Poloviční úvazek při rodičovské

barcuca
10. bře 2016

Ahoj maminky jsem děsně nerozhodná, tak potřebuji poradit. Malé je rok. Jsem vystudovaná učitelka. Hned po škole jsem šla na mateřskou. Teď mi volala ředitel základní školy, že od září by byl možný částečný úvazek. 11hodin. Biologie a chemie druhý stupeň ZŠ. S tím, že by se snažil mi dát školu jen 4krát v týdnu a hodiny co nejblíž k sobě, abych měla mezi hodinama max. jednu hodinu volnou. Vzzdálenost od bydliště 7km. Malé v té době bude 18m. Hlídala by mi ji moje mamka, která je už na důchodě. Ale já te%d řeším jeslti to není brzo...Vždy jsem řikala že nechápu mamky co chodí brzo do práce a neužívají si děti dokud jsou malé a potřebují je. Na druhou stranu bych měla zajištěnou práci po rodičovské. Dokonce mi nabídl abych aspon 3roky dělala a pak si pořídila druhé a bude mi držet práci. Když odmítnu příjdu o místo a bůh ví jestli pak nějaké takovéhle lukrativní najdu. Děkuji za názory=)

patrusa
10. bře 2016

Jestli mate hlidani a bude to vlastne jen na dopoledne, rak bych do toho sla. 18 mesicu uz je v pohode, budete spolu odpoledne a o vikendu. Za mne ano

verka4d
10. bře 2016

Já si myslím,že je to hodně dobrý návrh. Pokud máte zajištěno hlídání,na které je malá zvyklá,tak nevidím problém. To,že půjdete na pár hodin pryč od 18m dítěte,určitě není žádná hrůza,nic,co byste si měla vyčítat. Taková šance se třeba za rok,dva,tři... nemusí opakovat. 7km je kousek. Pokud je to práce,kterou chcete dělat,není co řešit. Ale to je můj názor,rozhodnout se musíte samozřejmě jen Vy sama. Ale kdybych byla já v takové situaci,neváhala bych a šla do toho 😉

mandala
10. bře 2016

11 hodin není tak moc, pokud cítíš, že bys to tak chtěla a s hlídáním není problém, tak jdi bez výčitek do toho. 😉

mrskato
10. bře 2016

Osobně bych takhle brzy nešla, pokud ty peníze vyloženě nepotřebujete. Také mi přijde, že v roce a půl je to brzy...furt si říkám, že makat budu celý život, tak proč si na čas "neoddechnout" - i když je ta mateřská kolikrát náročnější, než práce.
Záleží na tobě a také kde bydlíš a jak to tam máte se zaměstnaností. Já bydlím třeba v Praze a tady to není takový problém, při první mateřský jsem 100% věděla, že se do bývalé práce nechci vrátit a hledala si půl roku před tím, než mi skončila, novou práci. Poštěstilo se mi, ale bohužel nemám smlouvu na dobu neurčitou, takže teď nevím, co bude, až se znovu budu zařazovat do pracovního systému po plánované mateřské a abych pravdu řekla, ani mě to moc nebere. Ten rok a půl, co pracuju, mi bohatě stačí a nemůžu se dočkat, až budu zase doma 🙂

helen_h
10. bře 2016

Místo ti držet přece do 3 let musí, tak snad bys o ně nepřišla... 11 hodin zas tak málo není, kamarádka, co má dvě děti (5 let a 3 roky) se bude vracet na 8 hodin... Lze vytěžovat babičku 4 dny v týdnu...? V tomto věku se pak může stát, že dítě nebude mít moc rádo babičku - když přijde, jde mamka pryč... Ale Vy sama musíte vědět, jak malá hlídání snáší a taky je to až za půl roku, tam zas bude velký posun v psychice... No, vůbec jsem neporadila 🙂

kyti75
10. bře 2016

Mysli taky na pripravy, ty zaberou dost casu.

verka4d
10. bře 2016

Holky fakt se to dá,my máme čtyři děti a taky si odskakuji sem tam do práce,nejmladší má rok. 11 hodin týdně není moc,vždyť to je i s cestou 2,5 hodiny denně,to je přece v pohodě. Ano,přípravy nějaký čas zaberou,ale paní má jedno dítě,to není tak pracné 🙂 Taky ještě doma vypomáhám kamarádce dělat papíry. Ta práce je pro mě i takové odreagování se od dětí a domácnosti. A to je rozhodně nezanedbávám!! A pak,neodkládá dítě někam do jeslí,ale babičce,které věří. Ale samozřejmě,každá máme jiný názor a povahu,respektuji vaše příspěvky,nelze nikoho nutit ani radit,to musí vědět každý sám za sebe 😉

alboo
10. bře 2016

@barcuca neresila bych a sla. Ja pracuji od 5m dcery a v pohode, mam poloviční uvazek na smeny. Nocni a denni pouze vikend. Stridame se s manzelem a po nocnich holt nespim. Ale sem takhle spokojena. Jen bych teda dala nevim co ta nejaky hlidani obcas po ty nocni. Pokud mas hlidaci babičku tak bych se vůbec nerozmyslela.

barcuca
autor
10. bře 2016

@patrusa
@verka4d
@mandala
@mrskato
@helen_h
@kyti75
@alboo děkuji holky za názory...přípravy bych si dělala po večerech...co se týče písemek je to bi a ch tam se moc nepíše...a ruku na srdce ani se toho s dětmama na základce neprobere...spíš mi jde o dceru, abych něco nepropásla...

prochi
11. bře 2016

@barcuca vem to 🙂 Rok a půl uteče jako voda a budeš toho litovat. Neříkám hnát se do práce za každou cenu a makat od nevidim do nevidim. Ale na pár hodin týdně?? Prospěje to tobě i malý.
Já sama začala pracovat na dohodu v 18ti měsících dcery. Někdy pár hodin denně celý týden, někdy jsem celý týden nešla, pak třeba půl měsíce v tahu a pak zas volno. A bylo to super, vypadla jsem mezi lidi a hrozně jsem se na malou těšila a o to víc jsem si užívala náš společně strávený čas. Navíc ve škole jsou furt nějaký prázdniny, volna... já bych do toho šla 😉