Počítá se do zkušební doby propustka, pohřeb, ...?

sipkovarose
26. říj 2016

Holky prosím vás nevíte někdo jestli se do zkušební doby počíta třeba propustka,pohřeb...jedná se mi o to jestli když je nějaká taková absence se ta zkušebka prodlužuje nebo ne,ted nemyslim nemoc to se prodlužuje určitě. 😉 děkuji 😉

vojtisek2007
26. říj 2016

@sipkovarose neprodlužuje

sipkovarose
autor
26. říj 2016

@vojtisek2007 ale u te nemoci se prodlužuje ,říkám to správně?právě jsem si nebyla jistá u těch propustek a pohřbech,svatbách...

sipkovarose
autor
27. říj 2016

😒 😒 😒

scruffy
27. říj 2016

Myslím, že nic se neprodlužuje, ale vím, že když se jedná o pohřeb blízkého příbuzného nebo tvou svatbu tak má zaměstnavatel povinnost poskytnout ti placené náhradní volno. Na těchto závažných okolnostech se myslím dá se zaměstnavatelem domuvit, mně poskytl neplacené volno na pohřeb prababičky, stačilo na personální donést okopírované parte.

emilly17
27. říj 2016

Dle mého názoru se zkušební doba o dobu nemoci prodlužuje. Jinak by totiž mohly nastat situace, že zaměstnanec na PN nastoupí třeba po týdnu v práci a vrátí se až po dvou měsících. Pak by již byl čas vyzkoušet, jestli je pro práci vhodný nebo naopak, jestli samotného zaměstnance práce baví.

lajla
27. říj 2016

@emilly17 ale to není problém zaměstnavatele...kdo by chtěl pracovníka co právě nastoupí...a 2 m hned zůstane doma?😉

vojtisek2007
27. říj 2016

@sipkovarose za nemocenskou se zkušební dobu prodlužuje, u propustek ne

xpila
27. říj 2016

@lajla Tak stát se to samozřejmě může a pokud to není zcela běžná pozice, na kterou čekají zástupy lidí, tak si zaměstnavatel ještě rád počká.

lajla
27. říj 2016

@xpila ano to je možný, na nějakého dobrého manažera či ředitele... každopádně já to nevím, jen mě to tak napadlo, z pozice zaměstnanců super, z druhé strany nic moc no

sipkovarose
autor
27. říj 2016

@vojtisek2007 děkuji 😉