Potvrzení o trvalém bydlišti pro vyplácení rodičovské

pelmisek
10. říj 2012

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-rodina/...
Ženy víte o tomhle? jsem na to narazila dnes v blesku a jsem z toho kapku vedle sebe. Má se to poslat nejpozději do 31.10.2012 Formlulář jsem hledala na stránkách úřadu práce, ale nenašla. Vyzvaly vás k tomu abyste toto doložily?

citun
10. říj 2012

@pelmisek Taky už jsem o tom slyšela,ale nic takovýho mi na sociálce neříkali.Trvalé bydliště mám v občance,tak nevím proč bych ho měla ještě nějak jinak dokládat. 😉

jajik25
10. říj 2012

Já se o tom dozvěděla minulý měsíc.Sama sem tomu moc nerozuměla,jako proč to chtějí tak najednou,nikdo se o tom vyloženě nemluvilo a tak sem se byla zeptat na sociálce,kde by formulář daly do ruky a já ho vyplnila.Nikdo mě nijak nevyzíval.

j.a.n.i
10. říj 2012

@citun Protože se nedokládá trvalé bydliště, ale skutečné... a to v OP nemáš.

mahafi
10. říj 2012

@j.a.n.i tušíš prosím tě, co se má do toho formuláře vyplnit do "společně posuzované osoby" (dítě, manžel)? a ty okolnosti svědčící o bydlišti.. to chtěj razítko pediatra, nebo co to má být? díky.. 🙂

beruska24.9.
10. říj 2012

@pelmisek - v úterý jsem se ptala na úřadě - maminky, které žádaly o rodičák letos, nemusí nic podepisovat (je nový formulář, tam už to je) - maminky, které žádaly loni, musí podepsat.
stejné info se dozvěděla i sestra na jiném úřadě (šla se také ptát).

j.a.n.i
10. říj 2012

@mahafi Společně posuzovaná osoba pro rodičák by mělo být dítko, ale co vím, tak někde chtěli vyplnit i partnera, tak bych ho tam dala. Na razítka bych se vybodla, bych tam tak maximálně vyplnila, že ti tam a tam trvá pracovní smlouva a zaměstnavatele partnera a konec.

mahafi
10. říj 2012

@j.a.n.i díky 🙂
zkusím to tak, snad to projde.., u nich člověk nikdy neví.., ale přijde mi vtipný, že zdánlivě jednoduchej formulář neumím vyplnit.. 😀 (tam mohli dát aspoň vysvětlivky).

ludva
11. říj 2012

@mahafi Ahoj, byla jsem na pracáku "dobrovolně", chtěli jména dětí a název školy, kam děcka chodí, jméno živitele a název firmy 😉 Na nás je ve formuláři málo kolonek, neb mám 3 děcka, paní chtěla vidět očkovák, ale pak se spokojila se jménem pediatra 😉

pelmisek
autor
11. říj 2012

@ludva to by mě teda zajímalo na co chtějí vědět jméno pediatra?

ludva
11. říj 2012

@pelmisek netuším, stejně tak, na co potřebují vědět, kam chodí děti do školy? Datumy narození? Na všechny jsem brala mateřskou i rodičák, mám trvalé bydliště 20 let stejné.... děti jsou hlášené u nás... trošku pruda 😲 zase má někdo práci 😀