OSVČ, nemocenská u 2. těhu. Budu mít nárok na peníze?

roubickova
24. zář 2013

Ahoj,potřebovala bych poradit. Pracovala jsem jako OSVČ a během toho jsem si platila nemocenskou 1 000,- poté jsem otěhotněla a jelikož jsem pracovala jako kadeřnice tak jsem nastoupila rovnou na nemocenskou. Po dobu mateřské jsem si nemocenskou neplatila a pozastavila jsem si živnost. Pláujeme druhé miminko a ráda bych po mateřské rovnou nastoupila na nemocenskou s druhým miminkem. Budu mít nárok na nějaké peníze a pokud ano bude se to počítat z nemocenské co jsem platila před prvním těhotenstvím, nebo z čeho? Moc děkuju za odpovědi

j.a.n.i
24. zář 2013

@roubickova Na nemocenskou nemáš nárok, když nemáš aktivní ŽL a neplatíš si nemocenské.

speedcat
4. zář 2014

Ahoj maminky, potřebovala bych radu ohledně nemocenské. Jsem nemocensky pojištěna od roku 2012 (kdy jsem byla ještě na rodičáku, ale nadále jsem podnikala, takže jsem si platila soc i zdrav.). Rodičák mi skončil 12/2013. Na nemocenské si platím 115,-, teď jsem podruhé těhotná termín mám 8.1.2015.Když bych teď odešla na nemocenskou, tak jsem si spočetla že dostanu cca 2700,-Kč. Mám dotaz, dá se zvednout nemocenská aniž bych musela navyšovat sociální ? Když jsem se totiž na tuhle informaci ptala u nás na sociálce v roce 2013, tak mi řekly, že by to šlo, ale musela bych si platit více na sociálce. Což jsem zavrhla, ale nyní jsem dostala informaci, že pý už tohle pravidlo neplatí. Tak bych ráda věděla, jak to je. Moc děkuji za odpověď.

j.a.n.i
4. zář 2014

@speedcat Platí stále, protože se to zneužívalo.

ratatooy
4. zář 2014

@roubickova kamradka taky kadeřnice ,pozastavila živnost a u druheho už neměla narok na nemocenskou ani mateřskou až rovnou na rodičák