Peněžitá pomoc v mateřství - z čeho se počítá?

soviicka
22. říj 2014

Maminky, prosím vás, z čeho se počítá těch 70% při peněžite pomoci v mateřství? Je to z hrubé mzdy? A co když jsem celé těhotenství na rizikovém na nemocenské? Počítá se to pak z nemocenské? Na netu to má sociálka tak divně napsané - a já tomu prostě nerozumím ☹
Děkuji předem za odpovědi

mysonek
22. říj 2014

@soviicka ahoj, úplně přesně to nevím, ale mělo by to být z posledních 12 měsíců v zaměstnání. Pokud jsi na neschopence tak se to počítá před nástupem na neschopenku. Alespoň myslím.

toga25
22. říj 2014

@soviicka ahojky je to z posledních 12ti měsíců v práci. Jinak jestli sem to dobře pochopila, mzdová účetní mi posílala výdělek za posledních 12 měsíců, včetně PN, (4 měsíce odpracované 8 měsíců na PN) ale počítalo se to jen z těch 4 měsíců, co jsem měla reálně odpracované. Právě jsem se bála, že díky nemocenské budu mít nízkou mateřskou, ale asi udělali nějaký výpočet jen z těch 4 měsíců protože mateřskou mám docela vysokou, relativně když odečtu příplatky za noční a víkendy tak se rovná mému platu 😀 Kdyby mi počítali nemocenskou tak bych ji měla menší, ale raději se poptej přesně u své mzdové účetní ať jsi si na
100% jistá 😉

soviicka
autor
23. říj 2014

@toga25 já jsem to právě z toho netu pochopila, že to je z hrubé mzdy nějaký průměr a z toho 70%, ale taky jsem celou dobu na nemocenské a to ještě 3 měsíce před tím jsem měla nohu v sádře,tak jsem zvědavá. No dneska jdu do fabriky odnést ten papírek, tak uvidím 😎