Oznámení o přiznání dávky, prosím o radu

misell
28. dub 2012

Holky potřebuju poradit, přišlo mi rozhodutí o přiznání rodičovského příspěvku s tímto textem: Výše poskytovaného příspěvku se stanovuje jako rozdíl mezi přiznanou částkou dávky a částkou peněžité pomoci v mateřství, peněžité pomoci nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem nebo náhradu mzdy po dobu prvních 21 dnů dočasné pracovní neschopnosti, tedy 7096(rodičovský příspěvek) - 1550(nevím, co to je) = 5546 Kč. Nesetkaly ste se s tím některá, za co mi strhly těch 1550 Kč? Vůbec to nechápu, nárok na PPM jsem měla. Moc prosím o radu, protože jestli mi chtěj vyplácet jen těch 5 a půl, tak si můžem jít hodit. Díky moc 🙂

macinka84
28. dub 2012

no to bude asi za ten první měsíc, ve kterém nálezela ještě PPM, ne? tak se to do té výše RodP dorovnává. Od dalšího měsíce uz bude těch 7096 a na to prijde taky oznámení! Teda aspon myslím!

marecek4
28. dub 2012

se mi to jeví jako že dostaneš část toho a část toho-podle data narození prcka-taky jsem tak měla ten první měsíc,ale měla jsem to taky napsaný v jednom dopise,jenže dneska hodně šetří a tak posílají každý zvlášť,mě chodily 4 přídavky na 4 složenkách ☹

katyxq
28. dub 2012

Pokud se nepletu, tak to rozhodnutí se týká pouze měsíce, kdy se vám láme PPM a rodičovský příspěvek, těch 1550 bude PPM za část měsíce, kdy na ni ještě máte nárok. Za další měsíc dostanete už celých 7096.

j.a.n.i
29. dub 2012

Přesně tak, za ten přechodný měsíc se rodičák snižuje o to, co je za daný měsíc vyplaceno za PPM, od dalšího měsíce už budeš mít to co sis zvolila.