Nezaměstnaná, budu v těhotenství pobírat nějaký příjem?

svatonovalucie
3. led 2014

Dobrý večer, chtěla bych prosím poradit .. mám4 leté dítě po md -> úp a od list. pracuji u obecního úřadu kde mám smlouvu do dubna.. s manželem bychom chtěly druhé, od května zatím práci nemám budu muset na úp ☹ ale od úp nedostanu bohužel ani podporu .. otěh. bych chtěla tak nějak v květnu... ale nevím zda budu pobírat nějaký příjem nebo jak se to vlastně řeší.. můžete mi prosím někdo poradit nebo zda se někdo setkal s mou situací? moc prosím

j.a.n.i
4. led 2014

Až do porodu nic pobírat nebudeš a od porodu rodičák, buď ve 4 leté variantě nebo volit kratší přes partnera, pokud on nárok na mateřskou mít bude.

svatonovalucie
autor
4. led 2014

jak na mateřskou jako že on by šel na md? nevím jak to mám chápat ? :(

giselka
4. led 2014

@svatonovalucie Ne, stačí, když mu na PPM vznikne nárok a pak si můžeš volit čerpání rodičáku

lenjii
5. led 2014

Byt vama sla bych od dobna na neschopenku..to byste pak pobirala az do porodu nemocenskou a od porodu rp. Tak to mam ja..bohuzel. chtěli me v práci vyhodit a tak sem to musela udělat takhle...

svatonovalucie
autor
5. led 2014

to mě tak napadlo, ale u toho druhu zam.ní co těd dělám jsou všechno lidi kde je znám a vlastně žiji ve stejné vesnici jako jsem vyrůstala a kde trávám většinu času.. tak mi to příjde blbé jít na neschopenku já vím že b mě platila socka bo u obce mi smlouva končí na konci dubna

j.a.n.i
5. led 2014

@lenjii Mě fascinují rady "jdi na neschopenku" - ještě ani není těhotná, možná ani do dubna nebude, ale bereš jako hotovou věc, že ji ji lékař napíše. Do háje neschopenka je pro nemocné a ne pro ty, kterým končí smlouva.

svatonovalucie
autor
6. led 2014

to je taky pravdA... kdybych chtěla můžu otěh. hned já antik. neberu naposled myslím před 6 lety.. já bych na marodku šla ..po první těhu jsem na marodku musela už ve 2 měs. bo to byla práce namáhavá a těžká.. ale tam mi to bylo jedno ti zam.telé...ale tady jsou to hodní lidi kt. nechci podrazit tím že mi daly možnost pracovat a já je podrazím tím že v dubna bych ,, Možná dostoupila na marodku´´ já vím že oú mě neplatí jde to ze státních pěnez .. pak je otázky být celých 10 měs. doma zadarmo s bříškem .. ☹ my na tom nejsme fin. dobře od t doby co práci mývám jen na chvilku .. a to můžu být ráda že nemáme žádnou hypotéku ani nic jiného .. bydlíme sice na bytě ale spravujeme dům v našem minulém .. je to takové že si ani nedovolíme nic ..nové oblečení, aktivity, zábavu prostě nic .. já vím že nejsem jediná kdotakovou situací prochází .. ale taky bych se chtěla mít někdy dobře být ,, štastná´´ jako jinak.. skrz děti .. hlavně .. omlouvám se že vás to asik nezajímá ale tak to cítím všechno já a hl. tady mi nemá takto kdo poradit ☹