Péče o osobu blízkou. Kdy nám POB vezmou? Dceři je 15

radka.m.
2. dub 2009

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jestli někdo nemáte zkušenosti s POB-péče o osobu blízkou?mně přiznali POB na nejstarší dceru,když jí byly 3roky a máme ho doted,dceři je 15,každé tři roky jsme chodili na posudkovou komisi,ted máme jít v červnu a já nevím,do kdy se to POB může nechat,jestli mám počítat s tím,že nám ho vezmou,nebo může být prodlouženo do 18?na zdravotním stavu dcery se nic nezměnilo,takže kvůli tomu by neměl být problém,spíš by mě zajímalo,do kolika let se to POB může ze zákonu pobírat,vůbec netuším,jestli je to do plnoletosti,nebo prostě dokud u nás dcera bydlí?jinak máme normálně i průkazku ZTP/P-TŘETÍ,TEN NEJTĚŽŠÍ STUPEN,budu ráda,jestli některá z vás bude něco vědět a napíše,na sociálku se mi nechce chodit ptát,oni stejně u nás o tom moc nevědí,to spadá pod okresní úřad a to je v Náchodě a pobírám měsíčně 9000,tak bych ráda věděla,jak na tom budu dál s penězma,předem moc všem děkuji

vojtisek2007
6. dub 2009

radka.m.
výše příspěvku na péči pro osoby od 1 do 18 let věku činí za kalendářní měsíc:

3000 Kč, jde-li o stupeň I (lehká závislost);
5000 Kč, jde-li o stupeň II (středně těžká závislost);
9000 Kč, jde-li o stupeň III (těžká závislost);
11 000 Kč, jde-li o stupeň IV (úplná závislost).

U osob od 18 let činí výše příspěvku v jednotlivých stupních 2000 Kč, 4000 Kč, 8000 Kč a 11000 Kč měsíčně. Příspěvek se nevyplácí, jestliže je osoba po celý kalendářní měsíc v ústavní péči zdravotnického zařízení, popřípadě ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy - takhle to stojí v zákoně, tak jestli posudková komise neuzná jinak, mělo by to být takhle. 😉

radka.m.
autor
6. dub 2009

jejda,vojtíšek,moc děkuji,jsem zvědavá,jak dopadneme,zdravotní stav nezměněn,takže by nám to měli na další 3roky do další komise ponechat,tak jsem zvědavá,on si to stejně každý revizák dělá,jak chce,každý si ten zákon vykládá po svém,už jsem to párkrát u holek na onkologii zažila,stejné onemocnění,stejná diagnoza a revizák jim nechtěl uznat ani první stupen,musela psát odvolání sociální pracovnice,která pracuje na onkologii,ještě jednou děkuji