Po RD do práce. Za jak dlouho mám nárok na rod. přís.?

martan01
14. pro 2011

Ahoj, nevím, jestli tady už takový dotaz není, ale já ho nenašla. Od ledna nastupuji po ukončení rodičovské dovolené zpátky do práce ke stejnému zaměstnavateli, ale plánuji ještě jedno dítě (bohužel se nám nepodařilo "navázat"). Musím u zaměstnavatele odpracovat nějaký povinný počet dní, abych pak zase měla nárok na rodičovský příspěvek? Díky.

jajina.c
14. pro 2011

Ahoj, taky mě to zajímá, slyšela jsem něco o odpracovaných 270 pracovních dnů, ale nevím to přesně. Já sice nastupuji po 3 letech až v červenci, ale to se do té doby beztak ještě mockrát změní. 🙂 .

amallie
14. pro 2011

když ti vznikne nárok na MD do 4 let od té první, tak se ti bude příspěvek počítat z původního přijmů před MD a tím pádem pak budeš mít i nárok na rodičovský příspěvek, pokud jsi na něj předtík nárok měla

vycu
14. pro 2011

NA RP máš nárok vždy, jde jen o to v jaké výši, pokud jde o PPM, tak na ní budeš mít nárok také.

romca05
20. zář 2012

Ahoj, holky, prosím o radu! Pokud po skončení RD nastoupím k jinému zaměstnavateli (s původním dohoda o rozvázání prac. poměru ke dni skončení RD), musím odpracovat zase 270 dnů, abych měla nárok na PPM?
A pokud se nám podaří otěhotnět a budu muset zůstat na rizikovém těhotenství, počítá se ta neschopenka jako "odpracované dny"?
Díky!

monik1
20. zář 2012

http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky... třeba ti pomůže tento odkaz. Co vím já, tak mezi odpracované dny se neschopenka nepočítá.

j.a.n.i
21. zář 2012

@romca05 Ne, 270 dní odpracovat nemusíš, protože se počítají dny ze všech zaměstnání a ty si až do konce RD zaměstnaná u toho původního.

@monik1 Ono to s tou neschopenkou je složitější, jako odpracované dny třeba pro nárok na dovolenou se nepočítá, ale těch 270 dní potřebných na PPM není odpracovaných, ale dnů trvání nemocenského pojištění a nemocenské pojištění trvá i při nemocenské v pracovním poměru, takže se do nich nemocenská počítá.