Podala + dostala jsem výpověď. Čí výpověď má přednost?

finlay
4. bře 2012

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s tím, jak to funguje, když ve stejnou chvíli mi chce dát zaměstnavatel výpověd na dohodu a já mu dám svou výpověď, s dvouměsíční výpovědní lhůtou? Co má přednost? Musím přistoupit na dohodu?

ivvi
4. bře 2012

@finlay S ukončením pracovního poměru dohodou musí souhlasit obě dvě strany, rozhodně nepřistupuj když nechceš a nic nepodepisuj. Předej jim výpověď , s tím zaměstnavatel nic nenadělá a ty dva měsíce, které začnou běžet od následujícího měsíce, než ve kterém jsi výpověď podala, normálně odpracuješ. Max můžeš počítat, že ti třeba sundají prémie nebo tak....

samson
4. bře 2012

ahoj - možná bude kecat blbosti. Ale dohoda je o tom, že se dohodnou obě strany - jak zaměstnavatel tak zaměstnanec. Pokud nepříjmeš tak by měla přijít výpověď klasická s dvouměsíční výpovědní lhůtou. V dnešní době bych chtěla spíš já dostat výpověď od zaměstnavatele (kvůli podpoře v nezaměstnanosti). Když dáš ty tak jsou přicházíš o výhody na UP. Ale určitě někdo chytřejší ti napíše co a jak.

finlay
autor
4. bře 2012

@ivvi no když se ta výpověď plánuje, tak tomu stejně neuteču, ale myslím, že by to teda bylo lepší z mé strany. Jen se bojím, jestli ji přijmou, aby mi pak během výpověďky nenapálili paragraf, že si něco vymyslí, a taky, abych pak nepřišla o výhody na UP...? ☹

kajovaevicka
4. bře 2012

@finlay Určitě to není lepší z tvé strany. Musí ti ji dát zaměstnavatel, abys dostala na úp dávky.... Ani dohodou ani z tvé strany peníze nedostaneš...

samson
4. bře 2012

No to si zjisti pokud dáš ty výpověď...tak přicházíš o podporu v nezaměstnanosti (nevážíš si práce).

takyja
4. bře 2012

@finlay Pokud dáš výpověď ty sama, tak i posléze můžeš, ale nemusíš přistoupit na dohodu a se zaměstnavatelem ji uzavřít. Ta následná dohoda pak bude mít "přednost" před tou výpovědí.

Pokud půjdeš na dohodu, tak je zde možnost, že bys dostala odstupné, pokud se bude jednat o organizační důvody. Když dáš ty sama výpověď za situace, kdy by tě zaměstnavatel propouštěl z org. důvodů, pak se o případné odstupné připravíš..

Proč si ty myslíš, že by byla lepší výpověď ze tvé strany? Co tě k tomu vede?

finlay
autor
4. bře 2012

@kajovaevicka a jak se pak řeší, když nepřistoupím na dohodu, on mi ji dá normálně, a něco si vymyslí v průběhu, aby mi mohl dát paragraf? Je na to nějaký způsob, jak se bránit?

kajovaevicka
4. bře 2012

@finlay A on je takovej hajzl, aby nutně hledal paragraf? Tak dohodu odmítni a ať ti dá výpověď normálně, s tou dvouměsíční dobou... A nebo se podívej na tu dohodu, třeba dostaneš takové odstupné, že ti pokryje náklady na dobu, kdy si budeš hledat novou práci....

j.a.n.i
4. bře 2012

@finlay Pokud je ta dohoda slušná, tak proč na ni nepřistoupit? A proč chceš dávat výpověď sama, když se tě chce zaměstnavatel zbavit, tj. mělo by z něj vypadnout odstupné? A dát někomu paragraf není tak jednoduché, jak se zaměstnavatelé tváří...