Po MD dovolená v práci. Jaký formulář mám vyplnit?

nanule
12. led 2010

Potrebovala bych poradit, protoze sama si s tim nevim rady. 5.8. jsem nastupovala na materskou, ktera by mi mela pristi mesic koncit. Pak si ale muzu vybrat 20 dni dovoleny, kterou mam jeste u zamestnavatele a pak teprve nastoupit na rodicovskou. Vubec ale nevim co k jakemu datu a jaky vlastne formular mam vyplnit... Dokazete mi nekdo pomoct tak abych to i ja pochopila? 😖

arietiska
13. led 2010

Dovolenou musíš nastoupit přesně den po ukončení mateřské. Normálně vyplníš dovolenkový list jak jste měli v práci zavedený. Nejlépe pár dní před ukončením mateřské. O rodičák můžeš žádat na sociálce klidně měsíc před ukončením mateřské, oni ti ji ze zákona začnou vyplácet v podstatě ihned. Tzn. dostaneš v jednom měsíci jak rodičák, tak i vyplacenou dovolenou.

arietiska
13. led 2010

Já mám taky dotaz. Na mateřskou-rodičák jsem nastupovala normálně ze zaměstnání. Zajímalo by mě, zda pokud budu navazovat další mateřskou-rodičákem s druhým mimi a nenastoupím mezi tím do zaměstnání, mohu si zase žádat o 3 roky rodičáku na sociálce jako poprvé, nebo mě automaticky hodí na čtyřletý rodičák???

j.a.n.i
13. led 2010

Pokud ti trvá pracovní poměr, tak budeš mít normálně mateřskou a pak můžeš mít RP na 3 roky.

arietiska
13. led 2010

Trvá, v neschopnosti či na rodičáku tě vyhodit nesmí. Já sice vlastně již místo nemám, protože v městě kde jsem byla definitivně zrušila firmu po mém odchodu pobočku a nemám se kam vrátit, ale výpoveď mě dát nemůžou. Jen mně myslím nebudou už muset držet místo a tedy asi přijdu o odstupné myslím. Je to tak?

arietiska
13. led 2010

Teda pokud se se mně povede otěhotnět a Dr. mně nechá na neschopence ... 😀 Moje snaha taková bude.

j.a.n.i
14. led 2010

arietiska - no tak zrovna v tomhle případě ti výpověď mohli dát i v neschopnosti i při rodičovské, pokud se ruší zaměstnavatel nebo jeho část, tak to jde. Ale evidentně se jim to nechtělo řešit, nebo na tebe malinko zapomněli, ale každopádně na odstupné nárok normálně máš, na tom se nic nemění, prostě ti dají výpověď až budeš chtít nastoupit.

arietiska
14. led 2010

jani: zaměstanavtel se nerušil, zrušil jen pobočku v jednom městě, ale až v době kdy už jsem byla na rodičáku. Oni mě opravdu mohou klidně dát výpověď???

arietiska
14. led 2010

Tzn., že kdybych otěhotněla a po ukončení rodičáku se synem bych nastoupila neschopnost, mateřskou a pak zase rodičák, stále mně mohou dát výpoveď???

arietiska
14. led 2010

Pokud by to tak bylo, tak pak by nemělo smysl otěhotňovat. Na pracáku skončit nechci, a pak automaticky dostat 4 roky rodičáku. To si raději začnu hledat práci ... 😢

arietiska
14. led 2010

Teď mně napadlo. Mateřskou sice vyplácí zaměstnavatel, ale mu t vrací sociálka, že? Tzn. že kdyby mně nedali výpoveď museli by zaplatit vlastně jen těch prvních 14 dní neschopnosti? Jde mně o to, že vztahy nebyly špatné a odpracovala jsem u nich spousty let.

j.a.n.i
14. led 2010

jojo, přesně tak jen těch 14 dní neschopnosti, takže oni teď nemají důvod se tě zbavovat, nic je nestojíš... jo a pokud máte dobré vztahy, tak jim můžeš ušetřit i těch 14 dní, když ti doktorka vypíše neschopenku těch 14 dní před koncem RD, tak zaměstnavatel ti neplatí, protože ses ještě na RD a pak to přebírá rovnou sociálka. A hlavně kdyby ti chtěli dát výpověď, tak ti musí zaplatit 3 platy jako odstupné a to by je vyšlo dráž.

arietiska
14. led 2010

jani: jo super tak to si mě uklidnila, myslím, že by mě nemuseli vyhazovat, vztahy opravdu byly dobré a když vysvětlím jak bych to pak měla event. blbé, myslím, že by mohli pochopit. S tou neschopenkou 14 dní před mně to nenapadlo. Díky za vysvětlení!

nanule
autor
14. led 2010

arietiska: Dekuju moc za radu!