Plánujeme mimi. Je lepší mít smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou?

hehe
24. kvě 2006

Ahojky holky,

zatím mám smlouvu na dobu určitou (prosinec 2006). Plánujeme mimi, ale nevím, zda je lepší mít smlouvu na dobu neurčitou. Je v tom nějaký rozdíl - třeba po finanční stránce? Nemáte s tím některá zkušenosti?

newyorkgirl
24. kvě 2006

hehe, prepac, ze ti vyuzijem temu, ale neviete niekto ako dlho musim byt zamestnana na SK aby mi potom ratali matersku z toho platu? kedze som teraz v usa a doma som nikdy po skole nepracovala, neviete, ako sa to da poriesit ktosi? 😨

newyorkgirl
24. kvě 2006

hehe, prepac, ze ti vyuzijem temu, ale neviete niekto ako dlho musim byt zamestnana na SK aby mi potom ratali matersku z toho platu? kedze som teraz v usa a doma som nikdy po skole nepracovala, neviete ktosi, ako sa to da poriesit? 😨

kviotecek
24. kvě 2006

neviem ako je to u vas ale u nas je ked mas na dobu urcitu moze sa stat ze ti ju nepredlzia a skoncis prosinec 2006(neviem co je prosinec...) 😉 a ked mas na dobu neurcitu mas za 1. istotu a nemusis sa bat ci ti predlzi alebo nie a ked budes na materskej a mas na dobu neurcitu nemoze ta prepustit ale ti musi platit matersku...

princezna
24. kvě 2006

když budeš těhu a smlouva ti v porsinci skončí, už jseš bez práce
ale když budeš mít na dobu neurčitou a budeš těhu , nejen že tě nemůžou propustit ( teda za zvláštních a zákonem daných podmínek můžou), ale každopádně po celou dobu MD budeš zaměstnaná a máš se kam vrátit

kviotecek
24. kvě 2006

neviem ci nahodou nie 3 roky newyorkgirl... nie som si ista ale uz som o tom pocula

newyorkgirl
24. kvě 2006

az tri roky? a ako to riesia tehulky co otehotnia po roku v praci potom? to by ma zaujimalo, akoze mne o to az tak nejde, ale rada by som vedela, co-to okolo... a uz sa "tesim" na vsetky papierovacky doma potom vazne 😖

princezna
24. kvě 2006

prosinec - december

hehe
autor
24. kvě 2006

holky díky za rady. Tak to si budu muset ještě chvíli počkat. ach jo. ☹

kviotecek
24. kvě 2006

teraz soms a pytala kolegyne mzdarky ona to teda nevie moc dobre pretoze este nikoho nemala na materskej ale musi platit poiste zdravotne a socialne myslim nejaky cas... treba sa inf.

kviotecek
24. kvě 2006

tak uz viem uz sme to nasli
takze z poslednych 2 rokoch musis byt poistena najmenej 270 dni co znamena ze mozes byt aj dobrovolne poistena...

kviotecek
24. kvě 2006

tak uz viem uz sme to nasli
takze z poslednych 2 rokoch musis byt poistena najmenej 270 dni co znamena ze mozes byt aj dobrovolne poistena... vtedy mas narok na matersku

newyorkgirl
24. kvě 2006

ako poistena, kde, myslis, ze si musim platit socialne a zdravotne a tak? ja poistku zdravotnu mam, co si doma platim, ale taku, aby mi platila tuna a to socialne, neviem, musela by som to doplatit asi... az to ide a ak sa mi to oplati im dat tie peniaze, ze mi oni daju matersku, ktora bude urcite aj tak velmi nizka...

alexandra
24. kvě 2006

Luci materska je maximalne cca 11 tisic, a aj to musis mat tie 2 roky plat nad cca 25 tisic netto aby Ti ju dali, inak dostanes tak 55 percent z platu..

Ak si studentka, socialne by Ti mal platit stat, teda ak si na dennom studiu, i ked zase neviem ako je to ak studujes v USA..

newyorkgirl
24. kvě 2006

alex, to mna volas Luci? 🙂 uz som si vsimla v tehulkach... ale kedze sa tak nevolam, som nepochopila, ze to patrilo mne 😉

newyorkgirl
24. kvě 2006

inak z tych poisteni som uz popletena, ja som teraz odhlasena doma asi od vsetkeho, uvidime po navrate, bude srandy 😀

zvedava
24. kvě 2006

alex, materska je max. okolo 13 tis. teraz. A nemusis mat taky vysoky plat, tych 25 tis. je maximalny vymeriavaci zaklad mesacne pocas posledneho roka zamestnania - a ten je v hrubom.

alexandra
24. kvě 2006

Leni prepac 😖 Hambim sa 😅
zvedava vazne? No super, to si ma potesila.. Tych 13 je brutto ci netto?

newyorkgirl
24. kvě 2006

alex, to je uplne v pohode, ze by uz ta tehu skleroza aj u teba? 🙂 nejako skoro 😀 a mna ste teda nepotesili, ale co uz, pridem domov a budem musiet dizajnovat a zarabat, ja by som rada, ale ci si slovaci najmu interieroveho dizajnera, dekoratera, to je otazne, hlasite sa niekto? ☹

alexandra
24. kvě 2006

Lenka skoda ze si skor nepovedala, ale i tak by som na to asi nemala v tejto situacii... 😠

newyorkgirl
24. kvě 2006

alex, to nie je o peniazoch, aj ked vsetci si to myslia, aj s malym rozpoctom sa daju urobit zazraky, len treba sikovnu osobku, napady a rucicky 🙂

alexandra
24. kvě 2006

Ja viem moja, ale presne o tom hovorim - my sme ani len vanu nemohli zatial kupit, mame len sprchu, akosi neostali korunky 😖 Ale casom sa to zlepsi a ked tu budes, rada by som aby si sa prisla pozriet skusenym okom 😉

zvedava
24. kvě 2006

alex, ja dufam, ze to je netto, davky by nemuseli este zdanovat 😉 Dam ti vedeit, len co mne pride, ze kolko to bolo 😀

emjee
24. kvě 2006

hehe ak mas prac. zmluvu na dobu urcitu a nastuopis na md, prac. pomer ti skonci ku koncu prac. zmluvy - u teba prosinec alias december 😀 cize po md nemas narok sa tam vratit resp. zalezi od ochoty zamestnavatela, ci ta vezme spat; pri prac. zmluve na dobu neurcitu ti aj pocas md zamestnavatel musi podrzat miesto az do tvojho navratu z md
nygirl 1./ musis byt poistena v socialnej poistovni za posledne dva roky minimalne 270 dni len vtedy mas narok na matersku
2./ak si studentka denneho studia a neplatis si poistne dobrovolne, poistena nie si - stat uz neplati socialne poistenie studentom nad 16 rokov - riadna haluz, ale je to tak
3./socialne poistenie si mozes doplatit spatne jedine v pripade, ze si studentka, v inych pripadoch to mozne nie je
4./neviem z akeho zakladu sa materska prepocitava, ale mam dojem, ze este stale nepresiel navrh, aby sa pocitala z tvojho realneho platu, asi sa stale pocita z nejakeho minima (nejaky nasobok minimalnej mzdy? zivotneho minima? neviem, musim nastudovat)

emjee
24. kvě 2006

takze bod 4./ beriem spat 😉 podla tohto http://www.poistovne.sk/zakony/08/04.html je to 90% cistej mzdy max. vsak 350 sk na den

alexandra
24. kvě 2006

Co je pri 30 dnoch 10.500 Sk, takze tak...

zuz11
24. kvě 2006

alex ani to nie: Peňažná pomoc v materstve patrí za pracovné dni 😉

alexandra
24. kvě 2006

Tak vidite.. Ale je tam este nejakych 560korun tusim pridavky na deti a to je tak asi vsetko..

peja
24. kvě 2006

babenky, penazna pomoc je za kalendarne dni 🙂 a ak pojdete na md po 1.7. tak to bude zas trosku vyssie, i ked stale nic moc ..

katakata
24. kvě 2006

baby ja som živnostnícka a kedže som si platím len minimálne odvody (takmi vyrátali a to je okolo vyše 2000 do soc poisť. ) materskami vychádza okolo 3500 sk skoro ma drblo ked som to počula...a men sa zdá že ako zivnostnícka furt len platím a ked všetky výdavky poplatím zostane mi ho..no

peja
24. kvě 2006

budes mat trosku viac, lebo materska nesmie byt nizsia ako rodicovsky prispevok co je teraz ... sa mi zda ... 4410 Sk, dorovnava sa to ... ale aj tak nic moc 😒