Vybrat si před odchodem na mateřskou dovolenou?

alexandra32119
3. zář 2017

Dobry den.
Prosim, můžete mi poradit ohledne terminu nastupu na materskou?
Termin porodu mam koncem dubna 2018.
Vim, ze se odchazi 6 - 8 tydnu před porodem.
Nicmene, v roku 2018 mi vznikne do terminu odchodu na materkou jeste par dni dovolene (cca 10 dnu).
Je tedy mozne odejit driv jeste o tyto dny dovolene?
Dekuji moc

blaablaablaa
3. zář 2017

Pokud odpracuješ 60 dní - a počítá se i MD, tak budeš mít nárok na celou výměru dovolené. Vybírá se při přechodu z RD na MD 🙂

j.a.n.i
3. zář 2017

@alexandra32119 Pokud s tím bude zaměstnavatel souhlasit, tak je možno dovolenou vybrat i před nástupem na MD. A máš nárok na celou dovolenou za rok 2018.

alexandra32119
autor
3. zář 2017

Myslis na celou za rok? To znamena, v realu, az mi skocnci MD, tj. reknime v listopadu, tak v prosinci zacnu cerpat 5 tydnu dovolené (za cely rok) a az nasledne mi zacne rodicovska, ano?
Ja uz se tesila, ze muzu driv odejit z prace 🙂

alexandra32119
autor
3. zář 2017

@j.a.n.i Tak to zni dost dobre!!😉 diky za radu

blaablaablaa
3. zář 2017

@alexandra32119 můžeš vybrat i dŕív, ale zaměstnavatel nemusí souhlasit. Ale mezi MD a RD ti čerpání MUSÍ umožnit 🙂 takže jo, skončí ti třeba v listopadu MD a ty nastoupíš na normální dovolenou a až pak na rodičovskou dovolenou. A už pŕi čerpání řádně dovoleně můžeš čerpat i rodičovský pŕíspěvek, když budeš chtít 🙂

michaelamojdlova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanka_12345
3. zář 2017

Holky mam dotaz. Jak je to se zbytkem dovolene? Jsem zamestnana uz delsi dobu a od 30.8.2017 jsem na materske ale zbylo mi 8 dnu dovolene. To propadá nebo se to proplácí, nebo jak to je? Díky

blaablaablaa
3. zář 2017

@hanka_12345 vyčerpáš si to pŕi přechodu z MD na RD

swetlusska
4. zář 2017

@hanka_12345 Musíš před koncem MD zažádat zaměstnavatele (nejlíp písemně) o vyčerpání zbývající dovolené za rok .... No a on ti dá potvrzení, že po MD budeš čerpat xxx dní dovolené a rovnou ti tam napíše i datum, kdy ti na to naváže RD a do kdy ti ta RD bude trvat.