Peníze ze sociálky za květen stále nedošly

lgajdosikova
19. čer 2014

Holky, jsem na neschopence ale stale mi nedošli peníze za měsíc květen ☹ co vy tento mesic jste na tom nektera podobne? Či kolikateho by mohli prijit? 🙂

spagatice
19. čer 2014

Na vyplacení mají prý 30 dnů od té doby, kdy jim z práce dorazí podklady. Já jsem dostala nemocenskou za duben 28.5. 😒

prcek21
19. čer 2014

Ahoj jsem doma od konce brezna a zatim jsem nevidela ani korunu 🙂

luckag2
19. čer 2014

Ahoj mě tento měsíc dorazily penízky včera-18.6.2014 za měsíc květen. A vážně na to mají 30 dnů ode dne obdržení všech podkladu-a jinak dávky rozesílají každý den mi říkala paní na sociálce.

enellia
19. čer 2014

@prcek21 tak to už je ale trochu blbé, řešila jsi to nějak?
Nikdy jsem s tím neměla problém, pokud to v práci odeslali včas..

mataharyy
19. čer 2014

@prcek21 tak to doporučuji cinknout si na správu sociálního zabezpečení pod kterou spadá zaměstnavatel a zeptat se jestli jim dorazil lístek. Svého času jsem řešila taky tento problém a když jsem byla na všechny dost odměřená a nepříjemná, tak jsem zjistila že chyba není u nich, ale u zaměstnavatele, který neodeslal papír, takže od té doby jsem jak idiot kopírovala všechny lístky a posílala je jak zaměstnavateli, tak pro jistotu i rovnou na OSSZ... 😉

prcek21
20. čer 2014

@mataharyy
@enellia

Díky za rady holky! Ted ponesu koncem mesice dalsi listek tak se zeptam v praci a pak budu volat... Ale ty penize by mo mely potó projit i zpetne za vse co mi neprislo??

mataharyy
20. čer 2014

@prcek21 Jo, když se zjistilo že můj šéf to podělal a doložila jsem zpětně ty lístečky, tak mi pak OSSZ doplatili zpětně vše 😉

kimby
20. čer 2014

jsem na tom úplně stejně, jsem na neschopence od začátku května a peníze zatím nic

mydvaapes1
20. čer 2014

Mě přišli dneska...a to jsem ráda, většinou prý chodí 22.-24. dne v měsíci, složenkou tedy. Na účtu to bývá dříve...

lgajdosikova
autor
20. čer 2014

Tak uz konečně došli dneska na účet 😎

enellia
24. čer 2014

@mataharyy přesně tak, většinou bývá chyba u zaměstnavatele..

@kimby tak to ještě vydrž, za květen budeš mít ještě peníze za náhradu mzdy z práce a část od OSSZ, ale kdyby ti je neposlali do konce měsíce, tak si raději zavolej..

iwurosima
24. čer 2014

@lgajdosikova Já bych volala už teď raději, vyřizovala sem to taky teď a lituju , že sem to neudělala dřív. Sem dva měsíce na neschopence a sociálka o tom do ted ani nevěděla, samozřejmě zaměstnavatel to podělal a ty papíry se někde ztratili, teď to hledají, já budu muset u doktora prosit o zpětné vystavení lístků na peníze a až to řádně dojde na sociálku, tak mají 30 dní na vyřízení, takže peníze v nedohlednu. Jé a teď koukám, že už peníze přišly, tak to si šťastnej člověk 🙂

vascena
24. čer 2014

@iwurosima ja to tak měla s dubnovou nescchopenkou a dorazila mi teprve minulej tejden a ted čekam na kvetnovou a říkali mi že to v patek posilali a peníze zatím nikde tak uvidíííme

iwurosima
24. čer 2014

@vascena Jako mají v tom děsný zmatek!!!

vascena
24. čer 2014

tak mě to zavinil zasranej zamestnavatel a to uz se dopredu bojim co zaz mozu čekat ohledne ppmky :(

kimby
24. čer 2014

@enellia 14dní mě platil zamětnavatel a to vše bylo v pořádku, nastoupila jsem 5.5. na nemocenskou, tedy 19.5. mě předávali OSSZ Praha a ti na to prý mají 30 dní, což uplynulo 19.6.......po mých telefonátech atd peníze dorazily dnes!To je 24.6.

jen kdyby obráceně člověk nezaplatil včas sociální, zdravotní či jiné platby.....

mataharyy
24. čer 2014

@iwurosima Má zkušenost je taková, že doktor to vystaví bez problémů, ten lístek, ale jak jsem psala výš, tak jsem to pak opravdu dělala tak, že jsem lístek okopírovala 2x jeden jsem si nechala, kopii poslala zaměstnavateli a originál přímo na příslušnou OSSZ a pak mi peníze chodili vždy v čas a pořádku kolem 15. v měsíci 😉 Jináč po tom co jsem to tam byla osobně vyřizovat (na OSSZ), tak mi slíbili že peníze pošlou co nejrychleji a ještě mě nacpali do nejbližšího výplatního termínu, takže to bylo super, nemusela jsem čekat těch třicet dní, ale je fakt, že jsem tam chudáky všechny sepsula a až pak jsem zjistila že za to nemůžou 😅
@vascena Jo ono to tak bývá ve většině případů, že to podělá zaměstnavatel, bohužel... A s PPM, jsem to udělala stejně, poslala jsem jedny papíry rovnou na OSSZ a jedny zaměstnavateli, z toho samého důvodu, bála jsem ses že zaměstnavatel to pos... a pak jsem vždy volala zda je to v pořádku, už mě tam znali jménem, jak jsem byla dotěrná 😀 ale co naděláš, nám výpadek těchto dávek dělal dost potíže, přeci jen to nebylo málo peněz 🙂

iwurosima
24. čer 2014

@mataharyy Ano, přesně tak to teď budu dělat, sama si vše budu posílat na sociálku doporučeně a aspoň budu vědět, že to tam dorazilo a hlavně kdy. Nejhorší je, že se možná ztratil i ten čtvrtý díl neschopenky, který zaměstnavatel po těch 14 dnech posílá na sociálku.

vascena
24. čer 2014

@mataharyy jako ja si ted taky sama posiilam papir na penize ale prej eště kvuli PPM budu muset za zaměstnavatelem

andysek210
26. bře 2015

ahoj všichni chtěla jsem se zeptat. Můj zaměstnavatel má centrálu v Ostravě ( nejbližší pobočka v Plzni). Já bydlím v Domažlicích a jsem na neschopence a lístek na peníze mám posílat na centrálu do Ostravy. Zajímalo by mě která OSSZ mi bude nemocenskou vyplácet? Ta Plzenská nebo Ostravská? Děkuji za odpověd

veronikaka
26. bře 2015

@andysek210 Já si myslím, že to záleží na zaměstnavateli, jakou OSSZ si určí, zeptala bych se na mzdovce.

j.a.n.i
27. bře 2015

@veronikaka Nezáleží, je to podle sídla zaměstnavatele, takže Ostrava.

veronikaka
27. bře 2015

@j.a.n.i Aha, to je zvláštní, protože naše firma sídlí v Praze a OSSZ má cca. 100 km od Prahy na adrese působení/provozovny.

j.a.n.i
27. bře 2015

@veronikaka Ono záleží mám pocit, kde je vedená účtárna, nebo tak nějak... ale každopádně to není tak, že by si zaměstnavatel vybíral.

andysek210
27. bře 2015

Tak jsem holky volala na účtárnu a opravdu je to podle účtárny. Takže ikdyž děláte na druhý straně republiky tak Vám bude nemocenskou vyplácet OSSZ pod kterou spadá hlavní účtárna firmy... A holky kdy jste dostali IV. díl neschopenky? ( zezadu se vypisuje způsob vyplacení nemocenské a číslo účtu.)

j.a.n.i
27. bře 2015

@andysek210 Po 14 dnech trvání...

andysek210
27. bře 2015

a když jsem neschopenku začala u obvodaka a pak mě převzal gynekolog který doktor by ji měl vydat? Mam takový pocit že mi jí nedal ani jeden.

j.a.n.i
27. bře 2015

@andysek210 Nevím, jak se dělá převzetí neschopenky, vypisoval novou, nebo máš stále tu samou? Ale každopádně by ti ji měl dát ten, kdo tě "měl" ten 14. den.