Po MD do práce. Musím si hned vybrat celou dovolenou?

raduska00
28. říj 2007

9.1. končím těch 28 týdnů co jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a začnu brát rodičovský příspěvek...ale budu muset nastoupit 9.1. zpět do práce na tři hodiny ☹ a mám ještě 23 dní staré dovolené a tak nevím jestli si ji musím buď to vybrat hned najednou celou nebo se mi připíše k nové a budu ji vybírat postupně třeba 5 dní v měsíci a nebo si ji musím nechat proplatit.
Nevím si rady...naše účetní mi tvrdí...že si ji musím vybrat toho 9.1. to znamená že bych byla ještě do 8.2 doma.
Snad jste mě pochopily a budu ráda za Vaše rady....
Já bych totiž si ji nejradši vybírala postupně a ne najednou...to si jí radši nechám proplatit

princezna
28. říj 2007

účetní má pravdu, tu dovču si vybrat musíš hned, nepřevádí se a neproplácí se

zany
31. říj 2007

Radu, myslím, že tady se něco podobného řešilo: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak já jsem byla na neschopence, pak jsem nastoupila na mateřskou a zbyla mi dovolená + jsem měla nárok na dovolenou za rok 2007. Takže než mi skončila mateřská (28 týdnů), tak jsem si zažádala o dovolenou a zároveň jsem byla na rodičovském příspěvku a dovolené a peníze jsem měla jak od zaměstnavatele, tak od státu... Takže o peníze v žádném případě nepřijdeš a dovolenou ti proplatí tímhle stylem, ne jednorázově...

Snad jsem ti to napsala srozumitelně...

raduska00
autor
1. lis 2007

holky děkuju moc

kachnik
5. lis 2007

raduska, zany má pravdu, taky to tak budu mít. Čerpáš zároveň dovolenou a rodičák.

jjaanca
19. lis 2007

Čau holky, nevíte prosím některá, když mám v těhotenské průkazce nástup na mateřskou 30.1., jestli mám v tom lednu nárok na nějakou dovolenou?

kacka.va
19. lis 2007

jjaanca: podle odpracovaných dní máš nárok na poměrnou část dovolené

jjaanca
19. lis 2007

Takže 1.ledna nemám právo na nic?

kacka.va
19. lis 2007

Pokud ti nezbyde dovolená z roku 2007, tak teoreticky 1.1. nemáš nárok na nic, ale většinou je to na domluvě se zaměstnavatelem, že to toleruje, když si jeden dva dny chceš vzít. Je to jak kde.

med
21. lis 2007

Tak teď jsem z toho jelen... Mě zbylo 22 dní dovolené z roku 2007 a protože jsem byla na neschopence skoro celý rok, tak jsem si jí nemohla vybrat. V práci mi řekli, že po skončení PPM nastoupím na dovolenou a po vyčerpání dovolené přejdu teprve na RP... Nevěděla jsem, že se dá pobírat dovolená i RP najednou... Na to se musím zeptat v práci, jak to teda bude...
Díky.

jjaanca
23. lis 2007

kacka.va: ted jsem slyšela, že mám nárok na dovolenou i z dobu co jsem na mateřské (28 týdnů). Je to pravda? Měla by se vybírat po mateřské před rodičovskou dovolenou. Přijde mi to divný.

kacka.va
23. lis 2007

ježiš, tak to netuším, ale to bys po nástupu do práce měla najednou děsně dovolené. Já vím, že to tak je v případě, že jsi měla nějakou starou dovolenou + adekvátní část dovolené za odpracované dny před mateřskou, tak že ji vybereš po skončení mateřské. ale jestli vzniká nárok na dovolenou jen tím, že jsi na mateřské, tak to nevím

numerenka
23. lis 2007

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat,jsem těhotná v pátém týdnu a mám smlouvu na dobu určitou do 31.1.2008, v práci zvedám těžké věci a proto mě pan doktor chce poslat na neschopenku. Vím,že se po skončení prac.poměru budu muset přihlásit na pracák...Jak se to potom řeší???Budu mít normálně mateřskou a kdo mi bude vyplácet peníze,když budu na nemocenské a budu na prac.úřadě?Moc moc díky

med
23. lis 2007

jjaanco, máš nárok na dovolenou i po dobu pobírání peněžité pomoci v mateřství (mateřská - 28 týdnů). Vykazuje se to jakobys byla v práci. A to s tím vybíráním mi přesně takhle řekli v práci taky, že si to mám vybrat po skončení PPM a před nástupem na RD.

kacka.va
23. lis 2007

a jak je to potom s proplacení té dovolené, to se pobírá rodičovský příspěvek a zároveň zaměstnavatel platí za dovolenou?

zuzik03
24. lis 2007

Kacko, podle toho, co mi rekla moje personalni, tak myslim, ze se pobirani rodicovskeho po dobu dovolene prerusi a pak zas pokracuje, ale jista si nejsem. Ja byla dost prekvapena, kdyz mi rekli, ze mam narok na celou dovolenou za rok 2008 (rodim v breznu), ze se to nijak nekrati. To mam jeste asi 3 tydny z letoska, mohla bych to v praci z fleku zabalit 🙂

mikca
24. lis 2007

holky já nioc přerušovat nemusela..dostala jsem jak za dovcu tak rodičák..jak skončí PPM nastoupíte dovcu a zároven si zažádáte o rodičák a ten vám náleží den skončení mateřské..teda já to tak měla 🙂 ...sešli se mi docela hezký korunky jeden měsíc 🙂

kacka.va
24. lis 2007

zuziku, tak to jsme na tom podobně 😉. Já mám ještě 22 dní letošní dovči.

zuzik03
25. lis 2007

kacko, a co s tim udelas ? vyberes si to pred materskou ? ja uz bych chtela po vanocich zustat doma, nebo nejpozdej od noveho roku, snad to pujde 😉

kacka.va
26. lis 2007

zuziku, to fakt netuším 🙂. podle mě teď jestě vyberu tak 7 dní před Vánocema a všechno ostatní se mi přesune na příští rok, to vyberu taky možná tak 7 dní a zbytek asi po mateřské. Já chci až dokonce pracovat, pokud nebude nějaký problém.

alenka83
26. lis 2007

ahoj holky, když přeruším nemocenskou a budu si chtít vybrat dovolenou, to už nejsem v ochranné lhůtě a můžou mi dát výpověď? Na MD nastupuji až 01.05.08 a smlouva mi končí 30.06.08. Nebo nevíte, kam nebo na koho se obrátit? Díky za radu...

kacka.va
26. lis 2007

Alenko, já myslím, že ochranná lhůta normálně končí nástupem do práce, ale jde o to, jestli už se na tebe jako na těhotnou nevztahuje jiná ochranná lhůta.

andra76
30. lis 2007

holky já teda tento problém ještě neřeším ale moje dvě kolegině toto řešili zrovna nedávno .měli starou dovolenou a nastoupili na md(28t)ted nedávno jim náš šéf proplácel starou dovolenou +dny dovolené která jim naskočila během těch 28t.takže třeba jedna měla 12dní staré dovolené a pak ještě 10a půl dne za těch 28 dní takže dostala zaplacenodovolenou za 22 a půl dne dovolené a normálně dostali i peníze od státu jako rp.na proplacení dovolené je ale právo až po uběhnutí tech 28t md.ale určitě je tam i nějaký limitkdy nejpozději.nevím ,ale být váma bych se na to neptala u zaměstanavatele protože právě on vám to musí zaplatit ak aby vás nějak neošulil.spíš bychse na to ujistila někde na uřádě třeba na socialce.snad jsem to vysvětlila tak aby se to dalo pochopit.snad už brzi budu mít podobné starosti jako vy. hodně zadravíčka vám a mimiškům.

01ajka
8. led 2008

chtela bych se zeptat, kdyz mam termin porodu 9/7, a nastoupim 6tydnu pred na materskou, tak zda mam narok na dovolenou za rok 2008 nebo jen pomerove za obdobi leden - kveten zhruba. moc dekuji.

zuzik03
8. led 2008

ajko, já nastupuji mateřskou už 27. 1. 2008 a u nás na personálním mi řekli, že mám nárok na celou dovolenou za rok 2008, tj. v mém případě celkem 5 týdnů. docela mě to šokovalo a příjemně překvapilo - hádat se s nima nebudu 😉 zároveň mi doporučili si ji vybrat hned po mateřské, tj. čerpat ji souběžně se zahájením rodičovské dovolené.

01ajka
8. led 2008

takze asi zalezi na zamestnavateli nebo je to dane zakonem?? takze zahajis rodicovskou dovcu a soubezne budes cerpat dovolenou, to znamena, ze si ji nechas proplatit?

zuzik03
8. led 2008

na zaměstnavateli to podle mě určitě nezáleží, musí to být dané zákonem, zaměstnavatel by se na mě vybodl, aby mi zbytečně dával peníze 🙂 nevím, jestli se přímo dá říct, že si ji nechám proplatit, protože mi to nevyplatí naráz, ale ve dvou měsících, ale výsledek je de facto stejný. dobré info k tomu měla dzej, zkus se tu někde porozhlídnout a napsat jí, v nějaké diskusi už se tu řešilo.