Podnikání s kamarádkou. ŽL může být vystaven na obě?

Ahojky. Z kamarádkou chceme začít podnikat. Dohodli jsme se, že budeme spolumajitelky. Ale ted přemýšlím jak do toho. ŽL může být vystaven na obě dvě nebo jen na jednu?? Jak to ošetřit. Vůbec se v tom nevyznám.
ivapo
20. bře 2013
@kmotrice kdyz jen na jednu .. tak ta druha musi byt tvůj zaměstnanec..či brigádník.. nebo obe.. jak chcete.. a v čem chcete podnikat?
kmotriceautor
20. bře 2013
chceme hernu s kavárnou, prvávě nechci aby byly rozdíly a šlo to nějak udělat aby nebyl ikdo ničí zaměstnanec
berenika39
20. bře 2013
@kmotrice můžete mít každá svůj žl a prostě podnikat spolu - dohodnout se o všem a o všechno se dělit, o náklady, o zisk. Nebo můžete založit s.r.o., ale tam je nutný základní kapitál a vklad každého ze společníků. Je ale pak jednodušší podnikat ve dvou, pod jednou hlavičkou, pod jednou firmou a každá mít 50%. Určitě doporučuji najít někoho známého, blízkého, kdo vám všechno dobře spočítá, kdo vás provede založením případné sro , kdo vás upozorní na případný úskalí podnikání - třeba i z vlastní zkušenosti. Ono to vypdaá strašně lákavě - budeme podnikat, budeme spolumajitelky. Ale současně jste pak zodpovědné za případné dluhy atd, budte opatrné, ale držím palce. Odvaha se cení.
p.s. každá fyzická osoba má svůj žl.
stavba
21. bře 2013
@kmotrice každopádně to chce ošetřit i smlouvou, zašla bych i za právníkem, který Vám řekne, co byste všechno měli do té smlouvy zahrnout. Sice jste kamarádky, ale stejně bych vše písemně ošetřila. Aby bylo ze smlouvy jasné, že se budete dělit nejen o zisky, ale i o veškeré náklady s podnikáním spojené.

Začni psát odpověď...

Odešli