OSVČ jako účetní. Jak začít?

tabarka
9. led 2011

Ahojky, moc prosím o radu...už delší dobu sháním zaměstnání, ale nemám štěstí.. ☹ před mateřskou jsem dělala účtařinu...nyní jsem na úřadu práce a byl mi nabídnut kurz účetnictví, daně, mzdy...hodně mě to bavilo...tak mě napadlo, zda to nezkusit na vlastní pěst...nemáte některá zkušenosti nebo rady...nemám tušení, co je potřeba, abych to rozjela, zda je to podmíněno nějakým certifikátem či osvědčením apod....nevím, kde se informovat, tak mě napadlo napsat zde...budu ráda za každé info...moc děkuji 🙂 pomohlo by mi to rozhodnout se, zda do toho jít či nikoli.... 😒

berenika39
9. led 2011

@tabarka ahoj. máme účetního , moc fajn, už dlouho, cca. 10 let. ten dělá to, že si vždycky přibere "k ruce" (nestíhá, má dost klientů), někoho, kdo se chce do účetnictví pustit na vlastní pěst -tak jako ty. nejdřív ten člověk pracuje pro něj (třeba na dohodu o pp), hodně se tak naučí, pak je vypuštěn do světa a třeba dostane do vínku i první klienty. netvrdím, že takových účetních, jao je náš běhá po světě moc, ale zkus se po někom poohlédnout, aby jsi mohla zpočátku mohla pracovat v tandemu, každou chvíli je třeb ase o něčem poradit, pořá nové a nové předpisy....
Stačí ti živnostenský list, ale je třeba se starat pořád o nové informace, aktualizace zákona o účetnictví a tak, ale to je už na tobě. držím palce.

manager55
20. dub 2017
Uživatel manager55 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od manager55.

Ahoj, jestli to chcete zkusit jak říkáte na vlastní pěst, mohl by Vám pomoct portál pro freelancery http://www.freelance-market.cz/c/%C3%9A%C4%8Detn%C3%AD, účetní bychom zrovna dost potřebovali. Registrace Vás nic nestojí.