Peníze při neschopence před mateřskou

radka_b
14. zář 2010

Ahoj chtěla bych se zeptat,jsem ve 4 měsíci těhotenství a už od 2 měsíce jsem na neschopence.Jsem zaměstnaná,ale nemám odpracovaný celý rok,pouze jen 7 měsíců.Kolik peněz by mi měla sociálka a zaměstnavatel posílat? A až v lednu nastoupím na mateřskou,tak mi peníze zvednou?

j.a.n.i
14. zář 2010

@radka_b Zaměstnavatel platí prvních 14 dní neschopenky a ten výpočet je dost složitý a pokud si už druhý měsíc na neschopence, tak už to ani není aktuální. Od 15. dne platí neschopenku sociálka, tam je to u menších příjmů cca 50% platu u vyšších ještě o něco méně, ale podle toho jak dlouho si na neschopence by ti už měli peníze jak od zaměstnavatele, tak od sociálky přijít, tak bys částku měla vědět, ne?
Jinak mateřská je vyšší než nemocenská, je to cca 70% u menších příjmů, u větších zase méně...

radka_b
autor
14. zář 2010

No peníze už mi přišly,ale zdá se mi to dost málo... Vydělávala jsem 12tisíc čistého od zaměstnavatele mi teď přišlo 2450kč a ze sociálky 4400kč.. A co kamarádky byly a jsou na mateřské a měly stejný plat,tak jim chodilo okolo 9-10tisíc korun,tak proto si s tím nevím rady,jak se to bere,pro mě nějakých 6850kč je málo na celý měsíc...

j.a.n.i
14. zář 2010

@radka_b A kolik máš hrubého (čistý plat je k ničemu, krom sociálních dávek se vše počítá z hrubého) a od kdy si na neschopence?

radka_b
autor
14. zář 2010

Na neschopence jsem od 30.července a hrubý plat mám 14 800..

j.a.n.i
15. zář 2010

@radka_b Tak co jsem to tak počítala, tak mi to přijde správně, on ten první měsíc je horší... jinak mi vychází, že další měsíce by měla být neschopenka cca 8000,- a mateřská pak 10300,-

kklara
16. zář 2010

Holky a kdy chodí peníze ze sociálky? Mě přišli peníze od zaměstnavatele, ale ze sociálky ještě ne. Díky moc

j.a.n.i
16. zář 2010

@kklara Záleží na spoustě faktorů, kdy si dávala ten druhý lístek na peníze do práce, jak rychle to zaměstnavatel poslal na sociálku, jak rychle to zpracují... Ze zákona mají 30 dní od doručení kompletních podkladů, ale teď to už většinou chodí dříve, tak kolem toho 15. v měsíci, pokud ty to doručíš zaměstnavateli posledního a on to hned pošle.

radka_b
autor
16. zář 2010

Já jsem lístek na peníze dávala koncem srpna a toho 15.mi už peníze ze sociálky přišly...A děkuji za výpočet a rady🙂

kklara
16. zář 2010

Holky díky za info. Já to tam dávala někdy 30.8., tak snad to brzo přijde.
Díky