Po RD na úřad práce. Mám nárok na příspěvky?

tibinkam
30. led 2013

Prosím o radu....
Budu končit 5/2013 rodičovskou 3 letou variantu.....v neschopnosti jsem byla 9/2009 a měla smlouvu na dobu určitou do konce roku 2009 a pak mi ji zaměstnavatel neprodloužil....takže jsem nezaměstnaná 😖 chci se zeptat zda mám nárok na pobírání příspěvku z ÚP a prý to bylo nějak že půl roku platili nějaké procento ze mzdy než jsem porodila prosím poraďte jak je to dnes jsem z toho zoufalá....taky bychom chtěli druhé miminko a určitě když nastoupím na pracák a řeknu že jsem těhotná tak mě nikdo nezaměstná ☹ prosím pište děkuji moc M.

zamilovanadonej
30. led 2013

Já mám za to, že podporu dostaneš v délce pěti měsíců, ale jen vypočítanou z rodičáku. Kamarádky to tak alesppoň měly. Nevím kolik to bylo, ale fakt nic moc. 😒

asaka
30. led 2013

ja taky myslim ze se to bude pocitat spis z matersky nez z předchozího platu. Ja jsem na tom byla podobne, akorát ze jsem pred mateřskou studovala VS, po 3lety matersky jsem sla na pracak, neb je syn proisncovej a do skolky ho nevzali,a stále jsem doufala ze se dočkáme druhého miminka...:( po dobu 5i mesicu mi na pracaku davali nejakou podporu (mysela jsem ze nemam na nic nárok, sla jsem tam aspoň kvůli soc a zdrav..) tusim ze dohromady to bylo nak 14.000, s tim ze první 2 mesice nak 3500, a pak nak dva něco, poslední mesic nejmíň. nakonec jsem po pul roce otěhotněla a na pracak doneses průkazku, okopirujou si první stranku. Pracak stejne není an to aby ti nasel praci, s tim nepocitej, práce je fakt malo.. ja teda naopka doufla ze se na me s nicim nevytasej, protože jsem nemela kam dat syna.. a když jsem zacla sama praci aktivne hledat tak jsem konecne otěhotněla 🙂)) tak drzim palce, pevne nervy, je to na pracaku dost sileny, zvlast pokud nemas stesti na fajn referentku.. nam to financne nevadilo, manzeluv plat nam staci,,jestli praci fakt potrebujes tak je to blby no :( nezbyva nez co nejrychleji tehotnet :drzim palce! 😵

rasha
30. led 2013

Podpora bude počítaná nejspíš z rodičáku,mám to tak také. Smlouvu jsem měla do 7/2009 a malá se narodila 9/2009.V září mi skončila tříletá varianta a beru podporu cca 3500-2000 tis. v pěti měsících.Hned druhý měsíc co jsem byla na pracáku jsem zjistila,že jsem těhotná,takže od teď do porodu budu úplně bez peněz,akorát za mě budou platit sociální a zdravotní....

j.a.n.i
30. led 2013

Podpora se nepočítá v tomhle případě z rodičáku, ale z průměrné mzdy v národním hospodářství a vychází to na cca 3500,- zezačátku, pak to klesá někam ke 2500,-