Po jaké době jste se v práci zapracovaly?

kecalka2
18. kvě 2018

Ahoj maminky, nastoupila jsem do práce po 3letech. Mám tedy velmi malý úvazek, v měsíci odpracuji 5 dní. Momentálně jsem byla v práci 3x. A teď je ten problém. Připadám si stále jako debil. Jak chodím takhle málo, tak plno věcí pořád nevím, musím se hodně ptat, na plný nastoupit nemohu😖, kvůli dítěti. Spíš až za rok. Je to práce v mém oboru, vždy mi trvalo v nové práci max pár týdnů a byla jsem zas zaběhla. Takhle se bojím, že mě akorát vyhodí. Je to velmi zajímavá nabídka práce, kolektiv je fajn. Ale já si přijdu, jak jelito. Kdy jste se při takto málem úvazku po delší pauze zapracovaly?

kecalka2
autor
18. kvě 2018

Jinak se omlouvám, píšu z mobilu

soleilll
18. kvě 2018

@kecalka2 Zapracovala jsem se max do 14-ti dnů, ale doma jsem byla "jen" do 2 let dítěte a chodila jsem hned na plný úvazek. S tvojí četností v práci to může trvat opravdu dlouho...

alcar
18. kvě 2018

Nemam primo takhle zkusenost, do prace jsem nastoupila hned po skole a ted jsem uz ctvrtym rokem doma a jeste 2,5roku budu a pak castecny uvazek, takze me to taky ceka. Predpokladam, ze se vratim opet na pracoviste JIP (to nase je peci o pacienty srovnatelne s ARO) a tam je pro holky, ktere se vrati po materske 3mesicni adaptacni proces, kdy pracujeme pod primym dohledem zaskolovaci sestry. U zcela nove prichozich je adaptacni proces pulrocni. Troufam si tvrdit, ze mi bude optavdu cele ty tri mesice (mozna i dele) trvat, nez se do vseho zase dostanu. Tech zmen za 7 let (a nejen tam, ale i v celem systemu pece) tam bude nepocitane.

Po trech pracovnich dnech bych nedelala vubec zadne zavery. Bud v klidu. 😉

kecalka2
autor
18. kvě 2018

@soleilll Já bych šla na plný také hned. Jenže ten se uvolní až tak za rok 😖Do té doby doufám, že už budu vše umět. Mám z toho hrozný vítr. Já bych šla i dřív, jenže nemohla jsem, jelikož ty hodiny se tloukly a neměla bych kam dát dítě. Ale pravda je, že jsem nejspíš zakrnela. 😖😖😖 Jsem z toho špatná, máme tam skvělý tym, ale je mi blbé je pořád otravovat a ptát se

jednaholkaa
18. kvě 2018

@kecalka2 Neboj! Dneska te od nikud nevyhodi 🙂 Je strasne malo lidi na pracovnim trhu a zamestnavatele se o zamestnance spis rvou. Ja se ve sve praci zapracovavala asi dva roky, nekecam. Nakonec jsem diky bohu skoncila na jine pozici protoze jsem to proste nedavala a tam uz je to ok. Ale stejne me nevyhodili..i kdyz jsem byla fakt celou tu dobu k nicemu. Zalezi taky jak si sednes s tymem..

victress
18. kvě 2018

@jednaholkaa to je dost odvážné tvrzení, že nikoho odnikud nevyhodí, záleží na pracovní pozici a regionu, zaměstnavatelé se o zaměstnance v drtivé většině případů nervou, to jenom o vysoce specializované pracovníky, bez kterých by firma padla, ale takových moc není, běžní smrtelníci hledají slušné pracovní místo těžko, ženy s dětmi ještě hůř...

katkatris
18. kvě 2018

@kecalka2 Zapracovala jsem se rychle, ale pokud děláš takto málo, tak se nediv, že v tom ještě plaveš. nemáš třeba nějaké materiály co by ti doma pomohly? Nebo zkus si dělat poznámky, aby sis to potom sesumírovala.

kecalka2
autor
18. kvě 2018

@katkatris Bohužel tato práce nelze nějak připravovat doma. Ale mám v plánu hned v pondělí dělat si poznámky. Taky si chci hodit nějaký přesčas, když to půjde. Ať vím víc a vidí ostatní snahu. Kolegové mi říkali, že poleno nejsem a že se vše naučím. Že je pochopitelné, že vše nevím, když je hodně informací. Ale já se cítím pod psa 😖😖 Pokud přijdu o tuhle dobrou práci, tak jsem v prde.. a nevím, kam pak jít. Hrozně se mi tam líbí

katkatris
18. kvě 2018

@kecalka2 Jasně to chápu, že se tak cítíš, ale neboj to prostě půjde 🙂. Myslela jsem spíše nějaké materiály k pročítání. Jo určitě si dělej poznámky a pak si je doma procházej a uvidíš, že to bude lepší 🙂.

dora13
18. kvě 2018

Ono je celkem dulezite, co za praci a pozici to je — uklizecka se zapracuje rychleji nez treba vykonna asistentka v kancelari, ze jo. Ja pred materskou pracovala na pozici, kde je clovek za zapracovaneho prohlasen po pul roce, do te doby je v hajeni a opravdu muzu rict, ze az po tom pul roce jsem se citila sebevedome a vedela, co delam🙂. Pokud jsi zatim byla v praci trikrat, tak jsi porad novacek a vsichni to tak urcite berou. Neboj se rict si o pomoc a ptej se, ptej se, ptej se, hloupe otazky neexistuji🤷‍♀️ Urcite to pujde, neboj.

jednaholkaa
19. kvě 2018

@victress Ok. Je fakt ze vychazim ze zkusenosti z Prahy, velka firma, vzdelani VS. Je pravda ze co se tyka jinych mest a neodbornych zamestani tak nevim. Ale zamestanost v CR je momentalne opravdu nizka. Mam kamaradky v personalnich agenturach a kandidaty shaneji tezko.

janapetrvalska
19. kvě 2018

tak to je individualni, kazdy je jinak prubojny, a jinak zvlada nove veci, a vubec bych si neprasila hlavu ze jsem jak debil, osobne si myslim, ze maloktera firma da moznost 5dnu v mesici, a kdyz da, tak predpoklada ,ze to nepujde tak rychle. Nechala bych tomu volny prubeh, cim vic clovek premysli jestli je to ok dela vic zbytecnych chyb..

alcar
19. kvě 2018

@jednaholkaa no jo no, ono je to tezko. Dneska si pomalu kazdy zamestnavatel a personalista navymysli lidi s vysokoskolskym diplomem a x lety praxe i na pozici, kde to vubec neni potreba. A k tomu nabidnou plat 15tis. s vyhlidkou 200hod mesicne. To se potom tezko hledaji lidi. 😞

konidana
19. kvě 2018

Tak já se při plném úvazku zapracovala tak za 3 měsíce.

lachtanice86
19. kvě 2018

Na část práce mne řekly že to sama zvládnu po 1mesici, druhá část práce, ta složitější mi řekly, po tom co jsem to sama dělala a měla jsem nad sebou kontrolu po 4mesicich

swetlusska
19. kvě 2018

já se v jedné práci nezapracovala ani po 3 letech, prostě jsem to nezvládla a radši jsem odešla, nedávala jsem ten stres. To je normální, že nevíš a ptáš se. To prostě chvíli potrvá, tak se nepodceňuj a jestli máš super kolektiv, tak si nech pomáhat a časem to bude ok 🙂

bayt
19. kvě 2018

@kecalka2 zalezi, co je to za praci, ale u me pri plnym uvazku pul rok...mysleno, ze jsem si uz jela svoje, nemusela se ptat...