Otcovská dovolenka. Existuje niečo také?

bertica.h
18. led 2009

CHcela som poradiť,ako je to s dovolenkou pre otca,po narodení dietata..hovorilo sa niečo o tom,že by mal myslím nárok na 1týžden..ale na MPSV som nič nenašla.Neviem teda či je to v platnosti,alebo ako to celé je..
Ďakujem 🙂

sonja3k
18. led 2009

mylím,že u nás to zatial ešte nieje,len v okolitých štátoch,naši politici to myslím ešte len chystajú,ale ked im všetko dlho trvá,tak skoro to nebude.

emjee
18. led 2009

myslim, ze v Cechach uz to funguje - ale Cesky isto povedia presnejsie
na Slovensku bohuzial nie 😅

bertica.h
autor
18. led 2009

baby ked Vás tu mám..ešte..poviete mi,kolko je porodné na SR?
Ministerstvo by sa mohlo hanbiť za takú stránku,ako má..
Manžel mi hovorí,že okolo 23tisíc..čo sa mi zdá pekné..až prekvapujuce..to je len pre prvorodičky? 😅 😀 😀
ďakujeem

evamik
18. led 2009

Berti, v ČR bude otcovská dovolená platit až od příštího roku, tedy 2010.

emjee
18. led 2009

bertica nie - porodne je okolo 4800 sk plus pre prve a druhe (mozno aj tretie, to neviem) dieta je k tomu este prispevok, spolu s nim to cini potom 25000 sk - pozri napr. temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sonja3k
18. led 2009

myslím si,že to už neplatí len pre prvorodičky,od nového roku asi všetky ženy,ale neviem to isto

sonja3k
18. led 2009

zistila som to-od 1.1.2009-pri narodeni dostaneš 4560sk+jednorázový poplatok 20440sk,teda 25000sk,pri 1,2,3 dietati.Ak sa ti narodia dvojičky zvyšuje sa to o 2280sk,Bolo to uvedené v novinách,takže ak klamali,klamem aj ja teba,ale myslím že nie.

bertica.h
autor
18. led 2009

dakujem..mna toto zahujímalo skor len tak.ůpretože svokra včera hvoorila manželovi,že to je na SR takto a sa mi proste tomu necchelo veri´t.
Ale je to super🙂
aj ked jednorázové,ale pomože určite 😵

bertica.h
autor
18. led 2009

Ďakujem za odpovede
a otcoská dovolenka..no asi je pravda,že až od r.2010 má platiť 😒

gapa
18. led 2009

bertica, ale otcovská len v ČR, na slovensku nie je nič také schválené

bertica.h
autor
19. led 2009

gapa..ani v ČR nieje nič schválené..na SR to bude skor.. 😉

gapa
19. led 2009

aha bertica, ty si v čr?!

o tom, že je niečo také na SR neviem (no samozrejme sa mýliť môžem).
no vychádzala som z toho, čo písala evamik vyššie, že to bude v čr platiť od r.2010. 🙂

bertica.h
autor
19. led 2009

no..som v ČR vždy to zabudnem napísať 😅 😅 😒
Pardon 😉

chico
21. led 2009

Ahoj nevíte když manžel bude na rodičovské jak bude dlouho dostávat svoj pruměr ze mzdy. Po celou dobu nebo jen třeba nějaký měsíc. Malé je už 11měsícu. Takže nevím.

daisy.k
4. led 2010

Ahojte,oprašuju tohle téma.

Nevíte,zda od letošního roku platí ta otcovská dovolená?Někdy v půlce loňského roku byla údajně schválená,ale teď o ní už nikdo nemluví 🤐

xmata
4. led 2010

Nebyla. Otcovská dovolená byla v prorodinném balíčku, který se kvůli krizi do sněmovny vůbec nedostal. Ve stejném balíčku byly např. i firemní školky.