Podpora se počítá z RD, ne z 10 měsíců v zaměstnání?

leushka
11. srp 2014

Ahoj.. jsem v soku! Ted jsem vylezla z UP a mam pocit,ze se mnou dost dobre zametli.. Rodicak jsem si vzala na 2 roky a jeste pred uplynutim teto doby jsem nastoupila zpet do sveho zamestnani. Ted po deseti mesicich se pracovni vztah ukoncil z duvodu neplaceni mezd zamestnavatelem. Dala jsem po trech mesicich vypoved a skoncila tedy ne vlastni vinou na pracaku. Dnes mi dali do ruky rozhodnuti o priznani podpory a podle nich mam vyzit s 3694,-kc! Ze jako posledni zamestnani se bere ta pece o dite do ctyr let veku a to ze jsem sla driv do prace nikoho nezajima. Tech 10mesicu je jako kdybych nepracovala... je to tak v poradku? Je na tom nekdo podobne nebo rozumi tomu nekdo? Prijde mi,ze se mnou pekne vybehli a jsem fakt nasrana! ☹ plat jsem mela slušný tak jsem cekala,ze nejak prezijeme na podpore dobu nez si najdu praci ,ktera je realna az od listopadu kdy mi vezmou malyho do skolky jelikoz jsem s nim skoncila sama a najit slusnou a poradnou praci bez skolky fakt nejde....

j.a.n.i
11. srp 2014

@leushka Ke kterému datu jsi skončila a jaký datum si se šla zaregistrovat na UP?

leushka
autor
11. srp 2014

J.a.n.i Skoncila jsem k 30.6 ten den jsem byla na UP a pani me poslala domu, at prijdu s vyplnenou zadosti a az budu mit v ruce vypoved . A rekla,mi ze me nemuze evidovat dokud mi pobezi zivnost. Takze mam dorazit s papirem o preruseni zivnosti. Coz jsem sla udelat hned v uredni den. K 10.7 mi prisel papir o preruseni a v pondeli 14teho jsem tam sla znovu a evidovali me. Cimz jsem ale nestihla ty tri dny na evidenci jak jsem se ted po telefonatu s vedouci podpory dozvedela a zitra s ni mam schuzku a chci vedet jak jsem to teda mela stihnout kdyz jsem musela mit prerusenou zivnost... ke vsemu jeste "ztratili" muj kontaktni list s datumama mych navstev takze to asi bude zajimave. Myslis ze mam nejakou sanci na uspech. Prijde mi ze pochybili oni ne ja. Hlavne mam nerva z toho ze to rozhodnuti o podpore jsem podepsala i s tim ze se vzdavam odvolani. Ale ja byla z te castky na zhrouceni takze jsem plnila jeji pokyn kde to mam podepsat a mazala jsem ven shanet pravnika.....
@j.a.n.i

j.a.n.i
11. srp 2014

@leushka Obavam se, že ne ☹ možná, kdyby v tom nebyla ta živnost a hrálo by se jen o to, že tě úřednice poslala pryč, ale tím, že si neměla včas přerušenou živnost, tak oni budou z obliga...
A jinak na otázku jak si to měla stihnout s přerušením očekávej odpověď, žes ji mohla přerušit kdykoliv v červnu.

eliska10
29. srp 2014

Holky, umel by mi prosim nekdo poradit? 7.8.2014 jsem se vracela po RD do prace. 17.8.2014 jsem rozvazala prac. pomer dohodou. Do te doby bylo vse v poradku, ale problem ma zamestnavatel s vypoctem pravdepodibneho mesicniho vydelku. Dela mi naschvaly - nejprve ho spocital na cca. 5200kc, ted na cca. 1080kc. Teorii z UP znam, jak by se mel pocitat. Nevite ma zamestnavatel pravo, mi v tomhle pravd. mes. vydelku nezohlednit tu slevu na poplatnika cca. 2000kc? To udelal a o to to mam tedy nizsi a taky mi spocital jen zaklad, nezahrnul ze je i variab. slozka mzdy. Nebyla by nejaka ucetni tady tak moc hodna a kdybych ji dala konkretni udaje,neporadila mi z ceho ucetni firmy musi vychazet? Ucetni meho byv. zamestn. je externi fitma a jak mi pani od nich rekla, kdyz ji tam nas personal. nezaskrtne slevu na poplatnika, tak ona ji tam0 proste neda atd.

eliska10
29. srp 2014

Diky moc, kdyby nekdo vedel M.

j.a.n.i
29. srp 2014

@eliska10 Tak pokud ho nemáš v letošním roce podepsané prohlášení poplatníka, že chceš slevu uplatňovat, tak je správné, že ti tam slevu nepočítají. Se zbytkem neporadím.

littlejane
29. srp 2014

@j.a.n.i - budu asi uplne mimo tema zde,ale vzdy kdyz si ctu nejake tema o vypoctech rp, md, atd. vidim, ze vse vis a ve vsem se orientujes 🙂🙂🙂 Muzes prosim poradit i mne? 🙂
Dcera narozena 7.2.2012. Do zamestnani bych se tedy mela vratit v tom unoru 2015, ale nastupuji jiz ted od 1.9.2014. Duvod je ten, ze jsem si vysi mesicni platby rp zvedla tak, ze tech 220tis. vycerpam prave uz v tom zari. Otazka je, zda musim nekam na socialku hlasit, ze tedy nastupuji v zari do zamestnani? Kdyz zatim za me zdravotni a soc.pojisteni platil stat a ted bude zamestnavatel. Dekuji 🙂

blondynka400
29. srp 2014

@littlejane nemusíš hlásit nic nikam 😉

littlejane
29. srp 2014

@blondynka400 - diiiky. Ja tak nerada nekam neco hlasim 😀😀

blondynka400
29. srp 2014

@littlejane to já taky 😀
Ono RP a RD je něco jiného. Jakmile ti vyplatí poslední RP, končí tí i automatické placení pojištění od státu, pokud si o tedy dále nevyřídíš (na zdravotní pojišťovně).

littlejane
29. srp 2014

@blondynka400 aha. Ja prave myslela, ze sice rp vycerpam, ale rd mi bude trvat dal az do tech 3 let veku ditete, tzn i placeni pojisteni. Tak jsem chytrejsi hned ;)

klaarka
29. srp 2014

Já to měla podobné. 2 roky RD, pak práce, nemoc a na pracáku mi dali na 5 měsíců 3000,- Kč (průměr). Tak jsem to tenkrát ořvala. Naštěstí nás živil chlap. Zkus zažádat o příspěvek na bydlení - něco z nich vytřískat. A otec by měl platit alimenty, ne?

blondynka400
29. srp 2014

@littlejane délku RD si volíš u zaměstnavatele. Když jsi tak měla nahlášeno, není problém doma zůstat. Ale už ti platí jenom zdravotní (to si nahlásíš na zdravotní, na to máš právo, jen se musíš hlásit 😀 )

littlejane
29. srp 2014

@blondynka400 - tak vlastne dobre ze jdu do prace, zadny hlaseni, zadny problemy 😀
Dekuji jeste jednou za vysvetleni 🙂

eliska10
29. srp 2014

@j.a.n.i Ja myslim, ze to podepsane mam. Podepisovala jsem 1. den spousty papiru a byl tam i ten formular. Kdyz ja spis zjistuji z ceho musi ucetni vychazet. Nas personalista nemel vubec paru o tom, co po nem chci. Nechtel mi dat nic, ale je to velka firma, tak si to nedovoli. Nejprve poslal ucetni spatne udaje, proto to spocitala na tech 5200kc. Pak jsem s ni mluvila a vysvetlila mi z ceho vychazela. Personalista ji tedy udaje doplnil, ale nezaskrtl ji, ze ma uplatnit slevu na poplatnika. Kdyby to zaskrtl, tak ji uplatni, jak rikala. Personal to dela schvalne. Tak me zajima, jestli je to zakonne. Popr. kdyz se s nimi nedohodnu, tak na koho se obtatit? Na imspektorat prace? Ja budu mit praci zrejme az od ledna a kdyz mi tu slevu neuplatni, tak budu mit podporu 1. dva mesice nizsi o cca. 1300kc a to mi prijde dost. 2.pokus na kolik mi to spocitali je 10800kc. Nevite prosim nekdo?

j.a.n.i
29. srp 2014

@eliska10 Tak pokud ho podepsaný máš a máš tam vyplněno, že slevu uplatňovat chceš, tak ji tam zahrnout musí...