Poradí mi, prosím, někdo s prací?

kattka009
30. srp 2021

Dobrý den, jsem na RD, nastoupit do práce mám 10.11.2021,RD jsem si prodloužila do dubna 2022.Do práce bych se ráda vratila, ale je to trismenny provoz a já potřebují kvůli dětem pouze ranní. V práci chodit jen na ranní by šlo, chci se nejdříve zeptat, ale pokud mi to neumožní je to překážka na jejich straně? Vztahuji se na toto také odstupné platy? Výpověď jakou, starají se o dítě do čtyř let věku? Nechci se zase rozejít ve zlém, protoze, když neseženu jinou práci mužů tam chodit aspoň na brigadu(už chodím od půl roku narození dcery). A teď, když najdu práci neseberou mi nevyčerpaný rodicak? A kde se dá na netu stáhnou tato výpověď?? Dekuji

terezfr
30. srp 2021

@kattka009 místo vam musí držet do 3 let dítěte, pak už je to jen na jejich dobré vůli. Bohužel jedna směna je překážka na vaši straně, ne jejich.

nikjean
30. srp 2021

@kattka009 Vy nejste schopna odpracovat tří směnný provoz, takže je to překážka na Vaši straně, nikoliv zaměstnavatele, nebo mi chcete tvrdit, že za to může zaměstnavatel?

Rodičák Vám neseberou a do google stačí zadat výpověď vzor - hotovo.

kattka009
autor
30. srp 2021

@nikjean Já to netvrdím mám tam otazník??? Nevím jak to ve skutečnosti je proto se ptám, ale děkuji za odpověď. 😄

kattka009
autor
30. srp 2021

@terezfr Díky 😁

hezz17
30. srp 2021

Jako matce pecujici o dite do 15 let vam musi umoznit jednosmenny provoz, pokud to zavazne nenarusuje chod prace.
@nikjean 🙄🙄🙄

kattka009
autor
30. srp 2021

@hezz17 Já si to myslela, že by to mělo jít 😁. Ono to u nás v práci jde, ale právě si myslím, že mi to neumožní a co teď? Mám dát sama výpověď? Děkuji 🙂

hezz17
30. srp 2021

@kattka009 aby ti to neumoznili, musi ti dat pisemne proc. A vysvetlit tam ty zavazne provozni duvody, proc to nelze.

nikjean
30. srp 2021

@hezz17 To je sice fakt, ale je tam to velké ale - pokud to nenarušuje chod práce a bohužel tohle "ale" zaměstnavatelé využívají.

@kattka009 Co se tebe týče, snad z logiky věci tohle jasně vyplývá, nehledě na to, že mi přijde opravdu ujeté, že se dospělá ženská, potažmo matka ptá cizích lidí, jestli má dát výpověď v práci. To si přece musíte rozhodnout sama. Neznáme okolnosti. Nebo se nedokážete rozhodnout sama za sebe?

kattka009
autor
30. srp 2021

@nikjean
Já jsem se neptala, jestli mám dát výpověď, pouze jakou a na odstupné platy, když bude překážka na straně zamestnatele.Tak jsem ujetá, no co už! 😘

nikjean
30. srp 2021

@kattka009 10:43 si napsala příspěvek "Mám dát sama výpověď? Děkuji 🙂" - promiň tedy jestli jsem za touto větou měla pochopit jiný význam.

kattka009
autor
30. srp 2021

@nikjean Snad jsem to vysvětlila v popisku jasné na co se ptám! Asi ne 🙃