• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Po skončení prac. poměru mám jít na ÚP? Dostanu PPM?

5. ledna 2011 
Jsem uz rok zamestnana jako delnice. Pracovni pomer mi konci 31.3.2011. Od zacatku tehu jsem na neschopence.(jsem v 6tt) Mam po skonceni pracovniho pomeru ukoncit neschopenku a jit na pracak? a budu dostavat PPm?nebo po porodu podicovsky prispevek?a do porodu mam narok na podporu v nezamestnanosti?nerozumim tomu,mam v tom guláš.Dík za rady
5. led 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,já jsem teda nebyla zaměstnaná celý rok,prac.poměr mi skončil 31.12.2010,také jsem od začátku na neschopence a na pracáku mi řekli,že k nim se hlásit nemusím když budu na neschopence až do porodu a co se týče mateřské,tak pokud jsem to dobře pochopila,pokud jsi 270 dnů v kuse před termínem účastnicí zdrav.pojištění,tak ti vzniká nárok na mateřskou a po uplynutí máš i nárok na rodičák,ale pokud chceš přesnější info,tak ti ho určitě podají na správě sociálního zabezpečení (OSSZ),každopádně pokud ti dr.neschopenku neukončí,sama o to nežádej.
5. led 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a behem tehotenstvi?kdyz ale neukoncim PN tak nemam narok na podporu v nezamestnanosti
5. led 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cajori17 zůstaneš na nemocenské i po ukončení prac. poměru a budeš dostávat nemocenskou, jsi v ochranné lhůtě... potom dostaneš mateřskou pokud máš nárok.. pokud nárok na ppm nemáš tak budeš až do porodu na neschopence a máš nárok na 4letý rodičák
5. led 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
abys měla nárok na ppm musíš mít odpracovaných 270 dní v předchozích 2 letech, nemusí to být jedno zaměstnání..
5. led 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj,to splnuji kdyz tam pracuji od listopadu 2009........takze i kdyz mi skonci pomer a budu az do porodu na PN,budu dostavat cele tehu nemocenskou? a 6-8 tydnu pred terminem materskou a pak rodicovsky prispevek,spravne?
5. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nemocenska se pocita po 14 dnech prac.neschopnosti?
5. led 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď budeš na nemocenské, 6-8 týdnů před porodem ti dá doktor papír, že nastupuješ na mateřskou a pak rodičák. já rodila v roce 2009 tak se to snad nezměnilo.. nemocenskou tehdy platil 14 dní zaměstnavatel, pak sociálka. každý měsíc jsem nosila do práce lístek na peníze i když jsem tam už nepracovala, ale byla jsem v ochranné lhůtě a potom jsem jim dala lístek o nástupu na ppm, který poslali na ossz a vystavili mi zápočtový list doplněný o dny kdy jsem byla na nemocenské
5. led 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pett7 dekuju za vysvetleni :wink:
5. led 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pett7 a tys jim ten listek na penize nosila opravdi i po skonceno prac.pomeru?
5. led 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cajori17 jj i po ukončení, přímo účetnímu a oni ho posílali na sociálku. podle zápočtového listu mi končil pracovní poměr dnem nástupu na ppm i když jsem tam od května nepracovala a byla na nemocenské
5. led 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky , díky,stokrát díky :slight_smile:
5. led 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cajori17 Mě bývalá zaměstnankyně lístek na peníze po ukončení prac.poměru neposílala odmítala mi ho posílat , prý už to není její povinnost , takže jsem lístek na peníze doručovala přímo na ČSSZ. Je to o ochotě zamětnavatle...a ona ochotná nebyla... :angry:
5. led 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cajori17 a kromě těch 270 dnů v posledních dvou letech musí být ještě splněna podmínka 180dnů ochranné lhůty, ale to ti výjde, takže se nemusíš bát.
5. led 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cajori17 jsi na tom jako já.... nikdo pomalu nevěděl co semnou... v dubnu jsem zjistila, že jsem těhu, v červnu mi měla končit smlouva.... šla jsem za právníkem co a jak.... a ten mi řekl, že mám zůstat marodit až do MD, normoš jsem dostala mateřskou a na pracáku jsem byla až po narození malé, kdy jsem si byla vyřídit rodičák.... nech to tak.... :wink: :wink: :wink:
5. led 2011 ve 20:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky holky :wink:
5. led 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby měla účetní problém, tak se obrať přímo na ossz :slight_smile: můj účetní byl trochu zmatkař :pensive:
5. led 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pett7 jj :slight_smile:
5. led 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek