Po RD do zaměstnání. Můžou mě dát na jiné oddělení?

sayast
25. led 2012

ahojky,
mam otazku.
jsem zamestnana v nemocnici na chirurgii, smlouvu mam na neurcito a od dcery roka a ctvrt jsem na stejne oddeleni chodila vypomahat.
v breznu se mam vracet, ale pry tam neni pro me misto.. musi mi ze zakona drzet misto na chirurgii (jedno jakem oddeleni) nebo me muzou dat treba na internu?

dalsi, mam zazadano o polovicni uvazek. jsem samozivitelka a nevzali mi dceru do skolky. mam narok?

dekuju moc, jsem z toho ted takova nestastna ☹

j.a.n.i
25. led 2012

No, záleží co máš napsané v pracovní smlouvě, pokud tam máš tu chirurgii uvedenou, tak tě musí dát zase tam, ale pokud tam máš pouze "sestra" tak můžeš jít na libovolné oddělení.
Jinak s tím polovičním úvazkem je zaměstnavatel povinen vyhovět, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody. Problém je v tom, že pokud ti to s odkazem na provozní důvody zamítne, tak se můžeš bránit akorát soudně, nebo možná přes odbory, pokud je máte.

sayast
autor
25. led 2012

tak smlouvu jsem vyhrabala a je tam jen sestra 😔
s tim polovicnim se zatim tvari ze neni problem. delame dvanactky a normalne bych slouzila denni, nocni, vikendy. jen bych mela polovinu sluzeb

j.a.n.i
25. led 2012

@sayast No, tak to by ani problém být neměl, to by ani neobhájil, já to pochopila tak, že potřebuješ pouze denní a ještě kratší...

michamicha
25. led 2012

@j.a.n.i jsem zahlídla tuhle diskuzi a mám dotaz, když má někdo ve smlouvě uvedeno "operátor v callcentru" a pak má ve mzdovém výměru, který je zároveň dodatkem ke smlouvě, uvedeno "operátor senior" a výše platu xxxxx,-Kč dle tarifní třídy plus osobní ohodnocení xxxx,-Kč a nastoupí na mateřskou, pak na rodičák a bude se chtít vrátit zpátky po skončení toho rodičáku... musí ho zaměstnavatel při opětovném nástupu do práce zařadit znovu na stejnou pracovní pozici se stejným finančním ohodnocením? Setkala jsem se totiž s přístupem zaměstnavatele, že maminku vezme zpátky, ale řekne jí, že má momentálně "seniorská" místa obsazená a tudíž může nastoupit jako "junior" - samozřejmě s nižším platem a teď aktuálně se smlouvou na dobu určitou (i když předtím byla smlouva na neurčito) a se zkušební dobou na 3 měsíce 😕 Vím, že zákoník práce prošel nějakými změnami, ale týkají se ty změny i této situace? Jinak pokud by to ta maminka odmítla, tak s ní rozvážou pracovní poměr "dohodou" bez nároku na odstupné 🙄 Přijde mi, že to trošku zavání, nebo na to má teď zaměstnavatel právo?

weri1
25. led 2012

@michamicha myslím si, že by si měla dostávat stejnej plat a nebo s tebou rozvázat pracovní poměr pro nadbytečnost, tudíž 2 měsíce s 3 měsíčním odstupným

j.a.n.i
25. led 2012

@michamicha Na to rozhodně právo nemá, pokud je ten mzdový výměr dodatkem smlouvy, tak je prostě součástí smlouvy a je povinen to dodržet. O smlouvě na dobu určitou a zkušební době ani nemluvím, to už je totální nesmysl. A k dohodě je z podstaty toho slova potřeba souhlas obou 😉

michamicha
25. led 2012

@j.a.n.i no ono jde taky o to, že během té doby co byla ta maminka na rodičáku, tak se v celé firmě snižovaly platy z důvodu krize (spousta lidí kvůli tomu odešla z vlastní vůle, protože by se dostali do existenčních problémů), takže ona když by to přijala, že nastoupí za jejich podmínek, tak u původní výše té tarifní třídy by si pohoršila o cca 4 tis. Kč, ale pokud by se počítalo i s tím snížením platu, které mezitím proběhlo, tak už je to nějakých 8 tis. v hrubém 😔 nejhorší na tom je, že když by si někdo chtěl stěžovat třeba na úřadu práce, tak si to radši rozmyslí, protože oni si vždycky něco najdou a udělají z člověka akorát problémového zaměstnance ☹

j.a.n.i
25. led 2012

@michamicha No, záleží jak je to velká firma, zas co vím od kamaráda, který dělá personalistu v jedné hodně velké firmě, tak to zas tak horké není a naopak je někdy problém zbavit se i skutečně problémového zaměstnance...

michamicha
25. led 2012

@j.a.n.i je to hodně velká firma