Ochranná lhůta po výpovědi. Bude mi zaměstn. platit těh.?

martja81
17. led 2007

Ahojky, prosím, poradte mi. Jak je to s tou ochrannou lhůtou 6 týdnů? Už jsem jedno téma o tom zde našla, ale není to to, co potřebuju znát. Pracovní poměr jsem ukončila dohodou k 17.1.2007. Bylo mi to ale navrženo šéfem. Je to složitější..kdyby se mi povedlo otěhotnět,bude mi zaměstnavatel platit těch 9 měsíců co budu těhotná?Díky za odpovědi.

evavegi
22. lis 2015

Dobry vecer,propustili mne z prace pred 25 dny a pracovala jsem tam 8 mesicu,mam narok jeste jit na neschopenku??Kdyz jsem si zlomila ruku??Mam ochrannou lhutu jak dlouho prosim??Predem dekuji moc za odpoved.

xpila
22. lis 2015

@evavegi Ochranná lhůta je 7 kalendářních dnů po skončení zaměstnání, takže pokud jsi skončila před 25 dny, tak už na neschopenku nemáš nárok.

evavegi
23. lis 2015

Děkuji.....🙂 😉

kasyma
18. pro 2015

Ahoj holky popíšu svojí situaci a moc prosím o rady nejsem z toho vůbec moudrá co a jak nejlépe udělat. Jsem cca v 7tt smlouvu mám na dobu určitou do 31. 1. 16 v dohledné době bych měla podepisovat novou zase zřejmě na rok. Chci se zeptat mám ji podepsat s vědomím,že jsem těhotná a je možnost,že v dohledné době půjdu zřejmě na neschopenku? Nebo mám jít na neschopenku ještě za působnosti téhle staré smlouvy? Zatím nemám určen termín porodu takže nedokážu spočítat jestli ta ochranná lhůta 6 měsíců by mi vyšla,abych souměrně přešla na MD. Myslím,že by to bylo dost na hraně...Díky za rady a ömlouvám se jestli píšu zmateně snad mě někdo pochopí 😀

kasyma
10. led 2016

Ahoj holky chápu to správně,že pokud mi zaměstnavatel smlouvu neprodlouží (konec 31.1.16) půjdu na pracák od 1.2. 16 jsem vázána ochranou lhůtou 180 dní do nástupu na MD což by mi mělo myslím vyjít. Odpracovala jsem v kuse 2 roky u stejného zaměstnavatele. Počítá se podpora z 3 posledních platů pobírá se půl roku s tím,že se postupně snižuje je to tak? O mlouvám se pokud se špatně vyjadřuju,ale vůbec těmhle věcem nerozumím..Budu ráda když mi někdo poradí...a předem děkuju 🙂

j.a.n.i
12. led 2016

@kasyma Ano, akorát si teď nejsem z hlavy jistá, zda jsou to poslední 3 měsíce nebo poslední kalendářní čtvrtletí... a nepobírá se půl roku, ale 5 měsíců.

kasyma
12. led 2016

@j.a.n.i moc děkuju za upřesnění 🙂

ladaa20
27. lis 2017

@j.a.n.i a muzu se zeptat z ceho se pak pocita PPM z podpory nebo z platu co človek pobiral předtim nez mu skoncil pp kdyz se vleze do te ochranne lhuty a jeste jedna otazka je lepsi jit na pn pokud vim ze jsem tehu a skonci mi pp na d.u. tak pote nastoupit pn nebo jit na up a pobirat podporu a potom u byvaleho zamestnance zadat ppm diky

j.a.n.i
27. lis 2017

@ladaa20 PPMse počítá z platu v tom posledním zaměstnání a na PN chodí ten, kdo má nějaké zdravotní problémy, nevybírá se podle výhodnosti či nevýhodnosti.

ladaa20
28. lis 2017

@j.a.n.i dekuji to vim ze pn se bere pokud je potreba myslela jsem to tak ze jako tehotnou me stejne nikdo nezamestna vzhledem k me profesi tak co vyjde lip a jestli nemusi byt pn aby pak platil zam. tu ppm pokud ne byla bych jen rada nez byt omezena vychazkama