Plánujeme mimi. Je lepší mít smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou?

hehe
24. kvě 2006

Ahojky holky,

zatím mám smlouvu na dobu určitou (prosinec 2006). Plánujeme mimi, ale nevím, zda je lepší mít smlouvu na dobu neurčitou. Je v tom nějaký rozdíl - třeba po finanční stránce? Nemáte s tím některá zkušenosti?

janula203
29. bře 2007

Ahojky dievcata, potrebovala by osm od vas poradit...ked som otehotnela, mala som zmluvu na dobu urcitu, ktoru mi nepredlzili. Ale narok na matersku som mala, no 2 mesiace pred nou som bola uz nezamestnana....Matersku sme 6. mesiacov dostavali, ako to je, ked je splnena podmienka 270 dni platenia nemocenskeho. Teraz uz poberame rodicovsky prispevok a znovu sme otehotneli, a toho sa vlastne tyka moja otazka...mam aj teraz narok na matersku dovolenku? vopred vam dakujem

unka
4. dub 2007

Ahojky všem,
prosím nevíte některá jestli se do výpočtu mateřské počítá i práce sjednaná jako brigáda???? Děkuji

emjee
4. dub 2007

unka ak si z nej platila nemocenske poistenie, tak by mala byt zaratana, ale u brigad vacsinou platis len dan

unka
4. dub 2007

Dík emjee,
jsem nezaměstnaná a jediné co se mi zatím podařilo sehnat je jen brigáda 😒 zatím těhotná nejsem,ale řeším coby kdyby.Jestli mám hledat dál nebo nastoupit???

emjee
4. dub 2007

ved mozes nastupit zatial a popritom hladat dalej 😉

unka
4. dub 2007

Taky to tak vidím,díky

kilona
10. dub 2007

ahojte nevíte náhodou jestli se mateřská vypočítává z hrubé nebo čisté mzdy? díky

emjee
10. dub 2007

na slovensku z hrubej

susik77
10. dub 2007

kilona: aj v Cechach z hrubej- 69% z platu - maximum je myslim 14600 Kc.

bertica.h
10. dub 2007

ahoj babulky!
My naštastie žiadne problémy nemáme,ale ak vitete,poradte prosím mojej sestre:
Pracovala v ČR,zamestn.jej prac.zmluvu predlžoval stále po 3mesiacoch.Otehotnela a on 21.9.2006 je na PN.To jej peniaze chodili.Zmluvu mala vtedy zasa na 3mesiace na dobu určitú-vtedy jej končila 31.12.
akurát mi napísala,že výpoveď nemá,ale materskú jej platiť nechce.
Čo s tým?má nárok na materskú,nie?Ako jej pomocť?
ďakujem aj za nu 😕

susik77
10. dub 2007

bertica: skuste napisat dotaz na stranku www.aperio.cz
Je tam aj pravne poradenstvo ohladne rodicovstva, tehot. a pod....

1980mat
11. dub 2007

bertica.h: Zkuste se obrátit v ČR na inspektorát práce a na Okresní správu sociálního zabezpečení. Tam by Tvé sestře mohli pomoci. 😉

megie
12. dub 2007

ahojte, neviete niektorá, ako to so mnou bude, ked mi prac pom. končí 31. augusta a termín mám 16. novembra? Budem musieť ísť na prac. úrad ked so mnou pomer ukončia? Na materskú by bolo skoro, že? A budem mať nárok na materskú (peniaze) ked nebudem pracovať až do materskej "dovolenky"? Dakujem, pa 😉

1980mat
12. dub 2007

Megie: Mohla bych ti poradit, ale Ty asi žiješ na Slovenku, že? My máme v ČR trochu jiný právní systém než Vy na Slovensku, takže Ti asi nebudu umět pomoci.

mmarky
12. dub 2007

Ahoj Mat, ty se v tom nejak vyznas 🙂 . Tak se u tebe jeste jednou ujistim: mam smlouvuu do 31.7.07 a ted jsem na rizikovym. Budu opravdu dostavat nemocenskou az do toho +- zari??? TP mam 25.rijna. Musim se jit nekam hlasit? Diky

mmarky
12. dub 2007

PS: pracuju uz dva roky 😉

megie
13. dub 2007

ahojte. Baby zo SR, neviete mi poradiť? V tom auguste to bude rok, čo pracujem. a potom mi ostáva 2 a pol mesiaca do pôrodu... 😒

lajla
13. dub 2007

mmarky ja jsem na tom skoro stejne. jsem ted na PN, smlouvu mam do konce cervna. termín v září. já si myslím, že se nikam jit hlasit nemusime. jedine kdyby nam dr ukoncil nemocenskou coz se urcite nestane, tak bychom musely na pracak. jinak pokud se zeptame dr tak nam urcite poradi. dej vedet jestli jsi neco zjistila 😉

megie
13. dub 2007

Nikto mi nevie poradiť? ☹

susik77
13. dub 2007

ahoj baby. Neviete, ako je to v Cechach- ked normalne pracujete a chcete nastupit na matersku- musite si to nejak vybavovat na socialke? Al. potrebujete priniest nej. papier od lekara zamestnavatelovi?

romana27
13. dub 2007

susiku pokud pracuješ, dá ti lékař 8-6 týdnů před předpokládaným termínem porodu potvrzení a to předáš na účtárnu u vás v práci a je to hotovo 🙂

susik77
13. dub 2007

romana: aha, dik 🙂 Tak to je super!

emjee
13. dub 2007

megie narok na matersky prispevok mat budes, lebo budes mat za posledne 2 roky odrobenych (a tym padom zaplatene nemocenske) minimalne 270 dni
po skonceni doby urcitej ak ti ju nepredlzia (neda sa s nimi dohodnut, ze by ti ju predlzili az do novembra?) budes musiet ist bud na urad prace (zdravotne a nemocenske zaplati za teba stat) alebo zostanes dobrovolne nezamestnana (v tom pripade si budes musiet platit zdravotne poistenie sama, nemocenske nemusis ale mozes)
este mozes urobit to, ze sa das pred skoncenim doby urcitej vypisat na pn, v tom pripade nebudes nezamestnana od 1.9 ale az neskor
btw ked mas termin 16.11 na matersku nastupujes okolo 16.10 😉

sisstin
13. dub 2007

emjee: to jsem taky plánovala, že PN..a nejen kvůli tomu, že mi končí smlouva...ale Dr. ani náhodou 😠

emjee
13. dub 2007

sisstin tak si najdi ineho lekara 😉 viem nie je to take lahke ale lekar by mal pacientovi vychadzat v ustrety

jullyett
16. dub 2007

ahojte dievčatá

chcela som poprosiť o radu...
myslím, že oficialne sa chodí na materskú 6 týždňov pred pôrodom, čo pre mňa znamená 18.04., ale chcela by som dorobiť do konca mesiaca....
bude to problém s papierami, alebo mám nárok odísť na materskú aj neskôr?

a ešte jednu poprosím, neviem to na isto, ale sa mi zdá, že budem mať odpracovaných len 265 dní...znamená to , že nemám nárok na materskú?
nedostanem nič? alebo sa s tým dá niečo robiť?

Baby ďakujem za každú odpoveď.
Pekný deň

megie
16. dub 2007

emjee, takže na materskú sa nastupuje, nie 6 až 8 týždnov pred pôrodom, ale 4 až 6 týždnov? moje nervy... Neviem, či mi bude chcieť riaditeľka na mesiac predlžiť zmluvu 😒 Možno sa dám na tú PN-ku uvidim. Ale ďakujem za odpoved. 😵

alex21
16. dub 2007

Na materská sa nastupuje 6-8 týzdnov pred ocakavaným dnom pôrodu. 6 týzdnov je najneskorsí termín odchodu na materskú. Ak si ho niekto skráti a neodíde na matersku automaticky o nu prichádza a bude mat narok len na rodičovský príspevok.
Materská dovolenka by sa mala rátat tiez do počtu 270 dní ale istá som si neni.
jullyett skus zistit pod ktoru pobočku sociálnej poistovne patríš, kde maju tvoje papiere a nech ti tam presne povedia ci budes mat nárok na matersku alebo nie. Nenechaj sa odbyt ak ti nebudu chciet poradit a povedz te to potrebujes vedieť čím skôr kvôli zamestnavatelovi.
Potom napís ako si dopadla.

megie
16. dub 2007

jullyett, asi budeš musieť robiť ešte týždeň naviac 😒 V koľkatom tt by si potom bola?

megie
16. dub 2007

aha, sorry, tak asi nebudeš môcť robiť dlhšie... 😒