Plat po návratu do práce z rodičovské. Bude stejný?

janovkov
23. lis 2011

Ahoj, od ledna se vracím zpět do práce na plný pracovní úvazek. A zajímalo by mne, zda některá z vás neví, jestli mi musí zaměstnavatel dát stejný plat jako jsem měla před odchodem na mateřskou? Slečna z personálního totiž mluvila o tom, že prý budu mít jiný platový výměr. (Ale může to být i tím, že budu mít malinko jinou pracovní pozici než před mateřskou. Vracím se ale do stejného oddělení.). Díky za odpovědi.

j.a.n.i
23. lis 2011

@janovkov Pokud máte platové výměry, které nejsou součástí smlouvy, tak nemusí, je to pak jednostranné rozhodnutí zaměstnavatele, ale musí ti dát obdobně jako mají lidé na stejné či obdobné pozici. Nicméně může to být dané i tou pozicí, u nás se v tom případě dává taky nový, i když třeba zůstane plat stejný.

janovkov
autor
23. lis 2011

Je to tak, že máme platový výměr, který není součástí smlouvy (jsem úřednice). Myslela ale, že se musím vracet za stejných podmínek, jen to nemusí být přesně to samé místo, pokud se vracím až po rodičovské.

j.a.n.i
23. lis 2011

@janovkov Ne po rodičovské tě musí zaměstnat podle tvé smlouvy, takže pokud by byl plat ve smlouvě, tak včetně platu, ale když tam není, tak se to na něj nevztahuje.