Po RD do práce na horší místo. Musím mít zachovaný plat?

vokurcicka13
13. čer 2011

1.cervence bych se mela vratit do zamestnani,ale me pracovni misto bylo zruseno,proto me chteji prelozit na podstatne misto horsi.slysela jsem,ze pokud se me misto zrusi a pujdu na misto jine,tak mi musi zachovat plat takovy,co jsem dostavala na uz zminenem miste,ktere uz neexistuje.zamestnavatel to ovsem popira.co mam delat?upozornuju ue se vracim po 2letech materske

j.a.n.i
14. čer 2011

No, záleží na tom co máš ve smlouvě - po návratu z rodičovské tě musí zaměstnat podle pracovní smlouvy, takže jde o to, jak přesně tam máš svojí pozici specifikovanou, pokud přesně, tak tě na horší místo dát nemohou, pokud hodně volně a i to horší místo popisu ve smlouvě odpovídá, tak to udělat mohou. To samé s platem, pokud ho máš definovaný ve smlouvě, tak ho změnit bez tvého souhlasu nemohou, pokud máš platový výměr, který není přímo součástí smlouvy, tak s tím hýbat mohou.
A pokud tě nejsou schopni zaměstnat podle smlouvy, tak ti mohou (musí) dát výpověď pro nadbytečnost ( 2 měsíce výpovědní lhůta, 3 platy odstupné) nebo se pokusit s tebou dohodnout na nějakém jiném místě, ale to bys musela souhlasit.