Podpora v nezaměstnanosti, počítá se z RP i příjmu?

anushka111
6. lis 2013

Milé maminky, potřebovala bych poradit. Mám v práci smlouvu na dobu určitou (dohromady jsem zde zatím odpracovala 1 rok a 3 měsíce), ta mi koncem tohoto roku končí. Novou práci si hledám, ale zatím nic nemám. Rodičovská mi skončila před dvěma měsíci (měla jsem 4 letou variantu). Chtěla jsem se zeptat, jak by to bylo v případě Podpory v nezaměstnanosti, tzn. počítala by se mi podpora jen z příjmu z nynější práce, nebo by se k tomu připočítávala i ta ukončená rodičovská ?
Děkuji za případné odpovědi.

j.a.n.i
6. lis 2013

@anushka111 Z rodičáku se podpora nikdy nepočítá... takže v tvém případě by se počítala z platu z práce.

anushka111
autor
6. lis 2013

Díky 😉

kmotrice
8. lis 2013

holky já sem ted z toho docela připitomnělá, já musela ukončit dohodou pracovní poměr po mateřské kvůli směnám, na up mi podporu vypočítali z nějakého průměrného platu v čr(3600) ptali se jestli sem předchozí dva roky nepracovala a vůbec po mě nechtěli zápočták z předchozího zaměstnání, jak to teda je

j.a.n.i
9. lis 2013

@kmotrice No, pokud si poslední 2 roky nepracovala, tak se ti pak započítává tzv. náhradní doba, kam patří péče o dítě do 4 let a pak se podpora počítá z průměrného platu v národním hospodářství, takže ti podporu vypočetli zcela správně.

luci.12
12. lis 2013

Ahoj holky, mám taky dotaz na toto téma, jsem z toho celá zmatená. Rodičák mám ukončený v květnu, zároveň jsem se zaměstnavatelem podepsala dohodu o neplaceném volnu. Kdybych tu dohodu nyní zrušila a ukončila prac. poměr dohodou (protože mi řekl, že mi stejně místo nedrží), měla bych nárok na podporu v nezaměstnanosti? Protože kdyby ano, bylo by to pro mě výhodnější. Nyní za mě sice zaměstnavatel platí zdravotní a sociální, ale jiný příjem nemám. Díky moc

j.a.n.i
12. lis 2013

@luci.12 Ano, měla, ale byla by to taky ta nízká počítaná z průměrné mzdy ve státě... tedy těch cca 3600,- na začátku a pak něco pod 3000,- na druhou stranu, pokud budeš iniciovat dohodu ty, tak se připravíš o odstupné...

kukka
12. lis 2013

Ahoj holky, potřebovala bych poradit s výší podpory v nezaměstnanosti.
V říjnu mně skončila rodičovská dovolená, v práci jsem dostala výpověď pro nadbytečnost s 2 měs. výpovědní dobou. Nyní jsem na překážkách ze strany zaměstnavatele a běží mi plat. V lednu mě nejspíš pracák nemine. Jak budu mít počítanou podporu? Děkuju

j.a.n.i
12. lis 2013

@kukka Myslím že z platu, ale úplně jistě to nevím.

kukka
13. lis 2013

j.a.n.i díky. Taky si to myslím a hlavně trochu doufám, v lednu budu chytřejší :o).

xpila
13. lis 2013

@kukka Podpora by se ti měla počítat z platu. Nicméně pokud jsi dostala výpověď pro nadbytečnost, tak máš mít nárok na odstupné a teprve po jeho "vyčerpání" budeš mít nárok na podporu. Takže pokud dostaneš 3 platy odstupné, tak se sice hned přihlásíš na pracák, ale podporu dostaneš až za ty 3 měsíce.

kukka
25. lis 2013

xpila, díky.