.
To je tak když člověk pracuje u soukromníka 😀

vojtisek2007
10. bře 2009

sekacka - no jo - začala jsi marodit 8dne v měsíci -tudíž tvoje neschopenka nemohla být poprvé vyplacena v lednu, ale až v únoru - protože socka spracuje jen ty doklady, které přijdou do 8dne v měsíci,kdy odevzdáš neschopneku, nebo lístek na peníze...cokoliv po osmém - následující měsíc se nedočkáš, až ten další - ale v únoru ti měla přijít nemocenská za prosinec +leden - to je teda divný čekat tak dlouho - ten únor bych ještě pochopila, vzhledem k tomu, že jsi začala marodit osmého - třeba jsi lístek na peníze taky dodala po osmém - já vím, že jsi ho asi dávala do práce a odtud ho posílají na OSSZ - tak to třeba pozdrželi oni - nemyslím, že úmyslně, ale stát se to může - je to prostě bordel 😠

jalka11
12. bře 2009

Ja jsem na neschopence od cca 6 ledna, taky jsem nevidela ani kačku.. a to tchyne nastoupila o dva tejdny pozdej a penize dostala... 🙄 tak to mi teda reknete co je to za system?? a informovala jsem se na uctarne a vse odeslo v terminu.. tak to je vazne k nasr... 😠

elitera
12. bře 2009

No nazdar, tak to budu asi čekat taky pěkně dlouho 😝 U nás to zase vypadá, že naše personalistka ty lístky na peníze na sociálku vůbec neposílá 😅 Dokud jsem byla doma týden kvůli chřipce, tak jsem to ani moc nezaregistrovala (pár kaček na výplatě), nicméně teď pobudu min. 14 dní a poprvé po mně někdo chtěl vyplnit číslo účtu na zadní straně neschopenky - takže jsem se to dozvěděla víceméně náhodou... Heh, sekacka je taky z Brna, tak to si rovnou můžu nechat zajít chuť 😝 ☹

jalka11
12. bře 2009

tak me vsechny zalezitosti taky vybavuje Brno, protoze firemni uctarna je tam...

helcah
13. bře 2009

Taky s tím mám zkušenost, většinou je to tak, že firma donese na sociálku lístky na peníze pozdě. No a párkrát se stalo, že na mě zapoměli. Pak je ale příjemný že to pošlou najednou. Určitě bych si tam zavolala, protože jednou jsem to urgovala po půl roce a s omluvou mi to vyplatili do týdne.

broucina
13. bře 2009

Tak já jsem na neschopence od 7.ledna a taky zatím nic...ale mám podezření, že naše paní účetní na to dost kašle a má v tom docela dost bordel...kámoška mi poradila, ať si na sociálku radši zavolám a zeptám se, jestli tam vůbec mají všechno...v pondělí to zkusím a uvidím...vůbec té naší úžasné paní nevěřím, protože když jsem jí donesla papíry od doktorky, tak se mě ptala, jestli to má jako vyřizovat ona..ale že jsem to teda já, tak mi to na tu sociálku pošle...takže jsem na ni čučela jako tele, protože všude píšou, že je to povinnost zaměstnavatele...a to prosím jezdí snad co 14dní na školení ohledně mezd a nemocenského atd.

jajinka80
14. bře 2009

Tak já mám dokonce zkušenost takovou, že na MSSZ prostě mojí neschopenku ztratili. TAkže ještě, že si ve firmě necháváme vždy potvrdit kopii, že to převzali a na základě té kopie s razítkem, kterou jsme jim doporučeně poslali, mi neschopenku vyplatili.

vojtisek2007
14. bře 2009

broucina - je to povinnost zaměstnavatele vybavit ti neschopenku - navíc teď od 1.1.2009 se změnou nemoc.zákona se ke každé nemocenské vyplňuje ještě takový ukrutný čtyřstránkový "doplněk" - no hotovo, takže ti to musí vyplnit, převzít od tebe neschopenku (část) a poslat na sociálku - a to všechno nejlépe včas do 8dne v měsíci, aby ti neschopnost stihli vyplatit v dalším následujícím měsíci 😉

broucina
16. bře 2009

Ahoj, tak jsem obvolávala a zjišťovala...nikde se nic neztratilo, všechny papíry jsou v pořádku, peníze už byly dávno poslány na účet...akorát já je na tom účtu stále nemám...prý se to teď hodně zdržuje tím, že to jde všechno přes Prahu...tak kdybych to prý ještě do středy neměla na účtě, tak si mám zavolat a paní se pokusí zjistit, co s tím...Takže je dobré si zavolat na příslušnou správu a zjistit si to.

jalka11
24. bře 2009

Tak jsem včera obvolávala co jse dalo.. Bylo mi řečeno že paní neco spletla a proto mi netrišla ješte neschopenka za leden 😅 Fakt utěšujíci správa.. 😠 a že cca tak za 2 tejdny by mi měli peníze dorazit.. Takže si vemte za leden začatkem dubna... Fakt dobry 🙄 Kdybych byla samoživitelka tak jsem už davno na pastvinách... no hold to nikoho nezajíma.. Hlavne že jim přidou peníze včas... 😖

achalteke
24. bře 2009

jalko já psala včera na svou PSSZ kde jako jsou dávky? A pani mi odpověděla, že do dnešního dne tam moje PN není....to jsem se vytočila a napsala na personální. Personální se vytočila taky, že zrovna můj lístek na peníze tam nesla osobně a že tam teda ihned volá....za tři minuty přišel z PSSZ omluvný mail, že peníze mi poslali ve středu k aprobaci (netuším co to je) a na účtě je mám čekat tento týden....jak vidno maj tam v tom asi pěknej guláš 😒

salomee
23. bře 2012

Ahoj Holky, obnovuju poněkud staré téma, ale fakt bych chtěla upozornit na to, komu dlouho nepřichází nemocenská, ať se zajímá, proč.. klidně i dřív, než těch 30 dní, co na to mají... Super je tato infolinka:840 40 60 40 , tam jsou milí a člověk nahlásí rodné číslo a hned ví, na čem je.
Já jsem lístek na peníze odevzdala a čekám jak blb, říkám si, že je pořád čas těch třicet dní od konce února...ale dneska jsem zavolala na tu infolinku, co kdyby... a ono ejhle! Můj lístek tam vůbec nemají... Tak teď vypátrat, kde se ztratil- žůžo.
Jo a nevíte, co by se stalo, kdyby se nenašel? To mě docela děsí...

j.a.n.i
23. bře 2012

@salomee Nemá cenu pátrat, kde se ztratil (pokud tedy ještě stále neleží účetní na stole). Nejrychlejší je dojít za doktorkou, ona vystaví nový.

pampeliska1
23. bře 2012

@salomee taky mi takto nešla nemocenská a lístek mi zapomněli v práci poslat (částečně jsem si za to ale mohla i sama, bo jsem to posílala po kolegyni a ještě pozdě). Ale našel se a prachy mi přišly zároveň s dalším měsícem (tj. leden+únor). Určitě nemá cenu hledat, ale vystavit nový a poslat, ať příští měsíc prachy dostaneš.

salomee
23. bře 2012

@j.a.n.i
@pampeliska1díky, to jsem ráda, že to jde aspoň tak.
Já jsem to právě taky posílala po kolegyni, ona mě ujistila, že to vyřídí a tím jsem to já přestala řešit, už jsem se nijak neujistila... ale moje kolegyně je velmi pečlivá a spolehlivá...že bych se ani nedivila, kdyby to vázlo někde jinde.