Po RD na nemocenskou. Na jaké pracovní pozici budu?

zizala
9. srp 2011

potřebovala bych poradit, snad se mi to podaří formulovat. 13.9. t.r. bych měla nastoupit do práce po 3leté rodičovské dovolené, ale místo toho nastoupím na nemocenskou - koncem roku čekám další miminko. Jen netuším jak bude v tomto případě postupovat můj zaměstnavatel, tedy z jaké pozice jako na tu nemocenskou nastoupím. Na to "moje" místo už nárok nemám, to mi nemuseli 3 roky držet, zaměstnavatel nekrachuje ani nic podobného. Volala jsem na personální, jedno a to i náhodou to moje místo tam mají, ale pouze na dobu určitou, což přijímat nechci. Mám smlouvu na dobu neurčitou. Tak nevím zda pro mě potom pro výpočet nemocenské a mateřské budou platit podmínky, které jsem měla před nástupem na první MD a RD nebo zda musím jako přijmout nějaké místo + plat atd. a z toho se bude vycházet??
rozumíte někdo tomu mému dotazu? vím, že jsem to asi napsala zmateně ale líp to asi formulovat nedokážu

hojda
9. srp 2011

Myslím, že pokud se dítě narodí do 4 let od prvního, tak budeš mít mateřskou stejnou.

helcenka
9. srp 2011

Měla jsem to stejné - teda až na to, že moje místo je u zaměstnavatele pořád a bývala bych se vrátila na stejnou pozici (mám taky smlouvu na dobu neurčitou).
V lednu mi končil rodičák s prvním prckem 4.1. a hned 5.1. jsem nastoupila na nemocenskou, na které jsem byla do nástupu na druhou mateřskou, tedy do 11.3. (mimčo jsme čekali v dubnu).
Druhou mateřskou mám počítanou ze stejného průměru jako první.
U tebe to bude stejné, protože neodpracuješ ani den, tak se ti druhá mateřská musí počítat z průměru, který jsi měla před nástupem na první mateřskou a je jedno z jaké pozice na ni nastupuješ, jde tady o výdělek. Jiné by to bylo, pokud by jsi nastoupila do práce, pak by se ti druhá mateřská počítala z nového výdělku. 😀

vycu
10. srp 2011

helcenka, to není tak úplně pravda, pokud nastoupíš ke stejnému zaměstnavateli a máš nižší plat, tak máš nárok na výši původní PPM, pokud jí začneš pobírat do 4 let věku předchozího dítěte.