OSVČ, zdrav. poj.100 Kč. Jak dostat vyšší mateřskou?

grebenda
29. čer 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Má někdo vlastní zkušenost s OSVČ?Platím nemocenského pojištění měsíčně 100Kč. Mám tedy minimální měsíční vyměřovací základ. Právě jsem zjistila, že pokud půjdu na mateřskou, dostanu pouhých 4000Kč měsíčně, což je vlatně nic. Víte někdo, jak mohu dostat více? Jako jediná možnost mne napadlo zvýšit měsíční dobrovolné pojištění, ale to bych musela razantně zvýšit i zákonné důchodové. Moc děkuji za odpověď

takyja
29. čer 2011

Já si myslím, že jediná možnost je zvýšit výši placeného nemocenského pojištění, resp. si to musíš propočítat, zda se ti vyplatí dávat státu po dobu X měsíců tolik a tolik peněz, když pak 28 týdnů budeš mít PPM v denní výši YZ. Je to o propočtech a plánování těhotenství.

vojtisek2007
29. čer 2011

no je to přesně jak píšeš, pokud chceš vyšší mateřskou - musela by sis navýšit dobrovolné nemocenské pojištěnía tím pádem i důchodové - chce to propočítat do jaké výše se to vyplatí v návaznosti kolik potom těch 28týdnů dostaneš vyplaceno....ale obecně platí, že navýšení se nevyplatí ☹ bohužel

klouzek
30. čer 2011

Rok si musíš platit větší nemocenskou abys měla pak měla pěknou mateřskou,pokud chceš vědět víc zajdi si na OSSZ a tam ti řeknou více informací a budeš přesně vědět na čem budeš.

mrsblack
1. črc 2011

Teď už se ti to nevyplatí navyšovat si tu nemocenskou, protože navýšení důchodového jak tak vysoké, že je to finančně nevýhodné. Já jsem to ještě stihla docela rozumně, za leden a únor jsem si už platila jen to minimum kolem 150 korun (odpovídající záloze na důchodové poj). a mateřská mi klesla jen o pár korun - rozhodně o míň, než bych přeplatila na tom důchodovém.
Kdybych to měla řešit teď, tak si nemocenskou zruším úplně a budu koukat po nějakém produktu v soukromém pojišťovnictví.