Po MD podnikání nebo pracovní poměr, co byste volily?

rak1807
23. led 2013

jdu se trochu poradit - třeba jste nikdo řešil to samo.Loni mi skončila mateřská rok pracui vrátila jsme se k zaměstnavateli před MD bohužel už mě nečekala pozice jako před MD,ale docela to jde - ale není zato až tolik penízek - mám to v místě bydliště.Malý chodí do školky ale dost často marodí.Během mateřské jsme si udělala malý internetový prodej nemám velké prostory.Rok už jsem se snažila zkloubit práci + tento přivýdělek a bohužel mi pořád přijde,že se obojímu věnuji cca.na 50%.V práci pořád člověk poslouchá pomluvy od kolegyň prostě velký kolektiv ženských tak si to umíte přectavit.Já se pořád přikláním k tomu mému prodeji,baví mě to a hlavně tvořím.Penízkově když to vše posčítám tak na prodeji mám stejně jako u zaměstnavatele 😉 Tak a teď ta rada - ukončili by jste hlavní poměr a věnovala se prodeji - malý by nemusel spát ve školce a při nemoci bych nemusela řešit hlídání nebo paragraf.Jak by jste volili vy?? Vím,že toto musím stejně rozhodnout já sama - kamarádky mi radí některá nechat hlavní poměr některá věnovat se prodeji a být svým pánem a hlavně i více času pro malého atd.....strašně moc díky za Vaše tipy a názory - děkuji Ráďa

kapljhgf
23. led 2013

no já být tebou tak bych si teda prozatím nechala obojí protože odbyt prodeje ti stále nemusý jít tak jak ti jde ted ae zase z té práce ti mohou dát kdykoliv výpoved a ny ty ženský co tam drbou se vypeč oni sami taky dělaj chyby

mataharyy
23. led 2013

Já uvažuji, že během RD se pokusím rozjet nějaké podnikání, abych potom nemusela řešit práci, protože kdo ví co bude, jestli najdu práci za nějaké normální peníze a tak aby se dala sladit s péčí o děti.

Takže má odpověď, pokud ti obchod vynáší zhruba stejně a ještě tě to baví a už je to nějaké alespoň částečně zajeté podnikání a víš že tě to uživí během celého roku (aby jsi nebyla závislá na sezoně a po zbytek roku v loji), tak proč ne? Já bych se věnovala rozvoji podnikání, ono to taky není zrovna jednoduché, ale kdo může mít práci co ho baví a ještě jí skloubit s péčí o děti? Práce bude nějaká vždy, ale děti budou malé jen jednou 😉 A dle hesla odvážnému štěstí přeje... 🙂

Držím palce 😉

lamarika
23. led 2013

Já bych zkončila hlavní poměr a věnovala se tomu obchůdku. Už jen to, že bych byla pro děti kdykoli k dispozici by bylo pro mě rozhodující 😉

sedivka
23. led 2013

Jdi do podnikani a neboj se toho. Dokud budes v praci, tak se ti to vic nerozjede