Po rodičovské nemám kam dát děti, nemůžu pracovat

pandysek
20. led 2012

Ahojky holky , prosím o radu
jsem na mateřské 4rokem ,byla jsem předtím zaměstnána v a. s. společnosti na dobu neurčitou otěhotněla jsem s dcerou a šla na dvouletou mateřskou .Zamě si v práci našly náhradníky , dceři nebyly ještě ani dva roky a přišel na švět Davidek tudíž jsem vtahu doma a stím jsem šla na tří letou .Malej se narodil březnu a budou mu letos dva roky ,ale už musíme začít řešit školku a podat únor-březen přihlášku ,ale jak nám bylo oznámeno tak nám ho doní nevezmou .Takže vlastně příští rok v březnu až mu budou tři roky a já budu muset jakože nastoupit do práce tak nemám kam dát dítě .Na soukromou školku opravdu peníze nemáme a hlídání příbuzných taky nemáme , já rodiče nemám a tchýně je z 90 % na Slovensku .A manžel dělá ve stejné firmě jako já a od pondělí do pátku do 17ti hodin takže na střídačku to nehrozí .Takže stoho vyplívá že když nenastoupím do práce já kvůli tomu že nemám kam dát dítě tak nedostanu odstupné a když bych nastoupila aspoň na jeden den tak mě oni zase vyhodí že promě nemají práci a daj mě pravděpodobně odstupné .Pokud zase dostanu odstupné tak pravděpodobně nedostanu zase nic z pracáku a hlavně ten nový užasný zákon že po dvou měsících půjdu na veřejně prospěšní práce ---což samozřejmě nemůžu protože opět nemám kam dát dítě ,tak mi asi už nedají nic ani na sociálce ......A nedostat ani korunu tak jsme asi na ulici ,protože máme půjčky a hypotéku na dům a veškerá manželova výplata pokryje jen toto . 😖 😖

foxik
21. čer 2012

pisi s velkym casovym odstupem, ale mam stejny problem - do statni skolky se mi druhe dite nedostalo ( prvni uz tam chodi ) - a ted to vypada, ze od zari nemam ani praci - jeste pred tydnem vse vypadalo OK a najednou, ze misto neni. Tudiz nemame penize na soukr. skolku. A to mame tez na krku hypoteku apod. ☹(