Ochranná lhůta těhotné. Jak to vůbec je?

pajatehule
29. lis 2011

Ahojky, tohle jsem našla na netu. Pro zaměstnankyně, kterým skončil pracovní poměr v době těhotenství (nezáleží na tom, zda byl na dobu určitou, neurčitou nebo skončil ve zkušební době), platí šestiměsíční ochranná lhůta - mají nárok na nemocenské i PPM
Já jsem otěhotněla a nastoupila na rizikové těhu ke konci dubna a pracovní poměr jsem měla na dobu určitou tedy do září a ten mně byl ukončen, takže k mateřské dovolené bych měla dostávat ještě nějaký peníze navíc? Nebo jak to vůbec je? Vůbec se v tom už nevyznám ☹

janula3005
27. dub 2018

@pajatehule mohu zeptat jak to dopadlo...

verpyt
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamisenka
26. bře 2020

Ahojte holky moc prosim take o radu primo k memu pripadu... pracuji jiz druhym rokem.. m smlouvu do srpna 2020... ted mi v praci chteji dat vypoved pro nadbytecnost ale ja jsem zjistila 1 mesic tehotenstvi... ja tomu moc nerozumim jestli mi to muzete podrobneji vysvetlit... ted by me nemeli vyhodit protoze jsem v te ochrane lhute a v tom srpnu co mi konci smlouva to je jak? Budu muset na urad prace nebo i pote mi jeste plati ochrana lhuta?

tulikiss
26. bře 2020

@mamisenka v srpnu normalne smlouva skonci uplynutim doby na kterou byla sjednana. pak se pujdes prihlasit na pracak. ochranna lhuta po skonceni pomeru pobezi, takze budes mit narok na MD na kterou nastoupis 6-8 tydnu pred terminem porodu.

mamisenka
26. bře 2020

@tulikiss jee dekuji tak to uz jsem klidnejsi 🙂

mamisenka
26. bře 2020

@tulikiss a chtela jsem se zeptat tedy v zari pujdu na urad prace a tam mi vypocitaji podporu tu budu brat do te materske dovolene.. je to tak?

mamisenka
26. bře 2020

@tulikiss a jeste mam teda jeden dotaz kdyz pracuji v kantyne jako prodavacka kde se prelivaji tezke varnice atd... je to fyzicky narocnejsi prace... mohu jit treba v tom 5 mesici na nemocenskou a i tak plati to co jste mi psala? Nebo se to potom meni

tulikiss
26. bře 2020

@mamisenka tak o nemocenske rozoduje doktor a musi byt medicinsky duvod. pokud ses tehotna tak doneses potvrzeni zamestnavateli a on musi zajistit, aby si nezvedala nic tezkeho. jinak ani pripadne neschopenka ze zdravotnich duvodu nemeni nic na naroku na materskou. jen pokud by si musela byt na neschopence, tak by si na ni byla az do nastupu na neschopenku a nechodila by si na pracak.

mamisenka
26. bře 2020

@tulikiss dekuji moc za odpoved 💗