Odstupné nebo práce na dobu určitou bez odstupného?

lenla
12. bře 2012

Vracím se po 3 leté RD do práce. Na mém původním místě už pro mě není práce. Dohodli jsme se na ukončení prac. poměru dohodou s 5 měs. odstupným - tato dohoda ještě nebyla sepsána. Dnes jsem ale dostala nabídku podobného pracovního místa v sesterské firmě s následujícími podmínkami: Musím ukončit původní smlouvu, která byla na dobu neurčitou, což je logické, protože se jedná o jinou firmu i když tyto firmy mají např. personální oddělení společné. Při podpisu staré smlouvy bychom hned podepisovali smlouvu novou. Nová smlouva má být ale na dobu určitou, což se mi moc nelíbí. Jinak vše zůstává stejné. Tzn. budu mít podobné místo, ale smlouvu na dobou určitou a je téměř jisté, že mi nedají odstupné, protože mi nabídli jinou práci :-/ Co vy na to? Chtít odstupné a nemít práci, nebo mít práci bez odstupného ale jen na určitou dobu???

janii
12. bře 2012

Byla jsem v podobné situaci loni v dubnu, už jsem počítala s odstupným a s úřadem práce, ale nakonec jsme se domluvili na změně pracovní pozice a práce mi zůstala. I když tobě se změní i na dobu určitou, mě zůstala na neurčito. Letos od 1.1. se nějak změnil zákon, že zaměstnavatel při dodržení určitých podmínek může prodlužovat smlouvu až 9 let. Za mě - radši práci, i když s rizikem že na dobu určitou než úřad práce 🙂

mamkamarketa
12. bře 2012

@lenla ono taky zalezi na hodne vecech
1. uzivi vas manzel,pokud nenajdes praci?
2.jak to je s nezamestnanosi ve vasem kraji?
3. jak vysoka sance je ze se svym vzdelanim/praxi najdes praci?

ja bych taky byla pro praci