Posílají vám mateřskou přímo na účet?

scai
6. kvě 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat, když Vám chodí mateřská posílají jen složenky, nebo to jde taky že to stát zasílá přímo na účet? Asi je to blbý dotaz, ale já si pamatuji,že tak před deseti lety mi třeba nechtěli posílat přídavky na děti (jako na mě) mamce na účet, ale jen složenkou. Chceme si zařídit jiný účet než máme u ebanky a tam je pak nutné mít 25 tisíc měsíčne a to bysme neměli,kdyby mi to pak chodilo těma složenkama, takže proto to potřebuji vědět už teď, když ještě ani nejsem těhotná 😀 Dík za odpovědi!

krista
6. kvě 2008

Scai to záleží jak si mateřskou domluvíš se zaměstnavatelem 🙂 Mě chodí na účet 🙂 😉

justy
6. kvě 2008

Ahoj,primo materska , to nevim , ale predpokladam , ze ano , jinak porodne , rodicovsky prispevek i pridavky na deti na ucet posilaji , v zadosti o prislusnou davku je vzdy moznost si vybrat , jak to clovek chce zasilat , jestli slozenkou nebo primo na ucet .

zany
6. kvě 2008

Scai, mateřskou ti zaměstnavatel pošle jak budeš chtít, takže i na účet 🙂
Pokud jde o rodičák, tak ten ti taky klidně pošlou na účet. V žádosti si zaškrtneš, že to chceš zasílaz ne BÚ a jeho číslo 😵

scai
autor
6. kvě 2008

super, dík holky! Já vlastně myslela pak hlavně ten rodičovský 😉 Takže si ten účet u té ebanky můžeme změnit.

amj
6. kvě 2008

ahoj. jak si to nastavíš, tak ti to budou posílat. Předpokládám, že doted jsi výplatu na účet měla, tak i mateřská ti bude chodit tam ,když to nezměníš. Rodičák, porodné atd. jak si řekneš na socce. Já už i účet měnila, z důvodu přechodu k jiné bance, týden před výplatním termínem a holky světe div se, oni to poslali i na ten novej!! 🙂

maxkatka
6. kvě 2008

no teď marně přemýšlím, že když jsem si dávala žádost o PPM, že tam nebylo jak chci dávku zasílat... a vzhledem k tomu, že bývalý zaměstnavatel je tzv. malá organizace, tak mi to bude vyplácet přímo ČSSZ, tak to budu mít asi zase složenkou... a rodičák si pak vyřídím už na účet, tam ta kolonka je...

amj
6. kvě 2008

maxkatka - to je síla, co? s těma malejma organizacema. Jo, na rodičák je 100%, s tou čssz - myslim že když tam zajdeš, tak ti velmi, podotýkám Velmi!!! neochotně vyhoví 🙂

scai
autor
6. kvě 2008

já jsem zaměstnaná v malé organizaci,tak doufám,že to nebude tou složenkou. Už jsem tu z toho nějak zmatená 😀

maxkatka
7. kvě 2008

No než se na sociálce domáhat svých práv, tak to toho půl roku ještě vydržím dělat tak, že dojde složenka, já ji vyberu a půjdu to vložit do banky na účet... alespoň budu mít motivaci tam jednou za měsíc jít... 😀 poplatek za připsání na účet je stejný, jako by to tam šlo rovnou, takže toto teď řešit nebudu... na žádosti o rodičák jsem se dívala, že ta kolonka jak zasílat a kam je... takže to pak nechám na ten účet... 😵

amj
7. kvě 2008

maxkatka - koukám že to řešíš jak já, než se jich prosit, tak radši dojdu jednou za měs. na poštu 😀

kristi
7. kvě 2008

mne to chodi na ucet

majka07
7. kvě 2008

Pokud si sama nezažádáš, že chceš posílat na účet, posílají to automaticky poštou na složenku, to samé je aj s přídavkama, rodičákem....Já tedy upřednosňuji účet, takže kdykoliv jsem o něco žádala, ihned jsem zaškrtla a nebo si zažádala o zaslání na účet. Nikdy nebyl problém

zulik
8. kvě 2008

Holky, nedělejte z toho problém. Pokud chcete děláte pod malou organizací a chcete zasílat mateřskou na účet, jednoduše přiložte k žádosti o PPM na papíře podepsanou žádost: žádám o zasílání PPM na osobní účet číslo...a podpis a je to. Na OSSZ ocení raději výplatu na účet, než na adresu, je to pro vás i rychlejší. Jde to udělat už i na rozplacené mateřské.Pracuji v oboru, takže to vím na 100%

maxkatka
9. kvě 2008

Zuliku, tak to je moc fajn... ale pokud nemusím, tak na OSSZ nepolezu... naposledy mě tam zase vynadali, že mi chybí na ukončení pracovní neschopnosti razítko od zaměstnavatele v kolonce práce schopen od kdy... nastoupil kdy... Jsem na ni koukala jak na marťana, protože 1. žádného zaměstnavatele už nemám a tudíž mi to tam neměl kdo dát (pracovní smlouva skončila už před půl rokem) a 2. jsem k tomu dávala rovnou papír na žádost o PPM od lékaře a tudíž jsem do žádné práce ani nastoupit nemohla... Tak jen pokrčila ramena a řekla: tak to nevím jestli vám projde... a bylo to... 😠

nensy
9. kvě 2008

ahoj mě mateřská chodí na složenku ale jde posílat i na účet 😀

sylvar
9. kvě 2008

mě chodí mateřská na účet,jsem too napsala do papírů, když jsem o ni žádala

zulik
9. kvě 2008

maxkatko, to víš, je to kus od kusu, ty úřednice, vidím to i u nás, je to fakt v lidech 😒 já si vždy říkám, že ti, co k nám přichází zase zvládají jinou práci "snad" dobře a snažím se poradit a nebýt nepříjemná....a zvlášť na budoucí maminky 😀

hlavinka
17. zář 2008

Holky, ikdyz jste v male organizaci (ja taky), jde pak napsat pisemnou zadost, aby Vam penize zasilali na ucet. Dulezite je tam dat "na muj ucet", nevynechat to muj. Je to slovickareni, ale chteji to tam. Myslim i, ze vzor vam muze zaslat kazda pracovnice ze socialky meilem, mne to tak aspon poslali. Tak jsem zvedava, zda to bude chodit (zatim ted neschopenka), protoze behat kazdy mesic na postu a na ucte nemit z ceho platit je blby 😠

kacka.va
17. zář 2008

mně to automaticky posílali na účet stejně jako výplatu. a rodičovská se taky nechá posílat na účet, je tam na to ve formuláři kolonka, jak to chcete posílat.