Po mateřské zpět do zaměstnání, čeká to některou z vás?

elousek2011
28. kvě 2014

Zdravím holky, chtěla bych se zeptat, zda čeká některou z vás za pár měsíců po mateřské vrátit se zpět do původního zaměstnání a jak to psychicky nesete, přeci jenom 3 roky jsou celkem dlouhá doba....dozvěděla jsem se, že mě pěkně pomlouvají a normálně se mi tam vůbec nechce ☹
Čeká některou z vás něco takového? děkuji za reakce 🙂

hanivasi
29. kvě 2014

no už jsem se lekla, že jdeš opravdu po mateřské, ale dle textu to vypadá, že jdeš až po rodičovské 🙂
Co se týče pomlouvání, tak tomu se nevyhneš, ani když do práce chodíš každý den. Lepší je nevědět a být nad věcí. Je to jen práce a ty lidi nejsou tvojí kamarádi, ale jen kolegové. Nic si z toho nedělej. Pomlouvají se vždy jen zajímavé osoby, a ne ty nudné, takže by ti to vlastně mohlo i lichotit.....že jsi tak zajímavá, že tě pomlouvají. S tímto jsem se v práci setkávala běžně, člověk si na to musí zvyknout a ignorovat to. Ty buď spokojená, že máš rodinku, že budeš mít práci, a dál to neřeš. Vztahy v práci NIKDY nejsou tak čisté, jak si spousta lidí myslí. Hlavu vzhůru a mysli jen na sebe 😉

camelinka
29. kvě 2014

@elousek2011 Ahoj, me to ceka v puli cervence, ale mam to trosku jiny, nejdu uplne presne tam, kde sem byla predtim (dikybohu 😅 ), takze uplne nova prace, o ktere nemam tucha, novy lidi (ikdyz s nekteryma sem se potkavala i ve stare praci), takze to bude mazec 😝
A ad pomluvy, to je vsude a clovek nic neudela, vzdycky si drbny neco najdou 😝 😅

elousek2011
autor
29. kvě 2014

@hanivasi Děkuji moc za odpověď a váš názor. Máte úplnou pravdu, jsem prostě taková, že si to trochu víc beru, nemám ráda pomluvy ☹ ...ale vaší radu si opravdu vezmu k srdci...hodně jste mě touto radou povzbudila a za to moc díky....🙂 Ano, špatně jsem to napsala, vracím se zpět do zaměstnání po 3 leté rodičovské 🙂

elousek2011
autor
29. kvě 2014

@camelinka Děkuji za reakci, myslím si, že je to lepší, vrátit se trochu někam jinam, prostě dělat jinou práci...já sama ani nevím, zda budu dělat to samé, co jsem dělala, než jsem šla na mateřskou, nebo jestli mě šoupnou jinam...raději bych zkusila také něco jiného 🙂
Přeji vám, ať to zvládnete a jste v práci spokojená 🙂

camelinka
29. kvě 2014

@elousek2011 diky, ja vam taktez 😵 😵 , treba budete delat jeste neco lepsiho a zajimavejsiho 😉.
Ja su strasne rada, u nas se s lidma jednalo desne, kazdy se nam smal, ze delame zrovna pod tamtim ......, pak se nas vsech na rodicaku zbavili, tak sem byla rada, ze sem nasla tohle, ten prvni rok bude prisernej, od ledna do srpna uplne desny, ale pak to bude misto za odmenu, mam to 5 minut na kole od baraku,....tak musime jen vydrzet,....
A u nas je to jak BeverlyHills7214 😅 , na jednom konci letiste se neco nekdo dovi a nez to prejde na druhou stranu, tak je z toho neco uplne jinyho, taky sem si s drbama uzila a ne malo 😅

hanivasi
29. kvě 2014

@elousek2011 mám s tím dost zkušeností, bohužel ☹ pomluvy v práci, protože jsem úspěšná, vzdělaná a dobře jsem vycházela s vedením. Pomluvy na vesnici, protože jsme měli až příliž poklidný život a vše vycházelo. Bohužel když je někdo pěknej, vzdělanej, s dobrou prací, šikovným partnerem, a je oblíben u hodně lidí, pak to taky u některých vyvolá závist a udělá vše pro to, aby mu to pokazil. Takže já se s tím prala několik let. Pak jsem si zvykla. A abych tě utěšila, tak se to po čase zklidnilo. Náhodně se přišlo na původce drbů a pěkně se ona osoba cítila trapně, a to hned několikrát. Nakonec ten kdo tak trapně pomlouvá, tak na to doplatí. Boží mlýny melou..... ale ty se s tím musíš vyrovnat rychleji, jinak se z toho zblázníš.

popellka
29. kvě 2014

Tak mě to čeká za 3 dny a fakt se toho děsím ☹ ☹ ☹ Jak mně bylo s malou doma dobře a jak rychle mně ty 3 roky utekly. Vůbec bych neřekla, že jsem byla doma tak dlouho. Jinak na svoje původní místo se nevracím - protože tam se mnou jaksi už nikdo nepočítal, i když byla ta možnost (taky jsem z toho byla nemile překvapená), takže jdu na jiný místo a budu to muset nějak přežít. Vstávání, dojíždění, třičtvrtě dne v ....pytli, prostě hrůza!

elousek2011
autor
30. kvě 2014

@popellka ...to mě mrzí, ale prostě to musíme chtě nechtě zvládnout, taky jsem si říkala, že to strašně s malou doma uteklo, čím víc se to ale blíží, tak tím více se mi zpět nechce...zase máte dobrý, že budete dělat něco jiného, třeba to bude zajímavější práce, uvidíte...to dojíždějí je těžší a hlavně i starost kolem dítěte, jestli máte školku...☹ , ale asi jde opravdu o ten začátek, pak vám to už vůbec nepřijde....
Psala jsem o pomluvách na pracovišti, je mi jasné, že všude je něco, ale spíše mi hodně vadí, že prý se uvažuje o mě, že bych měla dělat na jiném oddělení a to bych si přála, jenomže moje ex vedoucí o mě nepěkně mluvila, takže kdoví, jestli mě tam vůbec vezmou...nejhorší na tom všem je, že se prý beze mě jedná ☹ držím palečky, ať ten nástup do zaměstnání zvládnete, třeba budete i příjemně překvapena 🙂)) mějte se hezky Petra

elousek2011
autor
30. kvě 2014

@hanivasi Děkuji za reakci, je mi jasné, že všude je něco, já jsem vždycky svoji práci odváděla svědomitě a pečlivě, mrzí mě, že se pak dozvím takové věci....ale máte pravdu v tom, co píšete, každopádně ať už to dopadne jakkoliv, člověk musí být na věcí...i když je to hodně těžký...

lu777
30. kvě 2014

@elousek2011 no zase lepší jak třeba půl roku hledat práci....po mateřské to není žádné terno většinou 😔

ono někteří lidé by i na svatém našli něco, to je těžké 😒