Poslední měsíc RP. Jak je to s poslední dávkou?

kajina345
6. zář 2009

Ahoj. Poradíte mi někdo prosím, jak to je s poslední dávkou Rodičovského příspěvku? Máme zvolenou rychlou variantu a malému budou 3.10. 2 roky. Dostameme RP za říjen celý, nebo nám bude nějak zkrácený? Děkuji za odpověď.

petrunka01
6. zář 2009

ahoj.Já teda měla tříletou variantu,ale myslím,že je to stejné.Myslela jsem,že dostanu poslední měsíc poměrnou částku,ale byla jsme mile překvapena.Dostala jsem rodičák v plné výši a oje kamarádka taky.

radka.k
7. zář 2009

Kajina
my jsme narozený hned 2. a taky jsem dostala celou částku 11.400,- Taky jsem to nečekala, ale potěšilo to 😀

mikca
8. zář 2009

jj je to tak dostanes celou castku , 🙂

hofinka
9. zář 2009

Ano dostaneš celou částku,ale musíš být s malým doma. 🙂

evily
6. led 2010

Holky, malému budou dva roky 3.6., mám dvouletou variantu, takže příspěvek dostanu za červen ještě v plné výši? A kdy se mám přihlásit na pracák, hned po jeho druhých narozeninách nebo až od prvního července? Mám v tom hrozný guláš 😝 Moooc děkuji za odpověď.

j.a.n.i
6. led 2010

na pracák se přihlaš ve chvíli kdy budeš chtít jít pracovat, jinak stačí nahlásit, že celodenně pečuješ o dítě a do 4 let věku za tebe bude platit sociální a zdravotní stát

alcatko.j
30. led 2010

Holky a v případě, že mi mateřská skončila 21. 1. tak rodičák za těch 10 dni v lednu dostanu taky celý(v mém případě rychou variantu čerpání) nebo toto BUDE kráceno, když vlastně dostanu mateřskou za těch 21 dní?....

vojtisek2007
30. led 2010

alcatko - dostaneš mateřskou a když to bude míň než teda 11400, tak ti zbytek vyplatí na rodičáku, když ti mateřská udělá víc, tak ti na rodičáku nedoplatí nic... 😠

alcatko.j
30. led 2010

Vojti, dekuju a te je teda blby 🙄

andilek
30. bře 2010

taky vznáším dotaz, opět 😅

dnes jsme dostali rozhodnutí, že nám syna vzali do školky od 1.9.10 😵 , narozeniny má až 21.9.10, nechtěla bych přijít o RP za měsíc září, jak to udělat se zvykáním do 21.9. 😕
může chodit alespoň na jeden den v týdnu, popř. může do toho 21.9. jít do školky 5x a od jeho narozenin už bez omezení 😕

děkuji

j.a.n.i
30. bře 2010

pokud nechceš přijít o rodičák, tak může syn do školky max. na 5 dní za celý měsíc

andilek
31. bře 2010

Jani, no to sice vím, ale když ho budu dávat od 21.9. (kdy má narozeniny) na celé dny, tak by v tom neměl být problém, né 😕
a myslíš, že těch 5 dní na celý měsíc můžu vyčerpat právě do toho 21.9. 😕

j.a.n.i
31. bře 2010

no já mám právě pocit, že tím, že rodičák dostaneš nekrácený za celý měsíc, tak že podmínky taky musíš splnit celý měsíc, 100% to tedy nevím, na to ti myslím odpoví jedině na tvé sociálce