Platí ochranná lhůta v zaměstnání do 3 let věku dítěte?

zabicka30
22. črc 2012

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Mám 2 letou RD, která mi bude končit v říjnu. Zaměstnavatel pro mě práci dle pracovní smlouvy nemá. Nabídl mi jinou - nižší pozici, s nižším platem, částečným úvazkem... S tím samozdřejmě nesouhlasím. Tudíž bych měla dostat výpověď pro nadbytečnost s 2 měsíční výpovědní lhůtou (byla bych doma na překážkách za plný plat) a poté 3měsíční odstupné. Dnes jsem se ale dočetla, že do 3 let věku dítěte se na mě vztahuje ochranná lhůta a zaměstnavatel mě nesmí vyhodit. Tudíž bych doma za plat byla až do 3 let věku dítěte, nebo do doby, než by pro mě našel práci dle pracovní smlouvy. Nevíte o této ochranné lhůtě něco? Je to vůbec pravda? Moc děkuji za odpovědi

j.a.n.i
22. črc 2012

@zabicka30 Žádná ochranná lhůta do 3 let není, ochranná lhůta je pouze po dobu co si na RD.

berenika39
22. črc 2012

Změstnavatel tě nesmí vyhodit a spol. jen v době, kdy jsi na MD nebo RD. Jakmile ti skončí, už bohužel se na tebe nic nevztahuje. Krom úlevy na zdr.poj.

blueapple
22. črc 2012

@zabicka30 a co se se zaměstnavatelem dohodnout a prodloužit si RD ze 2 na 3 roky ? Pak by byla třeba lepší situace.

zabicka30
autor
22. črc 2012

@j.a.n.i
@berenika39
@blueapple
http://finance.idnes.cz/po-rodicovske-dovolene-... Tady právě v bodě 5, toto píšou.
http://www.e-advokacie.cz/cz/clanky/pracovni-pr... A zde je to taky tak vysvětlené.
Jako já s tím až tak nepočítám, ale když to tu píšou 😀. Asi zítra zajdu na pracák či na sociálku a tam by mi to mohli vysvětlit, že? Já už si to navíc prodloužit nemůžu, páč už nemám tolik penzík z částky 220 tis, víš.... No každopádně, pokud by tato ochrana neplatila, alespoň výpovědní lhuta a odstupné se bude hodit 😉

j.a.n.i
22. črc 2012

@zabicka30 To jedno je staré... a to druhé je od novinářů, což mluví samo za sebe. A nepočítej s tím, že ti na pracáku nebo sociálce s tímhle pomohou a vysvětlí ti to.

zabicka30
autor
22. črc 2012

@j.a.n.i taky to beru s rezervou 😀 . No za zeptání nic nedám, kdyžtak zajdu za právníkem a ten už musí vědět co a jak. Ono je to totiž i v zákoníku práce... Moje personální mi tvrdí, že ani nemám nárok na odstupné, takže ta ví taky prd. Ale jinak díky 🙂

j.a.n.i
22. črc 2012

@zabicka30 V zákoníku práce to není, resp. bylo to v tom starém, ale v tom od roku 2007 už to není, tam se už mluví pouze o RD.