PN, nástup ma MD, možnost výběru dovolené ještě letos

papunkova
18. zář 2016

Ahojte, prosim o info...vse jsem mela radne naplanovane a jak to byva nakonec je vse jinak...chtela jsem si vybrat dovolenou jeste pred nastupem na materskou...ale jak se zda budu nejspis uz na nemocenske az do materske...je moznost nechat si proplatit dovolenou jeste v tomto roce nebo to ze zakona jde az po materske, pristi rok? Jina moznost neni?
Diky

matylda123
18. zář 2016

Taky to řeším, a kamarádka mi poradila ať ukončím nemocenskou ty 4 dny co mi zbyly před nástupem na mateřskou, mám nastupovat 5.12. na mateřskou a jsem na nemocenské už teď. Takže 28.11. ukončím nemocenskou, vyberu si 4 dny dovolené a nastoupim na mateřskou. Ještě to ale proberu s naší personalistkou.

papunkova
autor
18. zář 2016

No, taky jsem si to tak rikala.
Jenze nekde jsem cetla...nevim zda jsem dobre pochopila ze se mi tim o dost zhorsi materska...pokud bych byla dlouhodobe na nemocenske ze se mi ten mesic do materske co jsem byla na nemocenske nezapocita...pokud ych prerusila a sla na dovolenou tak se mi zapocita...tak ja nevim...jj zeptat se personalistky to bude asi nejlepsi...jen aby to vedela..

papunkova
autor
18. zář 2016

Ja mam totiz jedte 13 dni dovolene..

j.a.n.i
18. zář 2016

@papunkova A proč je tak nutné si ji vybrat letos? Proč ji nenecháš až po PPM, stejně tam budeš mít ještě tu za příští rok, tak můžeš vybrat vše...

papunkova
autor
18. zář 2016

@j.a.n.i ja vim, ze si ji muzu vybrat az potom...ale chtela bych ted..proto se ptam zda to jde udelat 😉 kdybych si to chtela nechat az s dovolenou na pristi rok tak se neptam

xpila
18. zář 2016

@papunkova Ne, nejde to udělat. Dovolená se proplácí pouze při skončení pracovního poměru, jinak se čerpá. A o případném ukončení PN rozhoduje doktor, ne ty. Navíc by s čerpáním dovolené před MD musel zaměstnavatel souhlasit.

bajjunka
18. zář 2016

Proplatit to nejde, přesně jen u ukončení pracovního poměru.
Chtěla jsem si dovču vybrat před mateřskou, ale u nás na personálním mi poradily, aťsi to vyberu mezi mateřskou a rodičovskou. Že je to tak lepší, radí to tak každému. Tak, na personálním paní dělá dlouho, tak asi ví proč, a u nás ve firmě vím, že tyhle holky dělají pro náš prospěch jen to nejlepší, tak jim věřím ☺

papunkova
autor
18. zář 2016

@bajjunka a ze by si te chlap mohl odecist pristi rok z dani jelikoz napr. Nedosahnes prijmu nad 68 tisic to ti neporadili? Rodicovska se do toho nepocita..jen materska a prave dovolena...

papunkova
autor
18. zář 2016

@xpila to vim ze si nemohu ukoncit nemocenskou kdy chci...zamestnavatel by myslim nemusel byt proti...zatim nam zadnou dovolenou nenarizoval...vzdy si muzeme vybrat....

xpila
18. zář 2016

@papunkova Stejně budeš pak další dovolenou čerpat po MD, protože ti za ní vznikne nárok. Tak jde o to, jestli se vůbec i tak do těch 68 tisíc vejdeš. A teda ukončení PN chvíli před nástupem na MD může být i podnětem pro sociálku.

bajjunka
18. zář 2016

@papunkova my nejsme svoji, a ani to neplánuju v brzké době....

papunkova
autor
18. zář 2016

@xpila jo to ja vim, ze budu cerpat dalsi dovolenou...proto k ni nechci pridat dalsi

j.a.n.i
18. zář 2016

@xpila Tak zrovna v tomhle případě by stačilo OSSZ oznámit / doložit, že čerpala dovolenou a nikdo to řešit nebude, neb je to v některých případech logický postup.

xpila
18. zář 2016

@j.a.n.i Myslela jsem to tak, ze je přeci jen kolikrát podezřelý, ze se "zázračně uzdraví" pro čerpání dovoleny. Uz jsem se s tim prave setkala...

j.a.n.i
18. zář 2016

@xpila To jo, ale zrovna v tomhle případě je to celkem normální, když navazuje mateřská, ano, ukončit neschopenku, čerpat dovolenou a pak znovu neschopenka - to je podezřelé, ale takhle.