Plánované IVF a ukončení PP dohodou. Dostanu rodič. př.?

lucavka
4. srp 2010

Ahoj. Moc prosím o radu. Měla jsem naplánované IVF. Šla jsem na nemocenskou. V poslední chvíli se IVF kvůli dárkyni nezdařilo. 20. září mám plánovaný další cyklus. Zatím mám pořád neschopenku. Ale z práce mi volali, že mi dají podepsat dohodu o výpovědi. Jsou tam takové zvláštní praktiky. Nevím jestli mi do září obvodní neschopenku nechá. Dostanu vůbec rodičovskou? Z čeho by se mi počítala pokud bych otěhotněla bez zaměstnavatele? Nevím jak to pořešit...

editah222
6. srp 2010

@lucavka nechápu proč by jsi jim měla podepsat dohodu? Nic nepodepisuj.

baru7
6. srp 2010

@lucavka dohodu určitě NE!! pokud podepíšeš dohodu, tak k datu uvedenému v dohodě zaniká pracovní poměr. Pokud ti chce dát zaměstnavatel výpověď, tak k tomu musí mít jednak důvod, aby ji náležitě zdůvodnil, a to není ani trochu jednoduché. Taky by ti msuel zplatit odstupné a v době PN není možné dát zaměstnanci výpověď...takže je ti jasné, proč po tobě chce podepsat dohodu...zaměstnavateleé spoléhají na to, že zaměstnancí nemají v těchto věcech přehled.

lucavka
autor
7. srp 2010

To já vím, ale stejně pokud se tam vrátím udělají mi takový peklo, že mi stejně nic jiného než podepsat nezbyde ☹ . Udělali přesně to samý mojí předchůdkyni, jak sem se dozvěděla...

lucavka
autor
7. srp 2010

@baru7 - To já vím, ale stejně pokud se tam vrátím udělají mi takový peklo, že mi stejně nic jiného než podepsat nezbyde . Udělali přesně to samý mojí předchůdkyni, jak sem se dozvěděla...

editah222
7. srp 2010

@lucavka vracet se tam potom nemusíš, ale když jim to ted podepíšeš tak budeš bez mateřské, protože by jsi se nevešla do ochranné lhůta a to by byla fakt škoda. Nenech se zvyklat, nemají právo tě k ničemu nutit!

baru7
8. srp 2010

@lucavka nepodepisovat nic a jit na PN...at si zamestnavatel trhne nohou 😉