Platové podmínky - 6 hodinový úvazek v HRUŠCE. Jaké jsou?

saries
13. lis 2019

Dobrý den, prosím je tu někdo kdo pracuje pro maloobchod Hruška ? Zajimalo by mě jaké jsou platové podmínky při 6 hodinovém pracovním úvazku i to zda jsou k platu nějaké odměny např. Stravenky nebo 13. plat. Moc děkuji za odpověď 😊

llluckaaa
13. lis 2019

Jó, Hruška, tam mě jednou sjela prodavačka za to, že jsem si dovolila jít nakoupit v 16:50, když ona už měla zavřeno (přitom dveře obchodu byly otevřené a otevírací doba byla do 17:00 😀 ). Pro mě zkušenost, abych tam už nikdy nešla 😉 Jinde se mi to ještě nestalo (když nepočítám prodavačku v oděvech, která mě upozornila, že si mám ty rifle za 2000,- vyzkoušet rychle, že ona má pak polední pauzu a chce jít na oběd, a poté mě charakterizovala jakou urážlivou a nafoukanou, když jsem rifle bez zkoušení vrátila do regálu a couvala ke dveřím 😀

zelenaesmolda
13. lis 2019

@caverina
Tak krome toho chovani proc si myslis,ze delaji tam za takovou almuznu?Protoze maji na vyber?Proc si nechaji srat na hlavu s porusovanim zakoniku prace ohledne prestavek?
Jinak v obchodech v UK delaji vesmes cizinci,kteri by kvalifikovanou praci opravdu nesehnali,Anglicani jsou vesmes na manazerskych pozicich,mezi normalnimi zamestnanci je jich jenom par takze castecne to tak opravdu je,ze tam delaji ti,kteri nesezenou lepsi praci 🙂

zelenaesmolda
13. lis 2019

@llluckaaa
ty jo neco podobneho se mi stalo kdyz jsme se vraceli z prace a potrebovali vybrat a bankomat byl v obchode (cooperative).Ochranka nas nechtela pustit dovnitr,ze maji zavreno a pritom zbyvalo do zaviracky asi 5 min a jeste tam nakupovali zakaznici.Tak jsem jim rekla,ze chceme jenom vybrat penize a ze je do zaviracky jeste cas a maji tam stejne jeste zakazniky.Pustil nas dovnitr.Kdyby ne tak okamzite volam druhy den jejich centralu a stezuju si,to mu za ten pruser nestalo.

caverina
13. lis 2019

@zelenaesmolda ok....ale jejich chovani neni o nic lepsi nez tady...ale to je jedno🙂 nech to byt a dal si mysli co chces stejne jako ja si budu myslet svoje🙂

zelenaesmolda
13. lis 2019

@caverina
ver tomu,ze je.par let jsem to delala,celkove jsou tam sluzby zakaznikum na jine urovni.samozrejme se najdou i blbky,ktere se neumi chovat ale ty vetsinou nemaji dlouheho trvani a vyleti.opravnene stiznosti zakazniku se tam fakt berou uplne jinak nez u nas. 🙂
az jsem se obcas nestacila divit co byl manazer schopny uznat za reklamaci jenom,aby vyhovel.

caverina
13. lis 2019

@zelenaesmolda jasne...ale vis o co mi celou dobu jde? Ze kvuli jedne nebo par prodavackam z Hrusky delas blbky ze vsech...a proc tam jsou? Treba proto,ze jim vyhovuje pracovni doba...nesedi tam tak dlouho jako v Lidlu a pod.o vikendu maji otevreno vetsinou jen do 12....pro nekoho to muzou byt benefity,ktere jim stoji i za mensi plat...

zelenaesmolda
13. lis 2019

@caverina
ano,muze to tak byt,ze jim vyhovuje prac.doba coz je asi taky jedina vyhoda.

caverina
13. lis 2019

@zelenaesmolda tak ale to z nich prece nedela zoufalky,ktere na nic jineho nemaji....

zelenaesmolda
13. lis 2019

@caverina
jaktoze ne?tak kdyz mam na vic jdu do lepsi prace a ne na to nejhorsi mozne misto delat za par supu ne?

caverina
13. lis 2019

@zelenaesmolda tak jo takze vsichni co delaji vicemene za par supu jsou zoufalci...jen tak premyslim co by jsme bez tech zoufalcu delali... Vis je mi docela zle,ze tohle mineni ma dospela zenska...ale co uz...nikdo neni dokonaly🙂

zelenaesmolda
13. lis 2019

@caverina
ne vsichni urcite ne ale co si budeme povidat,kdo ma na vic dela vetsinou lepsi praci 🙂

caverina
13. lis 2019

@zelenaesmolda tak nemuzeme byt vsichni Einsteini ze?🙂 kdo by pak delal praci,kterou pohrdame ale kterou zaroven tak potrebujeme🙂

pathan
13. lis 2019

@zelenaesmolda Popravdě, spousta lidí dělá práci mnohem líp placenou než prodavačka v Hrušce, kdy si říkám, jak se takový člověk může sám na sebe vůbec kouknout do zrcadla. Myslím, že paní, co mi nakrají šunku a namarkuje mi zboží, se do toho zrcadla podívat může s klidem.

zelenaesmolda
13. lis 2019

@caverina
ano,to souhlasim.

@pathan
jakoze ti uspesni jsou hajzli?to snad ne...samozrejme,ze to plati v nekterych pripadech ale rozhodne ne ve vsech.

pathan
13. lis 2019

@zelenaesmolda Jo a taky bych mohla dělat za víc a z fleku. A proč teda nejdu za lepším? Líp placené vždy neznamená lepší. Se svým platem jsem spokojená, nepotřebuju lítat na Maledivy nebo mít na zahradě bazén za cenu, že mě bude práce naplňovat a bavit míň než teď.

caverina
13. lis 2019

@zelenaesmolda aha...tak prodavacky z Hrusky jsou vsechny zoufalkyne,ale na jine "prestizni" profese to neplati??🙂

pathan
13. lis 2019

@zelenaesmolda Kde jsem psala, že úspěšní jsou hajzli? Jen prostě nevím, jestli se třeba právnička chlapce, který sejmul ožralý na zastávce autem holku, co čekala na autobus do práce, která tvrdila, že ta holka si za to mohla tak trochu sama, protože koukala do mobilu a mohla přece uskočit, může podívat sama sobě do očí.

klea81
13. lis 2019

@zelenaesmolda tak já jsem se třeba na tzv. lepší práci vykašlala a dělám za míň bez stresu. Pro mě jsou zoufalkyně zase manažerky 😇

drep
13. lis 2019

@pathan ta právnička je placená od toho, aby se snažila najít nějaký okolnosti, díky kterým z toho její klient vyjde bez trestu nebo s mírnějším trestem. To je jak kdybys vyčítala doktorovi, že takového řidiče po nehodě ošetřil a nenechal umřít. Jako nechápu, jak se může do zrcadla podívat energošmejd, ale fakt nevím, proč bych právníkovi vyčítala, že dělá dobře svou práci. Pokud takového opilce za volantem neodsoudí, pak je to chyba buď blbě odvedené policejní práce nebo práce žalobce, ale vedení obhajoby.

pathan
14. lis 2019

@drep Takže když pràvnička u soudu lže a používà amoràlní argumenty pro prachy, tak dělá svou práci, ale když něco podobného dělá podomní prodejce, je to šmejd? Fakt v tom nevidím rozdíl.
Co se lěkaře týče, tak jednak mà zákonnou (a morální ) povinnost pomoci raněnému a druhak si nemyslím, že samosoudcovàní teď a tady je správné.

zelenaesmolda
14. lis 2019

@pathan
pripad jsem nesledovala ale pokud opravdu cucela do mobilu pri prechazeni cesty tak ma pravnicka pravdu,ma davat pozor.

caverina
14. lis 2019

@zelenaesmolda ja tam ale ctu ze se to stalo na zastavce,kdyz cekala na bus...

drep
14. lis 2019

@pathan tenhle case neznám. Když ti jednu událost budou vyprávět dva různí lidé, bude to občas znít jako dva různé přiběhy, takže která pravda je ta úplně správná? Můj brácha psal o lži v obhajobě docela obsáhlý článek do odborného časopisu, sice jsem z něj pochopila tak polovinu, ale odnesla jsem si, že pokud se hájí´, nesmím vysloveně lhát, ale použít svou verzi pravdy ano. Jak definuješ lež? Když ta právnička u toho nebyla, jak může vědět ona, kde je pravda? A vrah má právo na spravedlivou péči, ale nemá právo na obhajobu? Autorce se omlouvám za offtopic, ale nemám tohle hloupé očerňování právníků ráda.

zelenaesmolda
14. lis 2019

@caverina
a ted kde je pravda...pokud neni zaznam z kamery tak je to slovo proti slovu

caverina
14. lis 2019

@zelenaesmolda asi jako kde je pravda,ze v urcitych firmach delaji jen zoufalci...je to jen tvuj subjektivni pocit,ktery je zalozeny na jedne nebo par zkusenostech..

saries
autor
14. lis 2019

No tak jak to tak čtu tak se to zvrhlo v něco úplně jiného než na co jsem se ptala 😁 Pro upřesnění u nás jsou 2 hrušky v každé jsou supr baby které fakt nevypadají na to že by nezvládly ani základní školu 😉 Navíc my jsme malé město .... Já nepotřebuji k dobrému životu 20000 měsíčně na účet 🙂 .... Potřebují práci která mi umožní se zároveň starat i i děti bez toho abych musela neustále řešit hlídání atd. V tomto mi hruška nesmírně vyhovuje ... Dále se u nás v Hrušce nedějí víkendy jen a pouze od 8-12 v neděli do 11hod. Takže tak ... Myslím že každý na to má svůj osobní názor já se ptala na platové podmínky a na to jestli má někdo osobní zkušenost ... Bohužel se tady nikdo z osobní zkušenosti neozval zato jedna paní dle toho co čtu i na ostatních diskuzích nic moc kloudného neumí poradit a jen moralizuje a všechno schazuje no je asi nejlepší na světě .... Tímto díky v podstatě za nic a tuto diskuzi už dále radši nepřesme 😀

marketa2712
14. led 2020

@saries Ahoj 😊 tak jsem se pobavila nad komentáři 😃 a chtěla bych se zeptat jestli jsi už nastoupila do hrušky? Já dnes byla na pohovoru a má se mi paní ozvat. Opravdu mi ty ženské nepřijdou jako zoufalky. Zoufalky jsou ty které radši sedí na pracáku či sociálních dávkách. Já mám stejný problém jako ty kvůli syna a hlídání a právě jen v hrušce mi taky vyšli vstříc co se týče směn 😊 tak když tak dej vědět jak jsi spokojená jestli tam jsi a omlouvám se za tykání pokud by vadilo 😁

pathan
14. led 2020

@drep https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1509192-z...
I soudkyně se pozastavovala nad vedením obhajoby a její argumentací.

aja55
21. led 2020

Prosim te nechod tam ja pred nastupem na materskou tam delala vedouci. A uz se tam nevratim radsi pujdu do lesa sazet stromky. Budes mit tak 9000 a strasna buzerace a ve finale pokud bude manko tak budes platit.