Potvrzení o nároku dávky na rodičovský příspěvek

ga09
6. led 2010

Ahoj,
potřebuji prosím poradit. Mateřská mi skončila 17. listopadu, posílala jsem formulář na potvrzení o nároku dávky...... začátkem listopadu na PSSZ, dosud mi nic nepřišlo, mám pozastavený rodičák na úřadu práce, takže v lednu nic nedostanu a jestli to nepošlou ani do konce ledna tak nic ani v únoru!!!! ☹ Bez toho papíru mi nebudou vyplácet rodičovský příspěvek. Volala jsem na příslušný úřad a stále mě přepojují na číslo, které nikdo nebere. Jsou to už dva měsíce a nevím jak dlouho budu čekat! Napište mi prosím, kdo máte podobnou zkušenost a co se v takovém případě dá dělat. Mám napsat doporučený dopis, nebo maila. Díky.

robin154
6. led 2010

Nejlepší je tam zavolat. Já jsem ten formulář posílala doporučeně do Prahy a nic nepřišlo, tak jsem tam po týdnu volala a docela ochotná paní mi to hned poslala v kopii. Originál mi přišel v prosinci a to jsem ho posílala začátkem září. Mají tam pěknej bordel. Zkoušej pořád volat. Dopis je na dlouho a kdo ví, jestli ti odpoví na mail, ale můžeš zkusit.

momin
6. led 2010

Ahoj. Tak ja bych tam jela!! Kdyz uz tam budes bude se s tebou muset nekdo bavit. ne jak po telefonu......

ga09
autor
6. led 2010

Ahoj,jet tam nemužu,jsem z Opavy.Volala jsem tam celý den a nikdo mi to tam nebere.Jsem bezradná!!!!!!

momin
6. led 2010

Ja myslim ze s takovou s nema po telefonu nic nevyresis. vazne by te nemel kdo odvezt¨?

katy.m
6. led 2010

Ahoj Ga09, taky jsem z Opavy 😉
nemám s tímhle sice zatím žádnou zkušenost,ale za nějakou dobu to budu taky řešit.
Nepomohla by Ti nějaká dobrá duše na OSSZ ?Rozhodně je mi líto,že tak dlouho čekáš na peníze,musí to být strašné a nedokážu si to sama se svými měsíčními účty představit...

ga09
autor
6. led 2010

Ahoj katy.m, díky za podporu. Nemám nikoho známého na OSSZ, to víš je to náročné vyžít z jednoho platu a platit účty, proto mě zajímá jak dlouho čekali druzí na ten papír. Jsou to nervy, každý den čumím do schránky a nic!!!!!!!!!

robin154- taky jsi čekala na rodičák? Nebo ti ho vyplácely? Jestli se tam nedovolám, tak to pošlou nějak kolem února.

katy.m
6. led 2010

Sice se v dávkách vůbec nevyznám,taky v tom děsně plavu a nevím,kde se co žádá a tak.Na OSSZ bych si zašla osobně,je to u Tesca a někdo Ti tam k tomu určitě něco řekne.Vím jen,že mateřská se řeší ve 3.patře,tak možná i RP 😨

ga09
autor
6. led 2010

Katy, já mám trvalý pobyt v Ostravě, a tam mi pozastavili rodičák- než jim pošlu to potvrzení. A aby to bylo ještě zajimavější tak zaměstnavatel má centrálu v Praze a tam na Pssz trčí dva měsíce ten podělaný formulář!!!! 😠

katy.m
6. led 2010

juj,tak to máš vše trochu z ruky, potom jedině vše obvolávat a obvolávat a doufat,že to už každým dne dorazí.
Nebo zajít/zavolat do OV,třeba pořídíš tam

robin154
6. led 2010

Mě to vyplatili, až jsem tam dodala ty jejich formuláře, dávala jsem všechny zaráz včetně toho potvrzení. Před tím jsem to posílala do té Prahy a hned za týden jsem si volala, jestli už to mají, tak mi to poslali. Musíš se jim připomenout. Zavolej na přepojovatelku a řekni jí, ať tě přepojí jinam, že to tam nikdo nezvedá. Připadá mi zbytečný tam jezdit.

ga09
autor
6. led 2010

A to jsem dávala v červenci ten sám formulář na mzdovce v práci a stále nic nechodilo, tak jsem se ptala a paní mi řekla že ho asi stratili tak ať si to pošlu sama do Prahy, no a tak čekám.Příští týden tam zavolám, a zkusím se domluvit ať mi pošlou aspoň tu kopii jako Tobě.I když nevím, nevím- posílala jsem to obyčejně, né doporučeně. Myslím si, že to tam taky musí přijít tak nebo tak,né????

robin154
6. led 2010

Zavolej tam hned zítra, není na co čekat. Mohlo se to někde ztratit, víš jak to je s českou poštou a s úřadama 😠 Proto radši vše posílám na úřady doporučeně a úplně nejlepší je tam vše dávat osobně a nechat si potvrdit kopii, aby ti nemohli říct, že jsi to tam nedala.. Většina úředníků je hrozná. Já jsem narazila na ochotnou paní, která ten formulář někde ofotila, vyplnila mi tam jméno, potvrdila to a poslala. Ale když jsem s ní mluvila po telefonu, tak vůbec nevěděla, že tam něco takovýho přišlo...

robin154
6. led 2010

Jo ještě mě napadlo, oni mají dnes úřední den, tak možná proto ti to nezvedali, zkus to zítra, to by měli být v kanclu. 😉

ga09
autor
6. led 2010

Když je úřední den tak myslíš,že nezvedají telefony? Když jsem se dovolala,zvedli to na centrále a chtěli vědět datum narození a podle toho mne přepojili na paní která telefón nezvedala, pak mě přepojila na nějakou sekretářku a ona mi řekla, že mi k tomu nic říct nemůže, ale že napíše mail paní co mě má nastarosti a bude to za mě urugovat. Ale to bylo koncem listopadu. Ale do teď nic nepřišlo.Tak nevím jak to urugovala. Já ti řeknu, měla jsi štěstí, že jsi narazila na tu hodnou paní!!!!!!

robin154
6. led 2010

S tím telefonem je to jak kdo. Někteří nejsou v úřední den ve svým kanclu, proto nic nedáš za to, když to zkusíš i zítra 😉

ga09
autor
7. led 2010

Čauky, tak jsem tam dnes volala- opět nic, nezvedají telefon!!!! Ale zjistila jsem si ještě nějaké nové čísla, tak to zítra zkusím, i když je neúřední den, zkusím to, když tak zavolám v pondělí. Musím už něco vyřídit, jinak to není možný!!!!!

vojtisek2007
7. led 2010

ga09 - je tu téma ČSSZ praha 8 - tak zkus juknout tam, vím, že tam byli velký problémy se vším - nevím pod kterou ČSSZ přesně spadáš, snad se ti to brzy vyřeší, každopádně skoro na každý ossz (čssz) jim to trvá věčnost a musíš pořád volat,volat a otravovat a nejlepší je samozřejmě osobní návštěva....

ga09
autor
7. led 2010

Díky vojtisku, tovíš, že jsem se dívala na různé diskuze, ale pojednávali spíše o tom, že mamimky nedostávají včas peníz.Já ale nemůžu od nich dostat potvrzený formulář- o tom se moc nepsalo, tak nevím jaké zkušenosti s tím mají ostatní. Kvůli tomu nemám rodičák!!!!!!!!!

vojtisek2007
7. led 2010

ga - to je mi jasný, dokud neodevzdáš potvrzený papír s denní částkou mateřské, rodičák nebude...já spíš myslela, jestli tam nenejdeš nějakej lepší kontakt nebo telefon na nějakou "hodnou" úřednici....já si ten papír tam dala hned při nástupu na mateřskou a přišel až asi za 4měsíce...ale je fakt, že v tu dobu jsem ho ještě nepotřebovala a když při poslední mateřský jsem ho potřebovala rychle, prostě jsem je osobně navštívila a počkala si na něj....tak se drž

ga09
autor
7. led 2010

To je teda doba!!!! Já se tam nedostanu, až do Prahy, bydlím v Opavě. Tak musím všechno řešit telefonicky nebo písemně Budu tam volat, třeba celý den, mě je to už jedno.
Taky jsem odevzdávala papír v červenci, ale údajně se někde stratil.

aktekram
7. led 2010

Holky já posílala formulář spolu s dopisem do Prahy 8 (trojská ul.) dne 18.12., potvrdili mi ho dle razítka 31.12. a 4.1. jsem ho měla obyčejnou poštou doma. Nezoufejte, popř. pošlete nový formulář, třeba se někde zatoulal, já v dopise psala své RČ, IČO a název zaměstnavatele, od kdy jsem na mateřské byla, aby to šlo rovnou té paní která mě má na starosti, nikdy jsem nikam nevolala a známé tam taky nemám.

petkula
7. led 2010

ga09 - ja jsem rodicak vyrizovala ne na OSSZ, ktere je na Nakladni ale na Janske (blizko knihovny P. Bezruce a nadrazi). Rodicovsky prispevek totiz spad pod urad prace. Spis si tam zajdi osobne, mne dosly penize hned - asi do 2 tydnu.

ga09
autor
8. led 2010

To se divím, že ti to poslali tak brzo!!!!!! Taky jsem tam přiložila dopis s RČ a nic no nevím.
petkula- já mám už papíry na rodičák už odevzdané, ale nechtějí mi ho začít vyplácet, pokud nemam potvrený formulář kdy a kolik jsem brala PPM,víš? Pa

ga09
autor
8. led 2010

aktekam- a to IČO a zaměstnavatele jsi napsala na obálku, nebo do dopisu, a poslala jsi ho doporučeně?