Po RD mi nevyhovuje změna pracovní doby, co mám dělat?

tehulka2008
10. čer 2015

Ahoj holky.Mám dotaz,mám u zaměstnavatele smlouvu na dobu neurčitou,po letech na rodičovské dovolené se mám v červenci vrátit.do práce.ALE!Moje pracovní doba byla původně 6-16 hod.Jenže kvuli detem muzu jenom od 6-14.Což jsem uvedla v dotazníku ktery mi zamestnavatel poslal.Zamestnavatel mi vyhovel ve smenach ranní 6-14,odpolední 14-22.Ja jsem im řekla že se chci vratit ale odpolední nelze.Tak mi řekli že v pozici i pracovní době mi vyhoveli.A pokud nemuzu je to z me strany tak si mam dat vypoved ale bez odstupneho.Nepřijde mi ale,ze by mi vyhoveli,když odpoledni delat nemuzu.A dobre to vedí.Prosím radte co delat.Mam to za chvíli.Děkuji. ☹

tehulka2008
autor
10. čer 2015

Budu ráda za všechny názory,ale pokud by mi mohl poradit nekdo,kdo se v tom opravdu vyzná,byla bych moc vdečná.

zuzajda20
10. čer 2015

@tehulka2008 Napište na www.aperio.cz, mi tam ohledně práce dobře poradili

anina32
10. čer 2015

@tehulka2008 Neexistuje zákon který by zaměstnavatele donutil upravit maminkám s malými dětmi pracovní dobu. Je to všechno jenom o dobré vůli, jinak výpověď bez odstupného, je to náš problém že "nemůžeme". Také budu řešit něco podobného.

j.a.n.i
11. čer 2015

@tehulka2008 Zásadní je, co máš uvedeno v pracovní smlouvě, pokud jednosměnný provoz, tak je zaměstnavatel povinen to dodržet. Pokud to tam uvedené nemáš, tak ti zákoník práce dává možnost, požádat o úpravu, kdy je zaměstnavatel povinen vyhovět, pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody... ale pokud ti to s odkazem na ně zamítne, tak je na tobě se soudit, že kecá.

j.a.n.i
11. čer 2015

@anina32 No, není to tak úplně pravda... zákoník práce jim to nařizuje, ano, má tam určitá ale, ale jsou provozy, kde to na to ale neuhrají a zas spoustu takových, kde naprosto bez problémů.