Otěhotněla jsem v době pracovní neschopnosti

pavlisak
5. únor 2013

Ahojky jsem zaměstnaná od 1.5.2011 na dobu neurčitou. od 28.11.2012 jsem v pracovní neschopnosti,nedávno jsem ale přišla do jiného stavu.Chtěla bych vědět jestli mě může obvodní lékař jen tak předat mému gynekologovi a tím pádem bych byla stále v PN nebo jestli mi to ukončí a PN mi dá novou gynekolog???

eva518
5. únor 2013

@pavlisak ahoj, myslím, že pokud už není důvod být vedená na PN u obvoďáka, tak ti PN přepíše tvůj gynekolog. Akorát záleží, jestli tvůj gynekolog je osvícený jako můj a dá nemocenskou i třeba jeno když sama chceš a není přesně důvod ji dávat. Dobrá zpráva je, že budeš mít nárok na mateřskou, protože jsi pracovala dýl než 270 dní (pokud jsi nebyla nějak extra dlouho na marodce i do toho listopadu).

pavlisak
autor
6. únor 2013

@eva518 Ahojky,já jsem před tím (listopadem) nemarodila skoro vůbec... Jsem V PN se zády a ještě to pořád nemám doléčené. A vzhledem k tomu, že jsem o jedno mimi už přišla a pracuju v kuchyni a sem tam v hospodě, tak mě dá na rizikové a u toho je PN automaticky...

eva518
6. únor 2013

@pavlisak tak to ti jenom přepíše gynekolog, až tě vypíše se zádama dr., tak ideálně ten den ke gynewkologovi nebo další den, ať tam není zbytečně jeden den neplacený a bude to. Také jsem doma s těhotenstvím (ale tam důvody byly), můj gynekolog ale dá PN i ženě, která si řekne, že by raději chtěla. Tak ať to dobře dopadne a hlavně ať máš zdravé miminko 😉

pavlisak
autor
6. únor 2013

Aha,tak Ti děkuji a Ty ať máš taky miminko zdravé...

lucido
6. únor 2013

@pavlisak Stačí se domluvit s tvým gynekologem, u obvodního lékaře si změnu napíší a tvůj gynekolog si tě převede.

pavlisak
autor
6. únor 2013

@lucido Tak to je fajn,že to tak jde... Děkuji